Top 5 powodów, dla których YouTube powinien być w klasie

Pojawienie się Youtube w pewnym stopniu ukształtowało nasz dostęp do filmów i ogólne wykorzystanie filmów do nauki i innych wartościowych celów.

YouTube jest wykorzystywany do celów edukacyjnych i został zintegrowany z doświadczeniem szkolnym w niektórych krajach. Youtube to technologia edukacyjna, która ułatwiła edukację. Wystarczy połączenie z Internetem, aby uzyskać dostęp do treści edukacyjnych, a dzięki filmom na Youtube można łatwo uczyć się złożonych pojęć w prosty sposób.

Na Youtube można uczyć się różnych umiejętności za darmo, ponieważ dostępne są miliony treści, ponieważ użytkownicy przesyłają filmy każdego dnia, od filmów z kotami po komunikaty prasowe. Integracja technologii w klasie jest niezbędna w tym nowoczesnym pokoleniu.

Dlaczego Youtube powinien być zintegrowany z salami lekcyjnymi?? Oto 5 kluczowych powodów, dla których Youtube powinien być zintegrowany z nauczaniem

Płynna integracja

Włączenie filmów z Youtube do programu edukacyjnego jest łatwiejsze niż jakakolwiek inna platforma mediów społecznościowych; proste kroki mogą wprowadzić materiały z Youtube do klasy. Film na Youtube może wprowadzić w temat i przedstawić go w bardziej przejrzysty sposób. Aktywność można najlepiej pokazać za pomocą filmów, które mogą ułatwić pracę uczniom.

Informacje prezentowane w filmach na Youtube mogą motywować uczniów. Nauczanie z wykorzystaniem zasobów wideo jest łatwe do zintegrowania. narzędzia autorskie i system zarządzania nauczaniem, który umożliwia dodawanie różnych materiałów wideo, pomagają wzbudzić zainteresowanie uczniów

Wygoda, dostępność i komfort

Uczniowie w podróży mogą z łatwością korzystać z filmów, aby uczyć się i opracowywać plan lekcji. Ten luksus nie jest dostępny na platformach takich jak Khan Academy, gdzie wszystko jest ustrukturyzowane.

Możesz tworzyć lub być częścią sieci, która będzie powiadamiać Cię o nowych treściach. Jest to świetne rozwiązanie dla uczniów, którzy nie są stabilni, ale mają aktywny telefon komórkowy. Lata temu ten luksus był niedostępny na całym świecie, ale dzięki darmowym filmom uczniowie są w ciągłym ruchu.

Dostępność materiałów pomaga uczniom pozostać w kontakcie. Jeśli udostępnisz film, wszyscy w sieci go otrzymają, a jeśli członkowie sieci udostępnią filmy, otrzymasz je bez wysiłku. Sprawi to, że uczniowie poczują się bardziej komfortowo i jest to bardzo odpowiednie dla wzrokowców.

Możesz także uczyć się w swoim tempie, mikrouczenie się jest odpowiednio widoczne na Youtube. Zapewnia, że skomplikowane metody i demonstracje pewnych umiejętności są eksponowane w sposób, który poprawia i dalej umacnia fundamenty uczniów.

Ponieważ możesz obejrzeć długi lub krótki film, możesz wziąć pod uwagę swój czas koncentracji, aby upewnić się, że przyswoisz wszystko, czego się nauczyłeś.

Budowanie umiejętności tworzenia notatek

Kluczowe jest przeanalizowanie każdego nauczonego materiału, a nie ma na to lepszego sposobu niż robienie notatek? Materiały cyfrowe są przechowywane w Internecie. Dlatego konieczne jest robienie notatek z kluczowych punktów podczas przesyłania strumieniowego materiałów z Youtube.

Ponieważ niektórzy użytkownicy udostępniają swoje notatki, można to wprowadzić do klasy, aby upewnić się, że uczniowie nauczą się robić notatki. Możesz zachęcać uczniów do rozwijania umiejętności robienia notatek poprzez oglądanie, odtwarzanie i przewijanie materiału na Youtube.

Ponieważ filmy można oglądać w nieskończoność, będzie to sprzyjać zapamiętywaniu. Uczniowie mogą zwracać uwagę na konkretną wiedzę itp.

Wspieranie zrozumienia złożonych tematów

Edycja wideo umożliwiła przekazywanie złożonych pomysłów w zabawny i łatwy sposób. Biblioteka Youtube zapewnia wsparcie kursu, umożliwiając naukę we własnym tempie, prezentując pomysły krok po kroku i zapewniając całkowite przyswojenie wiedzy.

To, co jest widziane, jest lepiej słuchane. W ten sposób uczniowie mogą lepiej przyswajać i zatrzymywać wiedzę. Pomaga to w rozwijaniu i wspieraniu umiejętności, które byłyby zbyt skomplikowane do nauczenia przy użyciu konwencjonalnego procesu. Filmy wideo lepiej prezentują wiedzę praktyczną.

Na Youtube można bez wysiłku nauczyć się takich umiejętności, jak pisanie, można też nauczyć się innych umiejętności, takich jak muzyka i inżynieria, a wszystkie te złożone umiejętności stają się dzięki temu łatwiejsze.

Pomaga uczniom stać się również twórcami

Gdy oglądasz i jesteś częścią społeczności lub sieci twórców, potrzeba bycia twórcą również zostanie rozwinięta.

Uczniowie zaangażowani w Youtube będą stopniowo musieli pomagać w dodawaniu niuansów do sieci; w ten sposób nauczą się tworzyć swoje filmy. Pozwoli to jeszcze bardziej poszerzyć ich wiedzę na dowolny temat. Nauczyciel może zachęcać do tej umiejętności, przydzielając im zadania, które wymagają od nich tworzenia kaset wideo, zapewniając im niezbędne zasoby.

Wnioski

Istnieje wiele korzyści z włączenia Youtube do sal lekcyjnych. Lista jest stosunkowo długa, ponieważ znaczenia technologii nie można przecenić. Jeśli zostanie dobrze wdrożona, może drastycznie zmienić kierunek pedagogiki, jaką znamy.

O autorze

Bertha Graham jest blogerką i ekspertem ds. edukacji w zakresie korzystania z platform cyfrowych i narzędzi do nauki, w tym YouTube. Bertha pracuje w PapersOwl jako pisarz i ogromnie przyczynił się do tematu. Ma wiele publikacji w początkowych czasopismach.