dodocool Mini Wireless Portable Speaker [Szczegółowa recenzja]

dodocool Mini głośnik bezprzewodowy

Podobnie jak w przypadku smartfonów, rynek przenośnych głośników Bluetooth rozrósł się wykładniczo i można na nim znaleźć nieskończoną liczbę marek oferujących różne typy głośników bezprzewodowych. Konsumenci, którzy często podróżują, wędrują i biwakują, często uważają, że konieczne jest posiadanie skutecznego, a jednocześnie kompaktowego głośnika.

Dziś zajmiemy się jednym z takich urządzeń firmy dodocool, które nie jest tylko kolejnym głośnikiem, ale czymś, co warto podziwiać. W przeciwieństwie do większości głośników przenośnych, mini głośnik bezprzewodowy Dodocool ma bardzo małe rozmiary, bez uszczerbku dla jakości dźwięku. Po ponad dwutygodniowym użytkowaniu sprawdźmy w naszej recenzji, czy ten niewielki głośnik jest naprawdę dobry:

Zawartość pakietu: Głośnik, kabel micro USB, smycz i instrukcja obsługi

Budowa i konstrukcja

recenzja mini głośnika bezprzewodowego dodocool DA84

Pierwsze i najważniejsze aspekty, które robią wrażenie, to wzornictwo i jakość wykonania głośnika. Główna część obudowy jest wykonana ze stopu aluminium, natomiast okrągła podstawa z poliwęglanu. Metalowa obudowa o okrągłym kształcie jest starannie wypolerowana i sprawia wrażenie gładkiej, dzięki czemu głośnik wygląda solidnie i elegancko. Kratka głośnika na górze dobrze komponuje się z zaokrąglonymi krawędziami, zapewniając doskonałą ergonomię. Na spodzie znajduje się port micro USB do ładowania oraz otwór na przewód do przenoszenia, który pozwala przymocować głośnik do roweru lub plecaka podczas wędrówek. W podstawie znajduje się przycisk wielofunkcyjny, dioda LED i mikrofon. Antypoślizgowa gumka u podstawy dodatkowo zapobiega chybotaniu się lub wibracjom głośnika na śliskich powierzchniach.

Maskownica głośnika

Metalowa obudowa

Bardzo małe rozmiary

Przewód do przenoszenia

Jeśli chodzi o rozmiar, to jest to najbardziej kompaktowy i lekki głośnik, z jakim mieliśmy do czynienia po posiadaniu pół tuzina takich urządzeń. Wymiary 42.1 x 36.7 mm i ważący zaledwie 45 g, jest to niezwykle mały głośnik wielkości orzecha włoskiego, który z łatwością zmieści się w kieszeni spodni lub marynarki. Co więcej, jest na tyle mały, że mieści się w dłoni i bardzo wygodnie się go trzyma.

Ogólnie rzecz biorąc, konstrukcja jest wysokiej klasy i przyjazna dla kieszeni. Dostępne w kolorach czarnym i białym.

Funkcjonalność

dodocool Mini głośnik bezprzewodowy kontrolki

Dzięki łączności Bluetooth ten głośnik można bezprzewodowo połączyć z większością zgodnych smartfonów, tabletów i laptopów. Być może, ze względu na niezwykle kompaktową formę, w urządzeniu brakuje przycisków regulacji głośności, 3.Gniazdo audio 5 mm (wejście Aux) i obsługa kart microSD, która jest do zaakceptowania. Oprócz odtwarzania muzyki wbudowany mikrofon pozwala odbierać połączenia przychodzące, a przycisk zasilania pełni funkcję zdalnej migawki aparatu fotograficznego, umożliwiając robienie zdjęć i zwiększanie głośności.

Aby oszczędzać energię, głośnik wyłącza się automatycznie po 5 minutach, gdy nie jest używany. Sparowanie urządzenia jest łatwe, ale z jakiegoś powodu głośnik jest wykrywany jako klawiatura, która koliduje z klawiaturą wirtualną, dlatego nie mogliśmy korzystać z klawiatury w telefonie. Mimo że dodocool twierdzi, że zasięg transmisji wynosi 33 stopy, okazało się, że połączenie było nieco słabe i niestabilne, gdy odległość między sparowanymi urządzeniami była pewna. Co ciekawe, głośnik automatycznie łączy się z ostatnio podłączonym urządzeniem, ale nie można podłączyć dwóch urządzeń jednocześnie.

Jakość dźwięku

jakość dźwięku dodocool Mini Głośnik bezprzewodowy

Po tym, jak zaskoczyła nas jego wielkość mniejsza od jajka, zostaliśmy po prostu zdumieni mocą dźwięku tego maleńkiego urządzenia z głośnikiem o mocy 3 W. Niewątpliwie głośnik jest zaskakująco głośny i zapewnia niesamowitą jakość dźwięku, biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary i niską cenę. Głośność nie ma wpływu na jakość dźwięku, który był czysty i mocny, z przyzwoitym poziomem basów. Nie zauważyliśmy też żadnych zniekształceń dźwięku, nawet przy maksymalnej głośności, co jest świetne. Mimo to jest w stanie wypełnić powierzchnię 200 stóp kwadratowych. pomieszczenie, które przydaje się podczas planowania małych przyjęć w domu i oglądania filmów na smartfonie lub tablecie.

Dzięki akumulatorowi litowo-polimerowemu o pojemności 300 mAh głośnik był w stanie odtwarzać muzykę bez przerwy przez prawie 3 godziny podczas naszego testu. Standardowy port micro USB pozwala łatwo naładować urządzenie za pomocą ładowarki do telefonu z systemem Android, a pełne naładowanie trwa około 2 godzin. Wskaźnik LED na spodzie zmienia kolor na czerwony podczas ładowania i wyłącza się, gdy głośnik jest całkowicie naładowany. Urządzenie powiadamia również za pomocą sygnału ostrzegawczego, gdy głośnik jest na wyczerpaniu.

Werdykt

Podsumowując, nie należy oceniać wydajności tego głośnika na podstawie jego bardzo małych rozmiarów. Biorąc pod uwagę jego rozmiar, głośnik jest naprawdę mocny i stanowi świetny dodatek do akcesoriów gadżetowych. Poza kilkoma minusami jest to solidny sprzęt, który zapewnia bogaty dźwięk o doskonałej jakości, czego zwykle nie można się spodziewać po urządzeniach o tak niewielkich rozmiarach. Podsumowując, jest to wyjątkowy głośnik i dobry zakup dla tych, którzy szukają przenośnego głośnika o dużej mocy przy ograniczonym budżecie. Zainteresowani mogą kupić mini bezprzewodowy głośnik Bluetooth dodocool DA84 za $12.99 w sklepie Amazon.

Dobra strona Słaba strona
Ultrakompaktowy i lekki Przeciętny zakres łączności
Metalowa konstrukcja klasy premium Klawiatura telefonu nie działa po podłączeniu
Zaskakująco głośny, z niewielkimi zniekształceniami dźwięku Brak obsługi kart MicroSD
Doskonała jakość dźwięku Nie jest odporny na wodę
Bateria wystarcza na 3 godziny pracy
Łatwy do przenoszenia dzięki dołączonemu przewodowi
Przystępna cena
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka