Sprawdź, czy twój telefon z Androidem ma oprogramowanie Carrier IQ, korzystając z aplikacji 'Carrier IQ Detector’

W ciągu ostatnich kilku dni na pewno zetknąłeś się z całym zamieszaniem wokół Carrier IQ, Pewien element oprogramowania, który rzekomo jest fabrycznie instalowany na różnych smartfonach, aby uzyskać dostęp do wszystkich prywatnych i wrażliwych danych użytkownika, które są przesyłane przez telefon do operatora bez zgody i wiedzy użytkownika. Jest to dość niepokojące dla większości użytkowników, ponieważ to narzędzie analityczne narusza ich prywatność poprzez rejestrowanie naciśnięć klawiszy, śledzenie lokalizacji, nagrywanie rozmów, a także jest w stanie przechwycić wszystkie wiadomości tekstowe.

Lookout Labs udostępnił właśnieCarrier IQ Detector’, prosta aplikacja dla telefonów z systemem Android, która pozwala użytkownikom łatwo sprawdzić i określić, czy ich słuchawka zawiera oprogramowanie Carrier IQ, czy nie. Jednak aplikacja nie oferuje możliwość usunięcia oprogramowania Carrier IQ z urządzenia, ponieważ jest ono głęboko zintegrowane z oprogramowaniem sprzętowym urządzenia, a jego usunięcie wymaga specjalnych uprawnień urządzenia, co nie jest takie proste dla podstawowych użytkowników. Jej zadaniem jest pomóc użytkownikom nietechnicznym szybko sprawdzić obecność Carrier IQ na ich telefonie. Aplikacja jest dostępna za darmo i nie wymaga ROOT-a.

  

Jak sprawdzić, czy w telefonie z Androidem jest zainstalowany rootkit Carrier IQ – Zainstaluj program Carrier IQ Detector i uruchom go. A potem wystarczy zobaczyć wyniki na liście. Jeśli wykryto aplikację Carrier IQ i chcesz ją usunąć, spróbuj poszukać poradników dostępnych na kilku forach, takich jak XDA-Developer itp. Zaleca się, aby NIE kontynuować, chyba że uważasz, że to naprawdę przeszkadza.

Pobierz program Carrier IQ Detector  [Android market]

Odniesienie: Carrier IQ: Czym jest, czym nie jest i co musisz wiedzieć [Engadget]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka