Jak ukryć znajomych na Facebooku: 2 najwygodniejsze sposoby

Czy jesteś osobą prywatną w prawdziwym życiu i nie chcesz, aby ludzie podglądali Twoją listę znajomych na Facebooku?? Wyszukiwanie na Jak ukryć znajomych na Facebooku kończy się tutaj! Zachowanie prywatności danych osobowych w Internecie może być trudne, ale na pewno nie jest niemożliwe. 

Bycie introwertykiem ma wielki sens, dlaczego chcesz ukryć swoją listę znajomych na Facebooku. Aplikacje takie jak Facebook są domyślnie ustawione na upublicznianie informacji o koncie. Musisz poradzić sobie z nimi wszystkimi ręcznie. Od momentu uruchomienia, Facebook ewoluował wraz ze zaktualizowanymi wersjami, które mają ścisłe zasady i ustawienia prywatności. 

Wystarczy przejść do ustawień i wybrać opcję „Tylko ja” w sekcji „Kto może zobaczyć listy znajomych”?” możesz dokonać tego czynu. W tym artykule opowiem szczegółowo, jak ukryć znajomych na Facebooku w najwygodniejszy sposób. Zacznijmy od początku:  

Jak ukryć znajomych na Facebooku?

Jak ukryć znajomych na Facebooku

Facebook ułatwia ochronę informacji przed ciekawskimi spojrzeniami. Można to zrobić niezależnie od urządzenia, na którym korzystasz z Facebooka. Będzie to bardzo proste i łatwe na telefonach komórkowych i komputerach stacjonarnych. Przygotowałem szczegółowy przewodnik dla obu sposobów. Pozwól, że poprowadzę Cię do uczynienia listy znajomych prywatną na Facebooku. 

UWAGA: Musisz od razu wprowadzić zmiany prywatności. Ustawienia prywatności zostaną automatycznie zaktualizowane na wszystkich zalogowanych urządzeniach. 

Jak ukryć znajomych w aplikacji Facebook?

Sposób na ukrycie znajomych na Facebooku jest bardzo prosty na smartfonie. Czy to Android czy iOS. Na telefonach komórkowych używana jest aplikacja Facebook, która wykorzystuje inną metodę ukrywania znajomych niż strona internetowa Facebooka.  

Oto kroki, aby uczynić listę znajomych prywatną w aplikacji Facebook:

1. Zaloguj się do Aplikacja Facebook z telefonu komórkowego.
2. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu strony głównej. 

Jak ukryć znajomych na Facebooku

3. Przewiń i poszukaj Ustawienia i dotknij go.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

4. Przewiń i dotknij sekcji Prywatność.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

5. Pod Ustawienia prywatności, przewiń w dół i dotknij przycisku „Kto może zobaczyć twoje listy znajomych?” opcja.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

6. Zmień ustawienia z poziomu „Publiczne” do „Tylko ja.” 

Jak ukryć znajomych na Facebooku

I to wszystko! To wszystko, co musisz zrobić na swoim telefonie komórkowym, aby ukryć listę znajomych na Facebooku. Jednak ludzie będą mogli zobaczyć wspólnych znajomych.

Jak ukryć znajomych w witrynie Facebook?

Sposób na uczynienie listy znajomych prywatną na Facebooku jest bardzo łatwy również na komputerach PC/Desktop. Nie brakuje użytkowników, którzy surfują po stronie Strona na Facebooku na ich komputerach osobistych, więc przyniosłem przewodnik również dla tego. 

Oto kroki, aby przejść dalej:

1. Zaloguj się Facebook z poziomu przeglądarki internetowej.

2. Na stronie głównej kliknij przycisk zdjęcie profilowe.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

3. Po otwarciu profilu kliknij opcję Przyjaciele na swoim profilu.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

4. Następnie kliknij trzy kropki po prawej stronie i otwórz Edytuj prywatność.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

5. Kliknij przycisk Publiczny opcja obok Kto może zobaczyć listę znajomych

Jak ukryć znajomych na Facebooku

6. Następnie, zmiana z Publiczny do Tylko ja.

Jak ukryć znajomych na Facebooku

I wszystko jest w porządku. Zostało to zrobione płynnie. Teraz nie musisz się już martwić o ustawienia prywatności swojej listy znajomych na Facebooku. Już to zrobiłeś.

UWAGA: Kiedy ludzie odwiedzą Twój profil, będą mogli wyraźnie zobaczyć liczbę wspólnych znajomych, których oboje macie. 

Powody ukrywania listy znajomych na Facebooku 

Jak ukryć znajomych na Facebooku

Może istnieć kilka innych powodów, dla których warto ukryć listę znajomych na Facebooku. Może to być również osobisty wybór. Facebook nie robi nic, aby powstrzymać źle myślących ludzi przed łączeniem się z Tobą lub Twoimi bliskimi.

Takich użytkowników można z łatwością zablokować. Jednak blokowanie kogoś nie może być preferowane we wszystkich sytuacjach. Możesz więc albo ograniczyć tę osobę, albo po prostu podjąć środki ostrożności, ukrywając swoją listę znajomych na Facebooku. Oto kilka punktów, dlaczego warto ustawić listę znajomych jako prywatną na Facebooku.

  • Po prostu chcesz zachować prywatność i osobisty charakter. Może być tak, że nie chcesz ujawniać wszystkich swoich znajomych online na Facebooku. Nie chcesz, aby ktokolwiek wykopał informacje o twoich połączeniach.
  • Innym powodem ukrywania listy znajomych na Facebooku może być to, że po prostu nie chcesz, aby inni widzieli, z kim jesteś powiązany.
  • Może to również wynikać z chęci ochrony znajomych i członków rodziny przed atakami ze strony nieznajomych na Facebooku.
  • Innym powodem może być to, że chcesz ukryć kogoś konkretnego przed znajomymi lub rodziną, ponieważ możesz być zawstydzony, że jesteś z nim powiązany online z powodu jakiejkolwiek riff-raff w przeszłości.
  • Po prostu chcesz ukryć kilku znajomych online na Facebooku przed swoim niepewnym partnerem. Aby utrzymać pokój i harmonię w związku.
  • Jeden z Twoich znajomych na Facebooku mógł Cię o to poprosić. Powodem może być to, że chcą, aby ich tożsamość była ogólnie prywatna.
  • Jeśli dzieje się to w związku, może się zdarzyć, że jedno z was chce ukryć swojego byłego przed drugim lub jest nieuczciwe.

To były wszystkie możliwe powody, dla których każdy wybrałby opcję uczynienia listy znajomych prywatną na Facebooku. 

Co się dzieje, gdy ukrywasz znajomych na Facebooku??

Jak ukryć znajomych na Facebooku

Po ustawieniu listy znajomych w ustawieniach prywatności na „Tylko ja”, jesteś jedyną osobą, która może mieć dostęp do listy znajomych. Inni znajomi z Facebooka i nieznajomi mogą zobaczyć tylko wzajemne relacje, które mają z Tobą. Wszystkie inne informacje są ukryte, w tym całkowita liczba znajomych na Facebooku. Dzięki temu możesz być całkowicie spokojny o swoją prywatność.

Podsumowanie

W powyższym artykule omówiłem najprostsze możliwe kroki, aby uczynić listę znajomych prywatną na Facebooku za pośrednictwem telefonu komórkowego i komputera. Omówiłem również szczegółową listę powodów, dla których warto ukrywać znajomych na Facebooku i co się stanie, gdy to zrobisz. Mam nadzieję, że pomogło ci to w najlepszy możliwy sposób. Aby sprawdzić więcej takich artykułów, odwiedź naszą stronę, stronę.   

Często zadawane pytania

Czy można ukryć listę znajomych na Facebooku przed jedną osobą?? 

Nie, Facebook nie pozwala ukrywać znajomych z Facebooka przed jedną osobą. Musisz przejść do ustawień prywatności i włączyć opcję Tylko ja.

Czy mogę ukryć kogoś bez zaprzyjaźniania się z nim??

Tak, jest to możliwe. Możesz po prostu przestać ich obserwować, otwierając ich profil i przechodząc do opcji menu, klikając Ogranicz. 

Czy mogę przestać widzieć czyjeś posty na Facebooku bez blokowania lub zaprzyjaźniania się z nimi??

Tak, możesz przestać widzieć ich posty na Facebooku bez blokowania i zaprzyjaźniania się z nimi, przestając ich obserwować. Jeśli zdecydujesz się przestać obserwować znajomego, nie będziesz już w stanie zobaczyć treści, które publikuje lub udostępnia. 

Czy mogę wyciszyć kogoś na Facebooku??

Tak, można to zrobić, wyszukując profil danej osoby. Na ich profilu wybierz opcję drzemki przez 30 dni, aby wyciszyć ich na 30 dni, lub przestań ich obserwować.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka