Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia: 5 najczęstszych powodów!

Facebook jako platforma jest znany z ustanawiania standardów, za którymi podążają inne platformy. Ale jak każda inna platforma, Facebook również napotyka od czasu do czasu tymczasowe usterki. Niedawna usterka, z którą borykają się użytkownicy Facebooka, polega na tym, że zdjęcia z Facebooka zniknęły, a użytkownicy są dość zdezorientowani tym samym. Jeśli jesteś kimś, kto boryka się z tym samym problemem, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule powiem ci, Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia?.

Użytkownicy Facebooka są dość sfrustrowani ostatnią usterką zdjęć, które zniknęły z platformy. Użytkownicy skorzystali z różnych platform, takich jak Twitter i Reddit, aby zadać różne pytania, takie jak: czy Facebook usunął zdjęcia i dlaczego Facebook usuwa zdjęcia?? Ale nie musisz się martwić, jestem tutaj, aby pomóc Ci z tymi pytaniami.

Tak więc, bez dalszych ceregieli, zagłębmy się, aby dowiedzieć się, czy Facebook usuwa zdjęcia i dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia.

Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia??

W ostatnich wydarzeniach na Facebooku wielu użytkowników w całym kraju zgłosiło, że Facebook usuwa ich zdjęcia na platformie. A użytkownicy są dość rozczarowani, że ich zdjęcia cennych wspomnień są usuwane bez żadnego ostrzeżenia.

Jak dotąd Facebook nie skomentował, dlaczego usuwa zdjęcia z platformy. Ale w poniższym przewodniku wyjaśniłem najczęstsze powody, dla których Facebook usuwa twoje zdjęcia na platformie.

Powód 1: Naruszenie warunków korzystania z usługi Facebooka

Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia?

Jednym z podstawowych powodów, dla których Twoje zdjęcia na Facebooku mogą zostać usunięte, jest to, że zawierają one nieodpowiednie treści, które są niezgodne z wytycznymi Facebooka. Facebook traktuje swoje wytyczne dość poważnie i aby naprawdę cieszyć się platformą, musisz przestrzegać tych wytycznych.

Powód 2: Konserwacja Facebooka

Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia?

Czasami serwer Facebooka jest w trakcie konserwacji i może powodować usuwanie zdjęć na platformie. Tymczasowe znikanie zdjęć na Facebooku jest dość powszechne podczas konserwacji i może być konieczne odczekanie kilku godzin, aby zdjęcia powróciły.

Powód 3: Zbyt duże zdjęcia

Innym powodem, dla którego zdjęcia z Facebooka mogą zostać usunięte na platformie, jest to, że rozmiar zdjęcia nie jest zgodny z rozmiarem wydanym przez Facebooka. Facebook odradza swoim użytkownikom przesyłanie zdjęć większych niż 15 MB. W przypadku, gdy zdjęcia przekroczą określony rozmiar, mogą się nie załadować lub zostać usunięte.

Powód 4: Nieobsługiwane formaty plików

Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia?

Każde zdjęcie ma format pliku i istnieją pewne formaty plików obsługiwane przez Facebooka, takie jak JPEG, PNG, GIF, BMP i TIF. Jeśli Twoje zdjęcia nie są w tych formatach, Facebook prawdopodobnie je usunie.

Powód 5: Ustawienia prywatności

Ustawienia prywatności na Facebooku pozwalają użytkownikowi ustawić opcje przeglądania zdjęć jako prywatne lub dostosować ustawienia przeglądarki. I może to być powód, dla którego inni mogą nie być w stanie zobaczyć twoich zdjęć, sprawiając wrażenie, że zniknęły.

Co zrobić, gdy zdjęcia znikają z Facebooka??

Teraz, gdy znamy najczęstsze powody, dla których zdjęcia z Facebooka są usuwane z platformy, nadszedł czas, aby zanurkować i dowiedzieć się, co zrobić, jeśli zdjęcia zostaną usunięte z Facebooka. W poniższym przewodniku wyjaśniłem listę kontrolną, którą należy wykonać po usunięciu zdjęć z Facebooka.

1. Poczekaj i sprawdź ponownie

Jak już wspomniałem, usunięcie zdjęć przez Facebooka może być spowodowane konserwacją serwera. Wróć do Facebooka po kilku godzinach, aby sprawdzić, czy zdjęcia zostały przywrócone, jeśli nie, rozważ skontaktowanie się z pomocą techniczną Facebooka. Wyjaśnij swój problem zespołowi Facebooka, a zespół skontaktuje się z Tobą w ciągu 2-3 dni roboczych.

2. Sprawdź powiadomienia e-mail

Przejdź do swojej skrzynki e-mail i sprawdź, czy jest tam wiadomość od Facebooka, że Twoje zdjęcia naruszają wytyczne społeczności. W przypadku, gdy zdjęcie zostało usunięte z powodu naruszenia warunków, przejdź do wytycznych dla społeczności Facebooka i zapoznaj się z warunkami, a następnie dokonaj niezbędnych zmian na zdjęciu.

3. Przeglądaj inne albumy i ściany

Innym częstym powodem, dla którego zdjęcia nie są wyświetlane na Facebooku, może być to, że zdjęcie mogło zostać przesłane do innej lokalizacji niż oczekiwano. Musisz sprawdzić różne albumy i swoją ścianę, aby dowiedzieć się o dokładnej lokalizacji. Czasami, gdy album jest pełny, Facebook tworzy osobny album na nowe zdjęcia.

Zakończenie

Facebook ma miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, a platforma od czasu do czasu napotyka tymczasowe usterki. Niedawna usterka, z którą borykają się użytkownicy Facebooka, polega na tym, że platforma usuwa zdjęcia swoich użytkowników. Aby wiedzieć, Dlaczego Facebook usunął moje zdjęcia?, przeczytać cały artykuł i udostępnić go znajomym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii, gier i mediów społecznościowych, odwiedź witrynę. W przypadku jakichkolwiek pytań, skomentuj poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

1. Dlaczego Facebook usunął wszystkie moje zdjęcia??

Facebook może usunąć zdjęcia, jeśli naruszają one warunki korzystania z usługi.

2. Dlaczego moje albumy ze zdjęciami zniknęły z Facebooka??

Twoje ustawienia prywatności dają dostęp do tego, kto może zobaczyć Twoje zdjęcia na platformie. Edytowanie ustawień prywatności zdjęć zapewnia, że znajomi i rodzina mogą zobaczyć opublikowane zdjęcia.

3. Czy Facebook archiwizuje zdjęcia??

Możesz archiwizować lub usuwać niektóre treści udostępniane na Facebooku, takie jak posty, zdjęcia i filmy, bezpośrednio z kanału lub osi czasu.