Jak zarządzać plikami w iCloud?

Odpowiedź

1. iCloud to usługa oparta na chmurze, która umożliwia przechowywanie plików i uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego urządzenia.
  2. Aby zarządzać plikami w iCloud, otwórz aplikację iCloud na swoim urządzeniu i stuknij pozycję iCloud Drive.
  3. Stuknij plik lub folder, którym chcesz zarządzać, a następnie stuknij przycisk udostępniania i wybierz, co chcesz zrobić.

Jak zarządzać plikami z dysku iCloud w telefonie iPhone/iPadzie

Zrozumienie usługi iCloud firmy Apple – wersja podstawowa

Jak zarządzać tym, co jest przechowywane w iCloud?

Aby zarządzać informacjami przechowywanymi w usłudze iCloud, otwórz aplikację Ustawienia i stuknij swoje imię w górnej części ekranu. Następnie przewiń w dół i stuknij pozycję iCloud. Z tego miejsca możesz włączać lub wyłączać iCloud dla różnych aplikacji i funkcji, a także zarządzać swoim planem przechowywania danych i sprawdzać ilość wykorzystywanego miejsca.

Jak wyczyścić dysk iCloud??

Jak sprawdzić, jakie pliki są przechowywane w usłudze iCloud??

Istnieje kilka sposobów sprawdzenia, jakie pliki są przechowywane w usłudze iCloud.
Jednym ze sposobów jest otwarcie usługi iCloud na komputerze i kliknięcie zakładki „Pliki”. Zostaną wyświetlone wszystkie pliki zapisane w usłudze iCloud.
Innym sposobem jest otwarcie aplikacji iCloud na telefonie iPhone lub iPadzie. Stuknij kartę „Ustawienia”, a następnie stuknij opcję „Przechowywanie i kopia zapasowa”.

Jaka jest różnica między iCloud a iCloud Drive??

iCloud to usługa, która przechowuje zawartość w chmurze i umożliwia dostęp do niej z dowolnego urządzenia. iCloud Drive to funkcja usługi iCloud, która umożliwia przechowywanie plików w chmurze i uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego urządzenia.

Jak bezpłatnie uzyskać więcej miejsca w usłudze iCloud??

Możesz bezpłatnie zyskać więcej miejsca na dysku iCloud, usuwając pliki, które nie są Ci już potrzebne. Możesz także zwolnić miejsce, wyłączając tworzenie kopii zapasowych w usłudze iCloud dla aplikacji, z których nie korzystasz zbyt często.

Jak usunąć foldery w usłudze iCloud??

Aby usunąć folder w iCloud, otwórz go, a następnie przeciągnij do Kosza na komputerze Mac.

Jak uporządkować zdjęcia w iCloud??

Aby uporządkować swoje zdjęcia w iCloud, możesz tworzyć albumy i dodawać do nich zdjęcia. Możesz także dodać do zdjęć informacje o lokalizacji, aby były widoczne na mapie w iCloud.com.

Czy mogę usunąć zdjęcia z iPhone’a, ale zachować je w usłudze iCloud??

Tak, możesz usunąć zdjęcia z iPhone’a, ale zachować je w iCloud. Aby to zrobić, otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz zdjęcia, które chcesz usunąć. Stuknij przycisk Usuń w lewym dolnym rogu ekranu, a następnie stuknij polecenie Usuń zdjęcia.

Co się stanie, gdy wyłączysz zdjęcia iCloud??

Jeśli wyłączysz funkcję Zdjęcia iCloud, Twoje zdjęcia nie będą już automatycznie przesyłane do iCloud i nie będą dostępne na żadnym z Twoich urządzeń. Zdjęcia będą jednak nadal przechowywane w urządzeniu, a dostęp do nich można uzyskać, otwierając aplikację Zdjęcia.

Jak wyczyścić zdjęcia z iPhone’a??

Istnieje kilka sposobów na uporządkowanie zdjęć z iPhone’a. Jednym ze sposobów jest użycie aplikacji, takiej jak Zdjęcia Google lub Biblioteka zdjęć iCloud, aby automatycznie usuwać stare zdjęcia. Innym sposobem jest użycie wbudowanego w iPhone’a edytora zdjęć i usuwanie zdjęć jedno po drugim.

Skąd mam wiedzieć, jakie zdjęcia znajdują się w usłudze iCloud??

Aby zobaczyć listę wszystkich zdjęć i filmów przechowywanych w iCloud, otwórz aplikację Zdjęcia na telefonie iPhone, iPadzie lub komputerze Mac. W lewym górnym rogu aplikacji Zdjęcia stuknij opcję Albumy. W sekcji iCloud wyświetlana jest lista wszystkich albumów przechowywanych w iCloud. Stuknij album, aby zobaczyć jego zdjęcia i wideo.

Jaki jest sens istnienia usługi iCloud??

iCloud to usługa przechowywania i synchronizacji danych w chmurze oferowana przez Apple. Usługa iCloud umożliwia użytkownikom przechowywanie zdjęć, muzyki, dokumentów i innych plików w chmurze, a następnie uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego urządzenia połączonego z Internetem. iCloud udostępnia także takie funkcje, jak iCloud Drive, która pozwala synchronizować pliki między urządzeniami, oraz iCloud Keychain, która przechowuje hasła i informacje o kartach kredytowych w taki sposób, aby można było do nich uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia.

Jak organizować foldery w iCloud??

Aby uporządkować foldery w iCloud, możesz utworzyć foldery w iCloud na swoim komputerze, a następnie przeciągnąć i upuścić foldery i pliki, które chcesz zsynchronizować z iCloud.com.

Czy można tworzyć foldery w bibliotece zdjęć iCloud??

Tak, możesz tworzyć foldery w bibliotece zdjęć iCloud. Aby to zrobić, otwórz aplikację Zdjęcia i wybierz z paska menu opcję Albumy. Następnie stuknij przycisk + w lewym górnym rogu ekranu i wybierz Nowy folder. Wprowadź nazwę folderu i stuknij przycisk Utwórz.