Jak naprawić brak opcji blokady profilu na Facebooku w 2023 roku (rozwiązane)

Facebook jest znany ze swoich zaawansowanych funkcji i przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Nowo wprowadzone funkcje Facebooka szybko stały się standardem, a następnie podążyły za nimi główne platformy. Jedną z takich funkcji, która wyróżnia Facebooka spośród innych, jest funkcja profilu blokady, ale ostatnio użytkownicy skarżyli się, że nie widzą opcji profilu blokady na Facebooku lub nie mogę zablokować mojego profilu na Facebooku. Jeśli masz to samo pytanie, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule powiem ci Jak naprawić brak profilu blokady na Facebooku. 

Blokada profilu, jak sama nazwa wskazuje, to funkcja na Facebooku, która pozwala zablokować swój profil i tylko wybrani odbiorcy mogą go zobaczyć. Funkcja blokady profilu to krok naprzód i postęp w zakresie prywatności użytkownika na platformie.

Tak więc, bez dalszych ceregieli, zagłębmy się, aby dowiedzieć się, dlaczego blokada profilu na Facebooku nie jest dostępna i jak naprawić brak profilu blokady na Facebooku.

Dlaczego nie ma opcji profilu blokady na Facebooku??

Jak naprawić brak opcji blokady profilu na Facebooku

Opcja blokady profilu na Facebooku jest rozwinięciem funkcji ochrony zdjęcia profilowego. W opcji blokady profilu informacje o profilu są zablokowane i nie będą wyświetlane osobom, które nie znajdują się na ich liście znajomych.

Jednak ostatnio wielu użytkowników miało pytania dotyczące opcji blokady profilu, która nie była wyświetlana na Facebooku. Najczęstszym powodem, dla którego nie ma opcji blokady profilu na Facebooku, jest to, że nie jest ona jeszcze dostępna w Twoim kraju. Facebook ogłosił, że opcja profilu blokady jest obecnie dostępna tylko w niektórych krajach.

Jeśli widzisz ikonę blokady na profilu użytkownika na Facebooku, oznacza to, że zablokował on swój profil. W przypadku, gdy profil blokady nie jest dostępny w Twoim kraju, możesz wypróbować inne ustawienia prywatności Facebooka, aby zwiększyć swoją prywatność na platformie.

Jak naprawić brak opcji profilu blokady na Facebooku?

Teraz, gdy zrozumieliśmy, czym jest profil blokady na Facebooku i dlaczego nie jest wyświetlany na Twoim Facebooku. Nadszedł czas, aby zanurzyć się i dowiedzieć się, jak naprawić opcję profilu bez blokady na Facebooku. W poniższym przewodniku wyjaśniłem metody, dzięki którym można naprawić brak opcji blokady ekranu na Facebooku.

Metoda 1: Napraw brak opcji profilu blokady na Facebooku Czekając, aż funkcja zostanie wprowadzona w Twoim kraju

Jak naprawić brak opcji blokady profilu na Facebooku

Jeśli nie widzisz opcji profilu blokady na Facebooku, pozwól, że powiem ci, że profil blokady jest stosunkowo nową funkcją, nie jest dostępny dla wszystkich użytkowników Facebooka na całym świecie. Być może będziesz musiał poczekać, aż funkcja zostanie wdrożona w Twojej lokalizacji. Może minąć kilka dni lub tygodni, zanim zostanie on wdrożony.

Do tego czasu możesz również korzystać z innych ustawień prywatności Facebooka, takich jak włączanie Przeglądu profilu, Przeglądu tagów i Ochrony zdjęcia profilowego, aby kontrolować swoją prywatność za pomocą ustawień prywatności.

Metoda 2: Napraw opcję braku profilu blokady na Facebooku, aktualizując aplikację na Facebooku

Jak naprawić opcję profilu bez blokady na Facebooku

Jeśli opcja profilu blokady jest dostępna w Twoim kraju, prawdopodobnie będzie dostępna w najnowszej zaktualizowanej wersji aplikacji Facebook. Należy śledzić aktualizacje na platformie. Nieaktualna wersja Facebooka może napotkać pewne problemy techniczne, a wśród problemów technicznych można napotkać nowe aktualizacje niedostępne dla aplikacji.

Usterki w nieaktualnej wersji aplikacji Facebook są dość powszechne i mogą powodować pewne problemy na platformie. Aby zaktualizować Facebooka do najnowszej wersji, wykonaj następujące kroki.

 1. Przejdź do sekcji App Store (dla iOS) lub Sklep Google Play (dla Androida) na swoim urządzeniu.
 2. W pasku wyszukiwania nad ekranem wyszukaj frazę Facebook aplikacja.
 3. Kliknij przycisk aktualizacja przycisk, który znajduje się obok aplikacji, i gotowe.
 4. Po aktualizacji przejdź do Facebook i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Lista krajów, w których dostępna jest opcja blokady profilu na Facebooku?

Jak naprawić brak opcji blokady profilu na Facebooku

Jak już wspomniałem, profil blokady Facebooka nie jest dostępny we wszystkich krajach. Ale według Facebooka platforma planuje wkrótce uruchomić tę funkcję na całym świecie.

Facebook wprowadził możliwość blokowania profilu w maju 2020 roku i wkrótce rozszerzył ją na wiele krajów na całym świecie. Na poniższej liście wymieniłem kraje, w których opcja profilu blokady jest obecnie dostępna.

 1. Afganistan.
 2. Egipt.
 3. Indie.
 4. Irak.
 5. Birma.
 6. Maroko.
 7. Pakistan.
 8. Arabia Saudyjska.
 9. Sudan.
 10. Turcja.
 11. ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE.
 12. Ukraina.

Jak zablokować profil na Facebooku?

Jak naprawić brak opcji profilu blokady na Facebooku

Teraz, gdy zrozumieliśmy, czym jest funkcja blokady profilu na Facebooku i jaka jest przyczyna jej niedostępności na platformie, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak włączyć blokadę profilu na Facebooku lub jak zablokować profil na Facebooku. W poniższym przewodniku wyjaśniłem kroki, aby zablokować profil na Facebooku.

 1. Uruchom Facebook na urządzeniu.
 2. Stuknij trzy poziome linie znajdująca się w prawym górnym rogu na Androidzie i w prawym dolnym rogu na iPhonie i iPadzie.
 3. Przejdź do profil, i naciśnij trzy kropki obok przycisku Edytuj profil.
 4. Zostaniesz przekierowany na stronę ustawień profilu, gdzie znajduje się opcja Zablokuj profil.
 5. Wybierz opcja profilu blokady i voila, gotowe!

Zakończenie

Facebook ma miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie, a platforma nigdy nie przestaje eksperymentować z nowymi funkcjami. Facebook uruchomił możliwość zablokowania swojego profilu, a funkcja ta pozwala zablokować informacje o profilu i nie będą one wyświetlane osobom, które nie znajdują się na liście znajomych. Ostatnio wielu użytkowników skarżyło się, że profile blokad nie są wyświetlane na Facebooku. Aby dowiedzieć się, dlaczego nie mogę zablokować mojego profilu na Facebooku i Jak naprawić brak profilu blokady na Facebooku, przeczytaj cały artykuł i udostępnij go znajomym.

Aby uzyskać więcej informacji na temat technologii, gier i mediów społecznościowych, odwiedzaj witrynę. W przypadku jakichkolwiek pytań, skomentuj poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą jak najszybciej!

Często zadawane pytania

1. Dlaczego nie mam opcji blokady profilu na Facebooku??

Najczęstszym powodem braku opcji blokady profilu na Facebooku jest to, że nie jest ona jeszcze dostępna w Twoim kraju.

2. Jak włączyć funkcję blokowania profilu na Facebooku??

Uruchom aplikację Facebook na swoim urządzeniu> przejdź do swojego profilu> kliknij opcję z trzema kropkami obok opcji edycji profilu> dotknij opcji blokady profilu z listy i gotowe!

3. Dlaczego blokada profilu na Facebooku nie jest dostępna na iPhonie?

Najczęstszym powodem, dla którego blokada profilu na Facebooku nie jest dostępna na iPhonie, jest to, że funkcja ta jest dostępna dla wersji Facebooka na Androida.

4. Czy można zablokować profil na Facebooku w USA??

Nie, blokada profilu nie jest dostępna w większości krajów, w tym w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka