Naprawiono: Brak efektów Live Photo w systemach iOS 15 i iPadOS 15

Zdjęcia na żywo w telefonie iPhone przechwytywanie ruchu i dźwięku zamiast zdjęć, aby zachować żywy obraz chwili. Funkcja działa na zasadzie przechwytywania krótkiego, 3-sekundowego filmu wideo, 1.5 sekund przed i po zrobieniu zdjęcia. Można zmienić zdjęcie kluczowe, włączyć lub wyłączyć efekt Zdjęcia na żywo albo udostępnić je. Co więcej, do zdjęć Live Photos można dodać efekty Pętla, Odbicie i Długa ekspozycja, aby uczynić je bardziej interesującymi.

Nie mogę znaleźć efektów Live Photo w systemie iOS 15?

Wygląda na to, że w systemie iOS 15 nie ma efektów Live Photo. Nie martw się, jeśli w iOS 15 nie znajdziesz efektów Pętla, Odbicie i Długa ekspozycja dla Live Photos. Faktem jest, że efekty Live Photo są nadal dostępne w systemach iOS 15 i iPadOS 15. Po prostu system iOS 15 zmienia sposób stosowania efektów do zdjęć Live Photo. Wcześniej trzeba było przeciągnąć palcem w górę na zdjęciu Live Photo w aplikacji Zdjęcia, aby zobaczyć efekty i zastosować jeden z nich.

Jednak w systemie iOS 15 procedura zmiany opcji Zdjęcie na żywo na Pętla, Odbicie lub Długa ekspozycja jest nieco inna. Dzieje się tak, ponieważ aplikacja Zdjęcia w systemie iOS 15 wyświetla teraz metadane EXIF obrazów gdy przesuniesz palcem w górę lub dotkniesz nowego przycisku “Info&#8221.

Aplikacja Zdjęcia w systemie iOS 15 pokazuje metadane EXIF zdjęć
iOS 15 pokazuje metadane EXIF dla zdjęć

Jak dodać efekty do zdjęcia Live w systemie iOS 15 na telefonie iPhone?? Dowiedzmy się!

Jak dodać efekty Live Photo w iOS 15 na iPhonie

  1. Przejdź do aplikacji Zdjęcia i otwórz zdjęcie Live Photo, które chcesz edytować.
  2. Dotknij przycisku “Przycisk Live” w lewym górnym rogu Twojego Zdjęcia na żywo. Jak zmienić zdjęcie na żywo w pętlę w systemie iOS 15?
  3. Wybierz efekt, który chcesz zastosować – Pętla, Odbij, lub Długa ekspozycja. Jak dodawać zabawne efekty do zdjęć Live w systemie iOS 15?
  4. Poczekaj, aż zmiany zostaną wprowadzone.
  5. Stuknij ponownie w menu rozwijane, aby przełączyć się na inny efekt lub oryginalne Zdjęcie na żywo bez efektu.

To wszystko. Możesz zapisać zdjęcie na żywo (z efektem) w aplikacji Pliki, aby udostępnić je na swoim Instagramie lub w innym miejscu.

ZWIĄZANE Z TYM WSKAZÓWKI:

  • Jak wyłączyć funkcję Tekst na żywo w aplikacji Zdjęcia w systemie iOS 15?
  • Jak zresetować ustawienia sieci w systemie iOS 15?
  • Jak wysyłać zdjęcia na żywo w aplikacji Facebook Messenger?

Koniecznie sprawdź naszą sekcję poświęconą systemowi iOS 15, aby uzyskać więcej porad i wskazówek.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka