Aktualizacja Instagrama na czerwiec: Poznaj najnowsze funkcje!

Instagram jako platforma nigdy nie przestaje eksperymentować. Co kilka tygodni pojawia się aktualizacja, która ma na celu uprzyjemnić użytkownikom korzystanie z platformy i sprawić, że twórcy wybiorą Instagram jako oficjalną platformę do zarabiania. Gdy wkraczamy w nowy miesiąc, pojawia się nowa aktualizacja Instagrama na czerwiec 2023 r. Jeśli jesteś kimś, kto chce poznać najnowszą aktualizację na Instagramie, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule opowiem o Aktualizacja Instagrama na czerwiec.

Na razie nie ma takiej konkretnej funkcji, którą Instagram wprowadził w czerwcowej aktualizacji, ale wszystkie ostatnio dodane funkcje Instagrama zostaną wprowadzone na większą skalę, na przykład rozszerzenie GIF-ów w komentarzach na Instagramie.

Zacznijmy więc i dowiedzmy się o czerwcowej aktualizacji Instagrama i nowych funkcjach, które zostaną wkrótce uruchomione.

Co to jest aktualizacja Instagrama na czerwiec?

Aktualizacja Instagrama na czerwiec

Instagram nie ogłosił żadnej konkretnej aktualizacji na czerwiec. Czerwcowa aktualizacja Instagrama to nic innego jak dodanie nowych funkcji do istniejącej wersji Instagrama i rozszerzenie jego ostatnich funkcji. Ostatnie funkcje Instagrama obejmują kody QR do wszystkiego, rozszerzenie GIF-ów w komentarzach i nie tylko.

Tak więc, bez dalszych ceregieli, zacznijmy mówić o tych funkcjach i o tym, czego można się spodziewać w ramach tej aktualizacji. W tym artykule omówimy te funkcje po kolei.

1. Kody QR dla wszystkiego

Aktualizacja Instagrama na czerwiec

Instagram rozszerza swoje kody QR dla wszystkiego na platformie. Oprócz profili, Instagram będzie miał teraz kody QR dla zdjęć, filmów, audio, przewodników, efektów AR, lokalizacji i nie tylko. Możesz łatwo zlokalizować kody QR różnych funkcji, dotykając przycisku z trzema kropkami dołączonego do funkcji.

Instagram umożliwi również użytkownikowi dostosowanie kodu QR poprzez zmianę koloru, a następnie udostępnienie go również poza platformą.

2. Udostępnianie utworu w Notatkach na Instagramie

Aktualizacja Instagrama na czerwiec

Instagram uruchomił funkcję Notatek, która pozwala użytkownikowi udostępniać znikające treści swoim bliskim znajomym lub wspólnym obserwatorom. Notatki na Instagramie pojawiają się nad ekranem wiadomości bezpośrednich w aplikacji. Możesz dotknąć znaku plus, napisać notatkę i wysłać ją.

Platforma ulepsza tę funkcję, umożliwiając użytkownikowi umieszczanie muzyki w notatce na Instagramie. Funkcja jest szansą na wyrażenie siebie i może działać jako otwieracz do rozmowy.

Dodawanie utworów w Notatkach na Instagramie działa w podobny sposób, jak dodawanie utworów w Kołowrotkach; możesz przyciąć fragment utworu, a gdy użytkownik go dotknie, będzie mógł posłuchać tej części utworu. Muzyka w Notatkach na Instagramie to jedna z najlepszych funkcji, na które warto zwrócić uwagę w czerwcu.

Wcześniej Zuckerberg napisał w poście na swoim kanale Meta na Instagramie, „Testujemy nowe funkcje Instagrama: ludzie mogą udostępniać piosenkę w notatce, a także dodawać piosenkę do karuzeli zdjęć.”

3. Rozszerzenie udostępniania GIF-ów w komentarzach

Ku uciesze użytkowników, Instagram w końcu ma GIF-y w sekcji komentarzy na platformie. Możesz teraz przejść od emoji i wreszcie skomentować post za pomocą GIF-a i uczynić go bardziej żywym i kolorowym. Należy zauważyć, że Instagram obsługuje tylko dwa typy plików: PNG i MP4.

Wcześniej funkcja była testowana i dostępna tylko w kilku krajach. Instagram planuje teraz rozszerzyć tę funkcję i ułatwić użytkownikom na całym świecie udostępnianie GIF-ów w sekcji komentarzy na Instagramie.

4. Instagram usunął ostatnią kartę ze stron z hashtagami

Instagram usunął zakładkę Ostatnie ze stron hashtagów, aby wyszukiwanie było bardziej wartościowe. Co więcej, nacisk kładziony jest na ograniczenie użycia nieistotnych hashtagów, co uniemożliwi hakerom wykorzystanie trendów na platformie. Zgodnie z oświadczeniem, Instagram powiedział; W przypadku niewielkiej grupy testujemy bardziej aktualne i aktualne treści w zakładkach „Top” i „Kołowrotki” w hashtagach oraz usuwamy zakładkę „Ostatnie”. Chcemy sprawdzić, czy pomoże to ludziom łączyć się z bardziej interesującymi i odpowiednimi treściami na hashtagach, jednocześnie utrzymując ich na bieżąco.

Jeśli próbujesz wyszukać zakładkę ostatnich postów dla hashtagu po aktualizacji aplikacji, prawdopodobnie jej nie znajdziesz. I nie ma sposobu, aby wyszukać ostatnie posty z hashtagami na Instagramie, ale istnieje obejście. Tutaj powiem ci, jak wyszukać ostatni post z hashtagiem na Instagramie.

5. Chatbot Instagram AI

Po ogromnym sukcesie ChatGPT platformy mediów społecznościowych stawiają na chatboty oparte na sztucznej inteligencji. Niedawno widzieliśmy sukces chatbota My AI na Snapchacie, a teraz Instagram planuje uruchomić własnego chatbota AI. Chatbot Instagrama jest przeznaczony specjalnie do bezpośrednich wiadomości na platformie i jak każdy inny chatbot Instagram AI pomoże Ci odpowiedzieć na Twoje zapytanie w ludzki sposób.

6. Większy rozmiar ikony historii na Instagramie

Użytkownicy Instagrama zgłosili, że ich ikona historii na Instagramie nagle się powiększyła. Niezależnie od tego, czy jest to nowa aktualizacja, czy błąd, użytkownicy już dali upust swojej frustracji w mediach społecznościowych. Jeśli Twoja ikona Instagrama jest ogromna, możesz się zastanawiać, czy możesz zmniejszyć ikonę historii na Instagramie, czy nie; cóż, nie musisz się martwić, po prostu się z tym pogódź!

Podsumowanie

Instagram nigdy nie przestaje eksperymentować. Co drugi dzień Instagram wprowadza nową funkcję. Jeśli jesteś tutaj, aby dowiedzieć się o nowej aktualizacji Instagrama dzisiaj i aktualizacji Instagrama na czerwiec, przeczytaj cały artykuł i udostępnij go znajomym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii, mediów społecznościowych i gier, odwiedzaj witrynę. W przypadku jakichkolwiek pytań skomentuj poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

Często zadawane pytania

1. Co to jest aktualizacja Instagrama na czerwiec 2023 r?

1. Kody QR do wszystkiego.
2. Udostępnij piosenkę w notatkach na Instagramie.
3. Rozszerzanie udostępniania GIF-ów w komentarzach.

2. Jak umieszczać piosenki w notatkach na Instagramie?

Przejdź do swojego zdjęcia profilowego w sekcji DM i dotknij Zostaw notatkę, zobaczysz wiadomość z napisem Podziel się pomysłem, a poniżej zobaczysz symbol muzyki. Po jej naciśnięciu można wybrać ulubioną piosenkę do użycia w danym momencie.

3. Dlaczego nie mogę wysyłać GIF-ów na Instagramie??

Najczęstszym powodem, dla którego nie możesz publikować GIF-ów w historii lub w bezpośredniej wiadomości, jest to, że Instagram nie obsługuje typu pliku GIF.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka