Jak odpowiedzieć na konkretną wiadomość na Instagramie 2023

Facebook wreszcie zintegruje Instagram i Messengera z aplikacją uruchomienie przesyłania wiadomości między aplikacjami między tymi dwiema platformami. Po tej zmianie komunikatory Instagrama aka Interfejs DM otrzymuje kilka ciekawych funkcji od Messengera. Nowe narzędzia do obsługi wiadomości na Instagramie obejmują niestandardowe reakcje emoji, kolorowe motywy czatu, odpowiadanie na wiadomości i przekazywanie ich dalej, naklejki selfie, tryb znikania, animowane efekty wiadomości oraz funkcję Messengera Obserwować razem.

Spośród wszystkich nowych narzędzi w Instagram Direct, możliwość odpowiadania na konkretną wiadomość na Instagramie jest z pewnością przydatna. Użytkownicy Instagrama będą teraz mogli cytować i odpowiadać na poszczególne wiadomości w DM. Funkcja ‘Przesuń palcem, aby odpowiedzieć na wiadomość” na Instagramie działa podobnie jak w Messengerze i WhatsApp. Dzięki funkcji ‘Przesuń palcem, aby odpowiedzieć” możesz bezpośrednio odpowiedzieć na konkretną wiadomość na czacie indywidualnym lub grupowym. Cytowane odpowiedzi nadają sens długim rozmowom, zwłaszcza w dużych czatach grupowych.

Gdy odpowiadasz na wiadomość na Instagram DM, oryginalna wiadomość jest cytowana wraz z Twoją odpowiedzią. Dzięki temu odbiorca będzie wiedział, na którą konkretnie wiadomość odpowiedział nadawca. Oprócz wiadomości tekstowych można odpowiadać na pojedyncze wideo, zdjęcia, wiadomości głosowe, naklejki, emoji i GIF-y.

Zobaczmy teraz, jak można odpowiedzieć na pojedynczą wiadomość w aplikacji Instagram 2022 na telefonie iPhone i Androidzie. Istnieją dwa sposoby cytowania odpowiedzi w bezpośrednich wiadomościach na Instagramie.

Jak odpowiedzieć na konkretną wiadomość w Instagram DM

  1. Upewnij się, że masz zainstalowaną nową aktualizację bezpośrednich wiadomości Instagrama. [Odwiedź stronę ]
  2. Stuknij ikonę Messenger w prawym górnym rogu karty Instagram ‘Strona główna”. ikona komunikatora w aplikacji instagram
  3. Otwórz rozmowę indywidualną lub czat grupowy.
  4. Naciśnij długo wiadomość, na którą chcesz odpowiedzieć, i dotknij przycisku “Odpowiedz” w lewym dolnym rogu. jak odpowiedzieć na konkretną wiadomość w instagramie dm
  5. Wpisz swoją odpowiedź i stuknij Wyślij. odpowiedz na konkretną wiadomość na instagramie

Alternatywny sposób

Po prostu przesuń palcem w prawo na dowolnej wiadomości, aby odpowiedzieć w szybki sposób. Możesz również przeciągnąć palcem w lewo na wybraną wiadomość wysłaną przez Ciebie, aby zacytować ją z odpowiedzią uzupełniającą. Działa to dokładnie tak samo, jak funkcja „przeciągnij, aby odpowiedzieć” w Facebook Messengerze.

przeciągnij palcem, aby odpowiedzieć na pojedynczą wiadomość na instagramie
Przesuń palcem w prawo, aby odpowiedzieć na pojedynczą wiadomość na Instagramie

RELATED: Oto jak sprawdzić, kto jest online na Instagramie

Odpowiadanie na poszczególne wiadomości na Instagramie na pulpicie

Możesz nawet odpowiedzieć na konkretną wiadomość z poziomu stacjonarnej strony Instagrama. Nie jestem pewien, czy było to możliwe wcześniej.

Aby to zrobić, otworzyć Instagram DMs na komputerze lub bezpośrednio na stronie instagram.com/direct/inbox. Następnie przejdź do konwersacji na czacie i najedź kursorem na konkretną wiadomość, aby wyświetlić opcje. Kliknij przycisk odpowiedzi (ikona strzałki wstecz), wpisz swoją odpowiedź i naciśnij Enter.

jak odpowiedzieć na poszczególne wiadomości z Instagrama na pulpicie

Jak pobrać nową aktualizację aplikacji Instagram Messenger

Ta nowa funkcja jest już dostępna w postaci aktualizacji, którą znajdziesz w aplikacji Instagram. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Instagram na swoim urządzeniu. Gdy aktualizacja będzie dostępna, na górze osi czasu Insta pojawi się baner “Introducing Cross-App Messaging”. Otwórz powiadomienie i stuknij przycisk Aktualizacja aby uzyskać funkcje Messengera na Instagram DM. Należy pamiętać, że stara wersja Instagrama nie będzie dostępna po aktualizacji do nowego interfejsu użytkownika.

nowe powiadomienie o aktualizacji wiadomości bezpośrednich instagrama
nowa aktualizacja komunikatora instagrama

Jeśli przez pomyłkę odrzucisz powiadomienie o aktualizacji, wykonaj poniższe czynności.

  1. Przejdź do ustawień aplikacji Instagram.
  2. Stuknij w opcję “Aktualizuj wiadomości” u góry.
  3. Stuknij ‘Aktualizuj” na stronie z napisem ‘Jest nowy sposób na wysyłanie wiadomości na Instagramie”.
  4. Po zaktualizowaniu wiadomości, ikona DM w prawym górnym rogu aplikacji Instagram zostanie zastąpiona ikoną Messengera.

UWAGA:: Istnieje prawdopodobieństwo, że opcja aktualizacji wiadomości może nie być widoczna, nawet jeśli aplikacja Instagram została zaktualizowana. To dlatego, że aktualizacja wciąż się rozwija. Obserwuj aplikację i aktualizuj ją, gdy będzie dostępna funkcja wiadomości krzyżowych.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka