Jak śledzić kogoś na Mastodon: Poznaj różne metody

Mastodon to nowe i unikalne wejście na platformy mediów społecznościowych. Platforma ma wiele serwerów, które są kontrolowane przez jedną dużą korporację. Każda osoba może stworzyć swój serwer Mastodon, popularnie nazywany instancją na platformie. Mastodon ma swój własny zestaw zasad, zgodnie z którymi można ustawić wytyczne dla serwera Mastodon bez reklam lub zbierania danych. Ale jeśli jesteś nowy na platformie i chcesz kogoś śledzić, musisz to wiedzieć Jak obserwować kogoś na Mastodon.

Najlepsze w Mastodon jest to, że możesz śledzić użytkowników również za pośrednictwem innych instancji Mastodon, nawet jeśli nie jesteś członkiem tej instancji. Możesz pisać posty o długości do 500 znaków, udostępniać zdjęcia i filmy oraz publikować je ponownie w treściach innych użytkowników.

Wiem, że jesteś podekscytowany, aby korzystać z platformy i dowiedzieć się o niej więcej. Zachowaj więc swoją ciekawość pod kontrolą i poznaj więcej szczegółów na temat tego, jak śledzić kogoś na Mastodon.

Jak obserwować kogoś na Mastodon?

Jak śledzić kogoś na mastodon?

Podczas pierwszej konfiguracji konta Mastodon należy wypełnić wszystkie pola profilu. Następnie musisz przejść do następnego kroku, tak jak ma to miejsce na innych platformach mediów społecznościowych, Networking. Tutaj musisz obserwować osoby ze swojej społeczności lub z innych społeczności według własnego wyboru lub preferencji. Możesz także wybrać osoby, które mają podobny post do Twojego. Dlatego, aby to zrobić, zapoznaj się z krokami wymienionymi poniżej.

1. Uruchomienie Mastodon.

2. Zaloguj siędo konta.

3. Kliknij ikonę wyszukiwania na dole i otworzyć swój explore feed.

4. Wyszukiwanie nazwa w pole wyszukiwania.

Poznaj 6 kroków, aby śledzić kogoś na Mastodon

Uwaga: Gdy ktoś ma konto na Mastodon, możesz zobaczyć sugestię profilu.

5. Sprawdź aktywność użytkownika, taką jak posty i kanał toot na stronie odkryj stronę.

6. Kliknij przycisk obraz profilu i ponownie dotknij przycisku Obserwuj.

Poznaj 6 kroków, aby śledzić kogoś na Mastodon

Uwaga: Nie ma sztywnej zasady, zgodnie z którą dana osoba musi pochodzić z tej samej lub innej społeczności. Gdy będziesz ich obserwować, ich posty ponownie pojawią się w Twoim kanale.

Jak obserwować ludzi na Mastodon Z różnymi opcjami

Chcesz łączyć się tylko z osobami na Twoim serwerze?? Możesz odwiedzić sekcję Społeczność u góry ekranu i wyświetlić wiadomości od osób ze społeczności. Tutaj możesz komentować, publikować ponownie lub udostępniać plotki, tak jak na każdej innej platformie.

Jeśli ktoś jest zainteresowany plotkami w mediach społecznościowych z hashtagami, może również zapoznać się z sekcją hashtagów. Kanał wiadomości może zachęcić cię do dalszych poszukiwań.

Możesz przejść do strony Dla Ciebie, gdzie otrzymasz rekomendacje dotyczące wpływowych kont, które możesz obserwować, zarówno na swoim serwerze, jak i poza nim. Możesz także wyszukać konta, które chciałbyś obserwować, przeglądając poniższą listę wpływowych osób, które obserwowałeś.

Jak znaleźć osoby do obserwowania na Mastodon?

Ze względu na zdecentralizowany charakter Mastodona, znalezienie osób do obserwowania może być łatwiejsze na dużych serwerach Mastodon, ale na mniejszych może wymagać rozejrzenia się poza serwerem. Jeśli jesteś nowy na platformie Mastodon, zapoznaj się ze sposobami wyszukiwania osób, które możesz obserwować na Mastodon.

1. Obserwowanie osób z osi czasu

Obserwowanie osób ze swojej osi czasu

Pierwszym miejscem do szukania jest własny serwer. Prawdopodobnie śledzenie administratora serwera byłoby dobrym pomysłem, ponieważ może on ogłaszać tam odpowiednie treści. Sprawdź lokalną oś czasu pod kątem innych członków na tym samym serwerze. Poszukaj również zdalnych użytkowników na serwerze, na którym się znajdujesz, a znajdziesz tam kilka osób do obserwowania.

2. Sprawdź listę obserwujących i obserwowanych innych użytkowników

Jeśli znasz kogoś na Mastodonie, możesz spojrzeć na listy obserwujących lub obserwowanych tej osoby. Gdy szukasz kogoś, kogo lubisz, możesz go śledzić, a następnie spojrzeć na obserwujących lub obserwujących tego konkretnego użytkownika.

3. Wyświetlanie innych serwerów lub eksplorowanie stron

Wyświetl inne serwery lub strony publiczne i eksploracyjne

Możesz również odwiedzić inną publiczną stronę serwera Mastodon i poszukać więcej osób. Listę serwerów Mastodon i innych serwerów z kompatybilnym oprogramowaniem można znaleźć na stronie instances-dot-social.

4. Wyszukiwanie użytkowników według kategorii

Przyjrzyj się kategoriom, które mogą Cię zainteresować i wymienionym profilom, aby zdecydować, kogo chcesz obserwować.

5. Konto FediFollows na Mastodon

FediFollows to konto Mastodon, które regularnie udostępnia rekomendacje osób do obserwowania.

Jak obserwować kogoś na Mastodon?

Zakończenie

Wierzę, że teraz masz jasność co do tego, jak śledzić kogoś na Mastodon. Powyższe kroki zostały szczegółowo wyjaśnione i pomogą ci płynnie wykonać zadanie. Wypróbowałem je również na swoim koncie i działały idealnie. W związku z tym, jeśli jesteś nowy na platformie, zapoznaj się z naszą witryną, aby uzyskać więcej informacji. Podziel się również swoją cenną opinią w komentarzach poniżej.

Często zadawane pytania

Jak śledzić kogoś na mastodon?

Jeśli chcesz śledzić kogoś na Mastodon, musisz zapoznać się z krokami wymienionymi poniżej:
1. Uruchomienie Mastodon
2. Zaloguj się na swoje konto
3. Kliknij ikonę wyszukiwania i otwórz swój kanał eksploracji
4. Wyszukaj imię i nazwisko osoby w polu wyszukiwania
5. Sprawdź aktywność użytkownika na stronie eksploracji
6. Kliknij zdjęcie profilowe i naciśnij przycisk Obserwuj

Jak mogę znaleźć osoby do obserwowania na Mastodon??

Jeśli chcesz wyszukać osoby do obserwowania na Mastodon, możesz obserwować osoby ze swojej osi czasu, sprawdzić listy obserwowanych innych użytkowników lub wyświetlić serwer innych osób.

Jakie są inne metody, których mogę użyć do śledzenia ludzi na Mastodon??

Aby śledzić ludzi na Mastodon, możesz dołączyć do sekcji społeczności Mastodon lub wyszukać ludzi w wiadomościach lub plotkach społecznościowych. I poszukaj podobnie myślących osób z odpowiednimi wyborami.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka