Prosty przewodnik po korzystaniu z TikTok do celów e-commerce

Dla większości ludzi TikTok stał się zaufaną marką. TikTok będzie miał miliardy aktywnych członków miesięcznie do września 2021 r., co stawia go w czołówce sieci społecznościowych na całym świecie. Ponadto TikTok zajął pierwsze miejsce pod względem przychodów z sieci i sklepu z aplikacjami w kwietniu 2020 r., przewyższając znane sieci, takie jak Netflix, Youtube i Tinder. Ale jeśli nie jesteś świadomy popularności i wydajności TikTok&#8217, poniżej znajduje się szybka burza mózgów.

TikTok to aplikacja społecznościowa, która pozwala ludziom tworzyć i przesyłać wiele krótkich filmów wideo, obejmujących szereg tematów i zagadnień. Po zainwestowaniu minuty na stronie odkrywania TikTok znajdziesz wiele duetów, filmów z synchronizacją ust, klipów tematycznych, filmów tanecznych, filmów fitness, filmów kulinarnych i tak dalej. Podobnie jak Instagram i Snapchat, TikTok oferuje użytkownikom wiele filtrów i efektów. Filtry te obejmują filtry kamery, dźwięk w tle, dodawanie funkcji lokalizacji i tak dalej, aby zwiększyć wygodę użytkowników aplikacji. Zanim więc zaczniesz tworzyć filmy związane z eCommerce, dowiedz się, jak to zrobić kup obserwujących tiktok aby stał się wirusowy!

TikTok’ Pochodzenie

Z drugiej strony, korzenie TikTok nie są typową opowieścią o startupie, w której kilku kumpli wymyśla piękną koncepcję i przekształca ją w rzeczywistość na podwórku swoich rodziców. Zamiast tego, TikTok powstał z połączenia dwóch aplikacji. Muzyczny.Pierwszy z nich, ly, zadebiutował w Szanghaju w 2014 roku, ale szybko zyskał dużą popularność w Stanach Zjednoczonych. Douyin, podobne oprogramowanie wideo stworzone przez chińską firmę internetową Bytedance w 2016 roku, było drugim. Bytedance kupił Musical.ly, zintegrował go z Douyin i uruchomił TikTok, po czym sława Douyin eksplodowała w Tajlandii i Chinach zaledwie po roku.

Dlaczego Twoja firma miałaby korzystać z TikTok?

TikTok stał się przystanią dla ludzi do komunikowania się ze sobą i znajdowania rozrywki podczas pandemii po tym, jak stał się najczęściej instalowaną platformą społecznościową w styczniu 2020 roku. Aplikacja oferuje miejsce, w którym ludzie mogą się wzajemnie edukować, pokazywać i dobrze się bawić, oferując wszystko, od filmów kulinarnych po instrukcje dotyczące urody. Ale teraz platforma społecznościowa wykazuje coraz większe postępy w świecie zakupów. Podążając śladami produktów takich jak Instagram Shopping & Facebook Shop, TikTok dla firm został wprowadzony w 2020 roku, umożliwiając właścicielom firm połączenie ich rynku online z profilem TikTok Business.

Jak używać TikTok do promowania swojej firmy?

Jednym z bardzo charakterystycznych aspektów TikTok jest to, że zachęca on ludzi do opowiadania historii. Jeśli przejrzysz swoją stronę przez kilka chwil, zobaczysz filmy przedstawiające ludzi prezentujących opowieść #nofilter o niewygodnym lub zabawnym doświadczeniu, a publiczność to uwielbia. Twórcy TikTok mogą uchwycić swoich widzów w ciągu kilku chwil i utrzymać ich w napięciu przez cały film, mimo że przekracza on trzyminutowy limit. Zamiast polegać na doskonałych, wypielęgnowanych treściach, TikTok wykorzystuje opowiadanie historii, aby przyciągnąć swoich konsumentów, przełamując schemat handlu społecznościowego. W związku z tym kilka najpopularniejszych marek TikTok jest autentycznych i nie boi się ujawnić swoich prawdziwych kolorów. Jeśli jednak naprawdę chcesz, aby Twoje treści promocyjne związane z towarami i usługami stały się globalne i przyciągały odwiedzających do Twojej strony internetowej, musisz zastosować kilka strategii marketingowych.

Wykorzystanie hashtagów

Tworzenie fantastycznych filmów na TikTok to jedno, a przekonanie fanów do ich obejrzenia to zupełnie inna sprawa. Jeśli jednak prawidłowo używasz hashtagów, będziesz w stanie wysłać swój materiał do użytkowników, którzy chcieliby go zobaczyć. TikTok, podobnie jak Twitter i Instagram, zawiera funkcję hashtagów, która pozwala użytkownikom znajdować odpowiednie treści i tworzyć społeczności w oparciu o wspólne zainteresowania. Jeśli jest to #makeup, #sport lub #foodrecipes, te hashtagi ułatwiają widzom zlokalizowanie producentów i materiałów, których chcą, bez konieczności przeszukiwania tysięcy klipów na ich stronie For You.

Wydawaj pieniądze na reklamy

TikTok to fantastyczne miejsce do umieszczania reklam, które skupiają się na Twoich produktach, ponieważ jest to bardzo wizualna platforma. Jednak w przeciwieństwie do witryn takich jak Instagram i Pinterest, które rozwijają się dzięki dopracowanym, wyselekcjonowanym materiałom, użytkownicy TikTok wymagają autentyczności i humoru, więc bądź autentyczny, jeśli chcesz, aby Twoja firma była widoczna! Po pierwsze, będziesz potrzebować profilu TikTok Business i TikTok Ads Manager, który zawiera narzędzia do tworzenia i zarządzania różnymi rodzajami reklam. Kiedy zaczniesz przyglądać się wielu rodzajom reklam TikTok, zdasz sobie sprawę, że są one dostępne w różnych formatach i układach. Ponadto każdy z nich jest inaczej wyceniony i ma swój charakterystyczny zestaw zalet.

Uwagi końcowe

Nawet jeśli TikTok był nowym graczem na rynku, zyskał wielką sławę. TikTok służy nie tylko do aktualizowania zabawnych filmów, ale także do spędzania wolnego czasu. Rozszerzył swoją rolę w sektorach reklamy, promocji i marketingu. Jest to obecnie idealna przestrzeń dla marketerów i sprzedawców, aby ich marki zyskały znaczną ekspozycję i rozpoznawalność. Jeśli jesteś już na Facebooku, Youtube lub Instagramie i szukasz dobrej, świeżej przestrzeni do promowania swojego biznesu eCommerce, możesz bez wahania wybrać TikTok. Zasięg będzie niezwykły, a ty możesz również skorzystać z pomocy Trollishly aby cieszyć się dodatkowym zasięgiem na całym świecie.