Czy pełna kopia zapasowa cPanelu zawiera wiadomości e-mail?

Odpowiedź

Rzeczywiste adresy e-mail znajdują się w /home/username/mail/domain.com/emailuser powinien być uwzględniony w pełnej kopii zapasowej konta cPanel. Będą one przechowywane w plikach płaskich w folderze Nazwa użytkownika, którego nazwa pochodzi od nazwy użytkownika cPanelu, domeny.com, a emailuser to nazwa użytkownika konta e-mail

Importowanie i eksportowanie wiadomości e-mail z jednego konta Webmail do drugiego

Migracja Email z cPanel do cPanel #3min krok po kroku : DomainRacer

Czy pełna kopia zapasowa cPanelu obejmuje bazę danych??

Twój katalog /home, bazy danych, przekierowania poczty e-mail i filtry są zawarte w kompletnym pliku kopii zapasowej. Nie będzie można uzyskać dostępu do witryny przez interfejs cPanel przy użyciu pliku pełnej kopii zapasowej.

Jak mogę pobrać wszystkie wiadomości e-mail z cPanelu??

Przejdź na konto e-mail, które jest właścicielem adresu e-mail, który chcesz wyeksportować. Na głównej stronie cPanelu dla Twojego konta, poszukaj i kliknij przycisk „Konta e-mail”. Na stronie Konta e-mail znajdź adres e-mail, dla którego chcesz wyeksportować wiadomości e-mail.

Jak zarchiwizować wiadomości e-mail w cPanelu??

Zaloguj się do cPanelu. W kategorii „Poczta” kliknij przycisk „Archiwizuj”. Umożliwia to zapisywanie wiadomości przychodzących, wychodzących i z listy mailingowej przez określony czas. Sprawdź, czy na dysku jest wystarczająca ilość wolnego miejsca na wybrany okres przechowywania.

Gdzie przechowywana jest kopia zapasowa w cPanelu?

Utwórz nowy plik lub katalog w katalogu /var/cpanel/backups/extras (na przykład /var/cpanel/backups/extras/etc ) o niestandardowej nazwie i zawartości. Wprowadź bezwzględną ścieżkę dostępu do plików, których kopię zapasową chcesz utworzyć w tym pliku (na przykład /etc/, ).

Gdzie znajduje się kopia zapasowa bazy danych w cPanelu??

W menu Bazy danych kliknij pozycję phpMyAdmin. W lewej kolumnie wybierz nazwę swojej bazy danych. Po prawej stronie kliknij opcję Eksportuj. Wybierz tabele, które chcesz zachować, lub Wybierz wszystko, aby utworzyć kopię zapasową wszystkich tabel w celu ich skopiowania.