Firefox 7.0 Wersja ostateczna już dostępna do pobrania

Wcześniej Mozilla wydawała nowe kompilacje Firefoksa z dużą różnicą czasową, ale ostatnio spieszy się, by wypchnąć Firefoksa na wyższą wersję kompilacji. Wygląda na to, że usilnie starają się nadążyć za liczbą buildów Google Chrome i IE. Po wydaniu 6 wersji beta Firefoksa 7, ostateczna wersja Firefoksa 7 jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem ich strony FTP. Oficjalne ogłoszenie pojawi się wkrótce, pobierz go dla Windows, Linux i Mac!

Firefox 7.0 ma na celu zwiększenie komfortu przeglądania stron internetowych poprzez poprawę jednej z ich głównych wad, tj.e. wysokie zużycie pamięci. Najnowszy i nowy Firefox 7.0 drastycznie poprawia wykorzystanie pamięci (RAM) i podobno zużywa o 20-30% mniej pamięci niż poprzednie wersje przeglądarki Firefox.

Changelog na podstawie ostatniej wersji beta Firefoksa 7:

• Znacznie poprawione wykorzystanie pamięci (nawet o 50%) i zwiększona szybkość działania
  • Dodano nowe zaplecze renderujące, aby przyspieszyć operacje Canvas w systemach Windows
  • Zmiany zakładek i haseł są teraz synchronizowane niemal natychmiast, gdy korzystasz z usługi Firefox Sync
  • Dodano obsługę przepełnienia tekstu: elipsa
  • Dodano wsparcie dla specyfikacji Web Timing
  • Dodano system pozwalający użytkownikom na wysyłanie danych o wydajności do Mozilli w celu ulepszenia przyszłych wersji Firefoksa. Można to włączyć, instalując dodatek
  • Naprawiono kilka problemów związanych ze stabilnością

Strona Ostateczna wersja Firefoksa 7 ma zostać oficjalnie wydany w ciągu 24 godzin. Możesz go pobrać już teraz, korzystając z poniższych bezpośrednich łączy do pobrania (w języku angielskim).

• Firefox 7 dla Windows
  • Firefox 7 dla Linuksa
  • Firefox 7 dla komputerów Mac

Uaktualnij – Firefox 7 jest już oficjalnie dostępny w ponad 70 językach. Pobierz tutaj.

[mask_link href="https://www.mozilla.org/en-US/firefox/7.0/releasenotes/" target="_blank"]Informacje o wydaniu[/mask_link]