Jak trwale usunąć moje konto AWS??

Odpowiedź na

Trwale usuń moje konto AWS Wykonaj poniższe instrukcje:

1. Na pasku nawigacyjnym wybierz nazwę swojego konta, a następnie wybierz opcję Moje konto.
  2. Przewiń do sekcji Zamknij konto. Przeczytaj i zrozum warunki zamknięcia konta.
  3. Zaznacz wszystkie pola wyboru, a następnie wybierz opcję Zamknij konto.

Jak zamknąć konto AWS?

Prawidłowy sposób trwałego usunięcia konta AWS

Amazon nie usuwa kont! Możesz je dezaktywować, zawiesić (dzięki czemu informacje o koncie pozostaną nienaruszone, na wypadek gdybyś chciał je kiedyś przywrócić) lub zakończyć ich działanie. Jeśli nie zamierzasz ponownie korzystać ze swojego konta AWS, zalecamy skontaktowanie się z nami, abyśmy mogli przenieść Twoje zasoby na innego użytkownika i wysłać Ci ostateczny rachunek. W ramach naszego procesu bezpieczeństwa, wszystkie istniejące konta klientów AWS są regularnie sprawdzane. Możemy również zamknąć konto, jeśli było ono nieaktywne przez dłuższy czas, np.g., 6 miesięcy.

Jak większość klientów wie, Amazon wystawia miesięczne rachunki za większość usług używanych na koncie AWS, z wyjątkiem pamięci masowej S3, która jest rozliczana za wykorzystanie według różnych stawek w zależności od rodzaju pamięci masowej i regionu. Na przykład naszą powszechną praktyką jest regularne zatrzymywanie instancji EC2 wcześnie rano, wykonywanie wymaganych czynności konserwacyjnych, a następnie czekanie do późniejszego dnia lub do następnego dnia, aby je ponownie uruchomić. W ten sposób nie tylko obniżysz swój miesięczny rachunek, ale także zaoszczędzisz pieniądze, ponieważ korzystanie z instancji 24×7 bez ruchu zazwyczaj skutkuje naliczaniem opłaty według stawki On-Demand, która może wynosić nawet kilkaset dolarów za godzinę w zależności od rodzaju używanej instancji.

Należy pamiętać, że nie ma możliwości usunięcia określonych zasobów; jedyne, co można zrobić, to dezaktywować konto AWS (podążając za tym linkiem), co spowoduje natychmiastowe zawieszenie naliczania opłat za wszystkie usługi, które są obecnie naliczane przez firmę Amazon (nadal można płacić firmie Amazon za usługi świadczone przez inne firmy, np.g., Amazon’s Elastic Load Balancing), ale zachowa informacje o wszystkich zasobach, które są obecnie uruchomione na koncie (np.g., Jeśli masz uruchomioną instancję EC2, nie zniknie ona tylko dlatego, że zawieszono naliczanie opłat).

Czy można usunąć konto AWS bez logowania??

Tak, jest to cecha konta AWS. Istnieje jednak kilka wyjątków, jeśli chodzi o usuwanie konta z sekcji AWS. Na przykład, jeśli masz współdzielone konta, do których mają dostęp inne osoby, lub jeśli utworzyłeś funkcje Lambda lub bazy danych na S3, będziesz musiał usunąć połączone usługi, zanim będziesz mógł usunąć swoje konto. Poza tym nie ma żadnych innych ograniczeń co do sposobu usunięcia konta AWS.

Czy coś się stanie z danymi zapisanymi na dyskach Amazon z usuniętymi kontami??

Tak, gdy konto AWS jest usuwane, wszelkie dane przechowywane w Amazon Cloud Drive lub Cloud Drive Photos dla tego użytkownika są również natychmiast usuwane. Ponadto, jeśli korzystałeś z usługi Amazon WorkDocs dla zespołu o tej samej nazwie co usunięty użytkownik, informacje te zostaną również natychmiast usunięte wraz z wszelkimi zasadami kontroli dostępu zastosowanymi w odniesieniu do nich. Ponadto automatycznie usuwane są wszelkie role związane z kontami utworzonymi przez tego użytkownika.

UWAGA: Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu usuwania każdego typu konta, przejdź do tego artykułu Usuń moje konto AWS

Jak usunąć konto AWS, jeśli jest to organizacja, a nie osoba fizyczna??

Aby usunąć całą organizację, należy najpierw usunąć wszystkie konta (w tym root) w obrębie organizacji. Po usunięciu wszystkich kont organizacji można przejść na stronę ustawień organizacji i kliknąć przycisk Usuń konto. Jeśli nie usuniesz wszystkich kont w ramach tej organizacji, to po usunięciu organizacji wszystkie dane konta AWS pozostaną powiązane z nowym kontem.

Jakie są korzyści z usunięcia mojego konta AWS??

Po usunięciu konta AWS zostaną usunięte wszystkie informacje rozliczeniowe powiązane z tym kontem (w tym wszelkie zaległe opłaty za korzystanie z usługi). Obejmuje to usunięcie karty kredytowej, usunięcie wszelkich zobowiązań dotyczących rezerwowej przepustowości oraz usunięcie powiązanego adresu e-mail.

Czy mogę usunąć swoje konto AWS bez logowania??

Nie, nie możesz usunąć konta AWS bez logowania, ponieważ poświadczenia bezpieczeństwa usuniętego użytkownika są natychmiast unieważniane, co uniemożliwia dostęp do zasobów tego użytkownika w przyszłości. Jeśli chcesz tylko unieważnić dane uwierzytelniające, możesz po prostu utworzyć użytkownika IAM o tej samej nazwie, co usunięty użytkownik, a następnie wyłączyć tego użytkownika IAM.

Czy ponowne używanie haseł do różnych usług jest uważane za zagrożenie bezpieczeństwa??

Nigdy nie należy używać ponownie hasła do wielu kont, ponieważ w przypadku włamania na jedno konto – czy to w serwisie Amazon, Facebook, Walmart.com lub jakiejkolwiek innej usługi – wtedy hakerzy będą mieli dostęp do wszystkich Twoich kont.

Powinieneś używać różnych haseł do każdego logowania w każdej witrynie, niezależnie od tego, czy używasz ponownie haseł do takich witryn, jak Amazon czy Twitter. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że jeśli ktoś uzyska dostęp do jednego z Twoich kont (poprzez phishing, taktykę socjotechniczną, odgadnięcie hasła lub inną formę włamania), nie będzie mógł uzyskać dostępu do niczego innego, chyba że użyjesz tej samej kombinacji nazwy użytkownika i hasła w innej witrynie. Przy zakładaniu nowego konta w dowolnej witrynie wystarczy kilka sekund, aby wymyślić zupełnie nowe hasło, co uchroni Cię przed hakerami.