Czym jest Barbie Feet Challenge na TikTok: Eksperci ds. zdrowia ostrzegają przed trendem!

W całym Internecie pada deszcz Barbie. Odkąd w wiadomościach pojawiła się Barbie Grety Gerwig, cały świat jest pod wrażeniem nowej burzy Barbie, a TikTok jest najnowszym, który dołączył do tego modnego trendu. Znany ze swoich dziwacznych i zabawnych wyzwań, TikTok z pewnością jest najbardziej zabawną i wirusową platformą. Ostatnim trendem, który pojawił się w aplikacji TikTok, jest wyzwanie Barbie Feet, a użytkownicy są tym bardzo podekscytowani. Jeśli jesteś wśród takich użytkowników i chcesz wiedzieć o tym trendzie, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule powiem ci, Czym jest Barbie Feet Challenge na TikTok?.

Wyzwanie Barbie Feet nabiera obecnie rozpędu na TikTok i nie jest to pierwszy raz, kiedy widzimy, jak tematy Barbie stają się wirusowe na platformie. Wcześniej byliśmy świadkami wirusowych filtrów Barbie na TikTok, które zmieniłyby twoją twarz w Barbie, a także zyskały sporą popularność na platformie.

Tak więc, bez dalszych ceregieli, zagłębmy się, aby dowiedzieć się o trendzie Barbie Feet, czym jest wyzwanie Barbie Feet na TikTok i dlaczego eksperci ostrzegają przed tym trendem.

Czym jest Barbie Feet Challenge na TikTok??

Czym jest Barbie Feet Challenge na TikTok?

Po premierze filmu Barbie film stał się hitem kinowym, dominując w kasie po swoim długo oczekiwanym debiucie w 2023 roku. A odkąd większość platform mediów społecznościowych jest zdominowana przez treści o tematyce Barbie.

Barbie Feet Challenge to wyzwanie z samego filmu, scena zyskała na popularności od czasu premiery zwiastuna filmu. W wyzwaniu Barbie Feet użytkownik próbuje odtworzyć scenę z filmu Barbie, w której postać Margot Robbie wychodzi z pary obcasów, zachowując kultową łukowatą postawę stóp widoczną na lalkach Barbie.

Wyzwanie Barbie Feet stało się wirusowe i obecnie hashtag #BarbieFeetChallenge, gromadząc ponad 40 milionów wyświetleń. Na konferencji prasowej, kiedy Margot została zapytana o tę scenę, powiedziała, Scena nie wymagała rozbudowanych efektów specjalnych. Aby osiągnąć pozę, trzymała się drążka dla wsparcia i użyła dwustronnej taśmy na podłodze, aby utrzymać buty stabilnie.”

Po tym, jak scena stała się wirusowa, użytkownicy TikTok chcieli odtworzyć własną wersję sceny, ale po tym, jak trend stał się wirusowy, wielu ekspertów ds. zdrowia stwierdziło, że trend wirusowy może stanowić potencjalne zagrożenie dla użytkownika.

Specjaliści ds. zdrowia ostrzegają przed trendem Barbie Feet

Czym jest Barbie Feet Challenge na TikTok?

Wraz z wirusowością trendu Barbie Feet, eksperci ds. zdrowia mają obawy dotyczące tego trendu i jego długoterminowego wpływu na użytkowników. Według dr. Jodi R. Schoenhaus, certyfikowany podiatra w Foot, Ankle & Leg Vein Center, “podczas gdy próba pozowania raz lub dwa razy może nie być szkodliwa, robienie tego wielokrotnie przez dłuższy czas może prowadzić do różnych zagrożeń. Pozycja ta sprawia, że kostka znajduje się w niestabilnej pozycji, co zwiększa prawdopodobieństwo zwichnięć i urazów więzadeł, podobnie jak w przypadku używania butów na wysokim obcasie.”

Dr. Jodi dodała również, że wysoka pozycja stopy Barbie może również prowadzić do problemów z mięśniami i kręgosłupem, ponieważ obciąża dolną część pleców. Poza tym młode dziewczęta, które próbują tego trendu, mają większe ryzyko potencjalnego uszkodzenia płytek wzrostowych, ponieważ wciąż rosną, ponieważ taka postawa może potencjalnie uszkodzić ich płytki wzrostowe.

Dr. Schoenhaus zwrócił uwagę, że chodzenie na palcach bez wsparcia obcasów nie jest zrównoważone. Ekspert radzi pozostawić ten trend gwiazdom filmowym, które mają rekwizyty i wiele ujęć, aby osiągnąć idealny wygląd.

Innym ekspertem z University of Michigan jest podiatra Sari Priesand, która powiedziała w komunikacie prasowym, że wykonanie wyzwania raz jest w porządku, ale kontynuowanie go może spowodować urazy kostki i innych części stóp.

Sari Priesand dodała, że utrzymywanie wysokiego łuku lub noszenie butów na wysokim obcasie może prowadzić do “większego nacisku na stopę i zwiększonego rozwoju modzeli.”

Kiedy wydano Barbie?

Co to jest Barbie Feet Challenge na TikTok?

Barbie to trzeci film fabularny Grety Gerwig i pierwszy film akcji na żywo, który lalka widziała i opowiada historię Barbie (Margot Robbie) i Kena (Ryan Gosling), którzy odkrywają prawdziwy świat i odkrywają, jak to jest żyć wśród ludzi.

Barbie została wydana 21 lipca 2023 roku i obecnie odnosi sukcesy, ponieważ zarobiła 155 milionów dolarów w weekend otwarcia, co czyni ją największym debiutem w historii filmu wyreżyserowanego przez kobietę, według Variety.

TikTok jest znana z ciągle zmieniających się trendów i wyzwań. Każdy twórca i marka chce stać się wirusowa na TikTok, a aby to zrobić, użytkownik będzie musiał uczestniczyć w trendach wirusowych i używać filtrów trendów w swoich filmach. Ostatnio trendy Barbie nabierają rozpędu na TikTok. Aby dowiedzieć się, Co to jest Barbie Feet Challenge na TikTok i jak uczestniczyć w tym trendzie, przeczytaj cały artykuł i podziel się nim ze znajomymi.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii, gier i mediów społecznościowych, odwiedzaj witrynę. W przypadku jakichkolwiek pytań, skomentuj poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

1. Co to jest Barbie Feet Challenge na TikTok?

The ‘Barbie Feet Challenge’ to trend na TikTok, w którym użytkownicy próbują odtworzyć scenę z filmu Barbie, naśladując kultową łukowatą postawę stóp widoczną na lalkach Barbie.

2. Kto wyreżyserował film Barbie?

Film Barbie został wyreżyserowany przez Gretę Grewig i został wydany 21 lipca 2023 roku.

3. Dlaczego eksperci ostrzegają przed wyzwaniem Barbie Feet TikTok??

Według ekspertów, w wyzwaniu Barbie Feet pozowanie stawia kostkę w niestabilnej pozycji, zwiększając prawdopodobieństwo skręcenia więzadeł i urazów, podobnie jak w przypadku często obserwowanego używania wysokich obcasów.