Jak przełączać się między najnowszymi i najlepszymi tweetami na Twitterze

Mamy dobrą wiadomość: użytkownicy Twittera mogą teraz przeglądać swoją oś czasu w porządku chronologicznym. Wcześniej twitter wyświetlał najpopularniejsze aka najlepsze tweety wyprzedzają najnowsze tweety. Na szczęście możesz ponownie wybrać, aby najpierw pokazać jedną z nich. Platforma mediów społecznościowych dodała nową funkcję do swojej aplikacji na Androida, która umożliwia przełączanie się między najnowszymi i najlepszymi tweetami. Dla tych, którzy nie wiedzą, że ta funkcja została po raz pierwszy wprowadzona w aplikacji Twitter dla systemu iOS w zeszłym miesiącu. Była to rzeczywiście bardzo pożądana funkcja, która została usunięta przez Twittera ponad dwa lata temu.

Użytkownicy mogą teraz wyświetlać najpierw najnowsze tweety, zamiast osi czasu, na której najpierw wyświetlane są tweety o najwyższej randze. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co się dzieje w danej chwili, zamiast oglądać popularne wiadomości. Dobre jest to, że jednym stuknięciem można łatwo przełączać się między porządkiem chronologicznym a najlepszymi tweetami. Jak informuje Twitter, firma będzie domyślnie pokazywać najnowsze tweety, jeśli dany użytkownik regularnie przełącza się na tryb najpierw najnowsze tweety.

Jak najpierw zobaczyć najnowsze tweety w aplikacji Twitter

Aby najpierw przełączać się między najnowszymi a najlepszymi tweetami na Twitterze, wykonaj poniższe kroki:

1. Upewnij się, że aplikacja Twittera jest zaktualizowana do najnowszej wersji.
  2. Otwórz aplikację na swoim urządzeniu.
  3. Będąc na karcie głównej, dotknij nowego “sparkle” przełącznika w prawym górnym rogu.
  4. Pojawi się okienko, w którym możesz wybrać między opcją “Zobacz najnowsze tweety zamiast” lub “Wróć do strony głównej”.
  5. Po wybraniu jednego z nich na osi czasu pojawią się preferowane tweety.

Tymczasem na stronie Twittera nie ma takiej opcji wyboru preferencji za pomocą jednego kliknięcia. W takim przypadku należy odwiedzić stronę twitter.com/settings/account i usuń zaznaczenie opcji, która mówi “Pokaż najlepsze tweety jako pierwsze”. To wszystko! Twitter.com będzie teraz wyświetlać najpierw najnowsze tweety, a nie te z czołówki.