Recenzja MiniTool ShadowMaker: Szybkie narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych

MiniTool ShadowMaker

MiniTool ShadowMaker nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem do tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, ale bardzo różni się od innych podobnych produktów. Udostępnia użytkownikom szereg operacji umożliwiających szybkie tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. Osoby poszukujące programu do ochrony i odzyskiwania danych mogą skorzystać z tego oprogramowania.

Budowa i wygląd

Po użyciu kilku programów do backupu danych nadal wolę MiniTool ShadowMaker. Interfejs z niebieskim motywem jest prosty i elegancki w wyglądzie.

Poza podstawowymi elementami, jego różnorodne funkcje są wymienione osobno i są czytelne na pierwszy rzut oka. Użytkownicy preferujący prosty styl mogą spróbować.

Główne funkcje

Jako szybki program do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, MiniTool ShadowMaker wymienia część swoich funkcji w głównym interfejsie: Backup, Synchronizacja, Przywracanie i tak dalej.

Po pierwsze jest to Kopia zapasowa funkcja. Jeśli chodzi o to, co należy backupować, MiniTool ShadowMaker oferuje cztery opcje: pliki, partycje, dyski i system operacyjny Windows. Tworzenie kopii zapasowych systemu operacyjnego Windows jest niezwykle potrzebne, ponieważ pomaga chronić komputer. Gdy zdarzy się wypadek, utworzony wcześniej obraz systemu można wykorzystać do przywrócenia komputera do normalnego stanu bez konieczności ponownej instalacji systemu Windows.

Co więcej, możesz zapisać te kopie w pięciu ścieżkach: Administrator, Biblioteki, Komputer, Sieć i Współdzielona. W tej samej sieci LAN możesz zapisywać ich kopie zapasowe na innych komputerach, wybierając Sieć jako ścieżkę docelową. Funkcja ta jest dość przydatna, biorąc pod uwagę znaczenie backupu danych. Szczegółowe procedury i samouczki dotyczące tworzenia kopii zapasowych danych można znaleźć na stronie oficjalna strona internetowa.

Następnie przychodzi jego Przywracanie funkcję. Ponieważ funkcja Kopia zapasowa zapisuje kopie zapasowe jako pliki obrazów, nie można ich bezpośrednio otworzyć. Funkcja przywracania umożliwia przywracanie plików z kopii zapasowych i wykonywanie rozwiązań odzyskiwania danych w razie awarii.

Przywracanie systemu ma duże znaczenie w tej funkcji. Jeśli komputer nie uruchomi się, użytkownicy mogą wejść do środowiska MiniTool Recovery Environment z nośnikiem startowym i użyć funkcji Przywróć, aby przywrócić komputer do poprzedniego stanu.

Następnie przychodzi kolej na Synchronizacja funkcja. Ta funkcja została dodana w programie MiniTool ShadowMaker 3.0 i obsługuje tylko synchronizację plików i folderów. Możesz synchronizować pliki i foldery do dwóch lub więcej lokalizacji.

Inne funkcje

Oprócz trzech głównych funkcji wymienionych powyżej, MiniTool ShadowMaker może pochwalić się wieloma innymi funkcjami pomocniczymi.

Można wybrać ustawienie automatycznego tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji za pomocą programu Harmonogram funkcja, która nie tylko realizuje cel ochrony danych, ale także zapobiega powtarzaniu operacji oraz oszczędza wiele czasu i energii. Dzięki Schemat Dzięki tej funkcji możesz ustawić pełny, przyrostowy lub różnicowy schemat tworzenia kopii zapasowych, w zależności od swoich potrzeb. Dodatkowo, funkcja Opcje udostępnia użytkownikom wiele zaawansowanych parametrów.

Narzędzia MiniTool ShadowMaker

Funkcje na stronie Narzędzia również odgrywają istotną rolę w programie MiniTool ShadowMaker.

• Kreator nośników pozwala na tworzenie nośnika startowego, która jest używana do uruchamiania komputera, gdy nie może on wystartować z systemu operacyjnego. Ponadto, jest on również wymagany podczas przywracania obrazu systemu.
  • Dodaj menu startowe umożliwia wejście do środowiska MiniTool Recovery Environment w celu wykonania rozwiązań odzyskiwania nawet bez nośnika startowego, ale funkcja ta może być używana tylko wtedy, gdy komputer może się uruchomić.
  • Mount wczytuje obrazy jako wirtualne napędy, dzięki czemu masz do nich bezpośredni dostęp. Obsługuje tylko obraz dysku lub obraz partycji.
  • Funkcja klonowania dysku jest niezbędny przy modernizacji dysków twardych i może zarządzać nie tylko dyskami podstawowymi, ale także dynamicznymi z woluminami prostymi.
  • Uniwersalne przywracanie ma kluczowe znaczenie przy przywracaniu systemu operacyjnego Windows na różny sprzęt. Pomaga rozwiązywać problemy z niekompatybilnością, aby komputer mógł się pomyślnie uruchomić.

Zaplanuj

Dodaj menu startowe

Klonowanie dysku (Clone Disk)

Edycja darmowa VS Edycja Pro

MiniTool ShadowMaker posiada wiele funkcji, ale niektóre ważne z nich są dostępne tylko w edycji Pro i bardziej zaawansowanej.

Na przykład, w przypadku funkcji Harmonogram, nie możesz wybrać ostatniej opcji Na zdarzeniu, jeśli używasz MiniTool ShadowMaker Free. Funkcja Universal Restore i rozruch sieciowy również nie są dostępne w wersji Free Edition.

Możesz odwołać się do Porównanie MiniTool ShadowMaker Edition aby uzyskać szczegółowe informacje.

Mimo to MiniTool ShadowMaker ma kilka wad. Jak już wspomnieliśmy, można klonować zarówno dyski podstawowe, jak i dynamiczne. Może ona jednak klonować dyski dynamiczne tylko z woluminami prostymi. Ponadto podczas tworzenia kopii zapasowej nie jest wyświetlany pozostały czas.

Wnioski

Niezależnie od kilku niedociągnięć, MiniTool ShadowMaker to wciąż kawał profesjonalnego oprogramowania o dobrych zastosowaniach. Szybkość tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz atrakcyjna cena sprawiają, że jest to dobry wybór dla użytkowników. Podsumowując, jest to dobry wybór do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.