Jak zmniejszyć aktualizację Mi 3 z Developer ROM do Stable MIUI ROM

Chcesz zaktualizować swój Mi 3 z Developer ROM do Stable ROM? MIUI Developer ROMs są oficjalnie udostępniane przez MIUI, aby umożliwić zainteresowanym użytkownikom przetestowanie wersji beta nadchodzącego systemu operacyjnego MIUI, co pomaga rozwiązać wszelkie zgłoszone błędy i uzyskać opinie użytkowników przed ostatecznym wydaniem systemu. ROM-y dla deweloperów są aktualizowane co tydzień i zawierają poprawki błędów oraz nowe funkcje, w porównaniu z ROM-ami stabilnymi, które nie mają regularnej częstotliwości aktualizacji. Jeśli zainstalowałeś ROM deweloperski na swoim smartfonie Xiaomi (Mi 3/ Mi 4) i napotykasz poważne błędy oraz awarie aplikacji, być może powinieneś powrócić do stabilnego ROM-u.

W poniższym przewodniku opisaliśmy najprostszy i najbezpieczniejszy sposób obniżenia wersji Mi 3 MIUI ROM do wersji Stable przez flashowanie pełnego pakietu ROM. Pełny ROM zawiera wszystkie aplikacje i usługi z danego ROM-u, nawet te, które nie zostały zmienione w aktualizacji. Możesz także naprawić niektóre problemy z urządzeniem, flashując pełny pakiet ROM. Ta metoda nie wymaga użycia narzędzia Mi Flash (wymaga uruchomienia w trybie fastboot) ani korzystania z niestandardowego odzyskiwania, takiego jak CWM. Cały proces można łatwo wykonać, nie wymagając znajomości komputera ani wiedzy technicznej.

Jak zainstalować stabilny ROM MIUI 5 (v23) na telefonie Xiaomi Mi 3

Uwaga : W tym procesie zainstalowane przez użytkownika aplikacje i media, takie jak pliki, zdjęcia, muzyka itp. nie zostanie usunięta. Zostaną usunięte tylko dane użytkownika, w tym ustawienia urządzenia, dodane konta i ustawienia & dane zainstalowanych aplikacji. W razie potrzeby można utworzyć kopię zapasową.

1. Pobierz Stabilny pełny pakiet ROM dla Mi 3 (WCDMA Indie) – Wersja: KXDMIBF23.0 (V5)

2. Skopiuj plik do katalogu głównego telefonu.

>> Zmień nazwę plik miui_MI3WGlobal_KXDMIBF23.0_69adb845f8_4.4.zip na stronie update.zip.

3. Uruchomić tryb odzyskiwania – Aby to zrobić, albo (przejdź do Narzędzia > Updater > naciśnij klawisz Menu i wybierz „Reboot to Recovery mode”) lub wyłącz Mi3 i włącz go ponownie, naciskając jednocześnie klawisze Volume Up + Power i przytrzymaj je, aż pojawi się tryb Mi-Recovery.

4. W trybie odzyskiwania użyj klawiszy głośności do nawigacji i klawisza zasilania, aby potwierdzić. Wybierz język angielski, a następnie wybierz opcję 'Wipe & Resetuj” z poziomu menu głównego. Przejdź do ’Wyczyść dane użytkownika’ i wybierz Tak. Uwaga:: Gdy poziom wymazywania danych osiągnie 98%, poczekaj chwilę, ponieważ proces ten potrwa kilka minut.

IMAG0003      IMAG0004

5. Teraz wróć do menu głównego i wybierz opcjęZainstaluj aktualizację.zip do System One’. Wybierz Tak, aby potwierdzić, a aktualizacja zacznie się instalować.

IMAG0010      IMAG0011

6. Gdy aktualizacja zostanie zainstalowana, wróć i wybierz opcję Uruchom ponownie. Wybierz opcjęUruchom ponownie System One (najnowszy)’. Po ponownym uruchomieniu zachowaj cierpliwość, ponieważ uruchomienie Mi 3 zajmie około 5 minut.

IMAG0012

To wszystko! Twój Mi 3 powinien teraz działać z najnowszym stabilnym ROM-em MIUI v5.

Mam nadzieję, że ten poradnik okazał się pomocny. ��

P.S. Wypróbowaliśmy tę procedurę na Mi 3W (wersja indyjska) z MIUI v6 Developer ROM.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka