Ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń??

Myślenie o utworzeniu kanału YouTube? Lub po prostu zastanawiasz się nad dochodami swojego ulubionego YouTubera? Na początek warto wiedzieć, że nie ma bezpośredniego wzoru na obliczenie, ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń. Ma to znaczenie dla wielu czynników, o których będziemy mówić w tym artykule, zanim odpowiemy na twoje pytanie.

Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się o dochodach YouTubera, prawdopodobnie powinieneś najpierw omówić swoje podstawy. Czy wiesz, co to jest CPM?? CPM to koszt tysiąca wyświetleń, a ten konkretny atrybut jest tym, wokół czego będzie się obracał ten artykuł. Krótko mówiąc, jeśli CPM jest wyższy, zarobisz więcej. Jeśli CPM jest niski, nie będziesz dobrze zarabiać.

Jeśli zrozumiałeś znaczenie CPM, przejdźmy do następnej sekcji. Najpierw dowiesz się, co wpływa na CPM, kim są potencjalnie dobrzy widzowie, jakich widzów chcą reklamodawcy, a następnie uzyskasz odpowiedź na pytanie, ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń. Zacznijmy więc artykuł.

Jakie czynniki wpływają na przychody z kanału YouTube??

Jakie czynniki wpływają na przychody z kanału YouTube?

Przed podaniem liczb musisz zrozumieć, jakie czynniki tworzą te liczby. Jakie parametry mają znaczenie, a jakie nie. Pomoże Ci to również lepiej zrozumieć statystyki analityczne, jeśli rozpocząłeś swoją przygodę z YouTube. Każdy YouTuber napotkał wiele trudności w ustaleniu tych czynników, ale posortowaliśmy je dla Ciebie-

1. Lokalizacja geograficzna widzów

Faktem jest, że niektóre kraje mają większą gospodarkę niż inne i to samo wpływa na twoją Kanały YouTube’ przychód. Jak? Średnie zarobki Amerykanina są siedem razy wyższe niż zarobki Hindusa. Oznacza to, że firma chciałaby reklamować swoje produkty w USA w porównaniu z Ameryką, ze względu na potencjalnych klientów.

Jeśli Twój kanał ma większą widownię z USA, więcej firm chciałoby reklamować swoje produkty na Twoim kanale, ponieważ baza klientów jest bardziej skłonna do wydawania pieniędzy, jeśli pochodzi z USA. Wyższy CPM z kraju o dobrej gospodarce jest wprost proporcjonalny do przychodów z kanałów YouTube. 

2. Grupa wiekowa odbiorców

W YouTube istnieje zasadniczo 6 grup wiekowych. Najpierw przyjrzyjmy się grupom wiekowym, a następnie omówimy, w jaki sposób grupy wiekowe wpływają na przychody Twojego kanału.

 1. 13-17 lat
 2. 18-24 lata
 3. 25-34 lata
 4. 45-54 lata
 5. 55-64 lata
 6. 65+ lat

Każda grupa wiekowa ma średni poziom dochodów. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Reklamodawcy chcą wyświetlać swoje reklamy osobom, które zarabiają więcej, aby mogły kupować ich produkty i usługi.

Grupy wiekowe, które mają mniej niż 25 lat, zarabiają rocznie około 27 914 USD. Grupa wiekowa 45-54, pracowała przez większość swojego życia i zarabia rocznie 80 000 USD. Najwyraźniej reklamodawcy chcą wyświetlać więcej reklam na kanale, który ma większą bazę widzów w wieku 45-54 lat.

Ponadto reklamodawcy zapłacą Ci wyższy CPM, jeśli masz bazę widzów 45-54 w porównaniu z kanałem, który ma inne grupy odbiorców.

Jeśli film z gry na YouTube ma ponad milion wyświetleń, to oczywiście jego widzowie będą w wieku od 13 do 17 lat i od 18 do 24 lat. Oznacza to, że reklamodawcy nie będą płacić wyższego CPM za ten kanał.

3. Nisza Twojego kanału YouTube

Ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń?

Marina Mogliko, twórczyni na YouTube, wybrała siedem nisz spośród wszystkich możliwych i są to najbardziej dochodowe nisze wszechczasów. Ponownie, zależy to od wieku widzów, ale osoba, która kończy 40 lat, nie będzie szukała hacków do zrobienia na iPhonie ani kodów do gry. Będzie bardziej zainteresowany rzeczami, które faktycznie mają znaczenie. Podobnie jak siedem nisz zbadanych przez Marinę Mogliko-

 1. Zdrowie
 2. Biznes
 3. Inwestowanie
 4. Recenzje samochodów
 5. Nieruchomości
 6. Ubezpieczenie
 7. Marketing internetowy

Jeśli Twój kanał podąża za tymi niszami lub jest gdzieś w ich pobliżu, to nawet jeśli nie masz miliona wyświetleń, reklamodawcy zapłacą Ci więcej niż komuś, kto ma milion wyświetleń na swoim filmie, ale podąża za niszą, która przyciąga młodsze pokolenia.

Istotą rozmowy jest to, że nisza Twojego kanału YouTube ma znaczenie.

4. Sezonowe wzrosty i spadki CPM

Załóżmy, że masz kanał kosmetyczny na YouTube, a w okresach festiwalowych, takich jak Halloween i Święto Dziękczynienia, ludzie zwykle chcą podarować coś swoim bliskim, więc reklamodawcy zapłacą Ci więcej CPM za promowanie ich produktów w tym sezonie. Wszystko z powodu zachowania widzów.

W ten sam sposób, po Święcie Dziękczynienia, zachowania zakupowe widzów spadną do Bożego Narodzenia, a CPM ponownie wzrośnie. Tak więc uzyskanie większej liczby wyświetleń w sezonie może być dla Ciebie bardzo korzystne.

5. Rodzaj reklam umieszczanych na kanale

Ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń?

Czy wiesz, że istnieją różne rodzaje reklam, które możesz umieścić na swoim kanale?? Wyświetlanych jest co najmniej siedem rodzajów reklam. Gdy Twój kanał zacznie zarabiać, pierwszym uczuciem będzie umieszczenie na nim wszelkiego rodzaju reklam, czy to reklam graficznych, kart sponsorowanych czy reklam, których nie można pominąć. Ale poczekaj!

Istnieją różne CPM dla każdego rodzaju reklamy. Zanim wybierzesz konkretną reklamę, upewnij się, że zapoznałeś się z jej analizą CPM. 

6. Kanał stworzony dla dzieci generuje niskie przychody

Kilka lat temu YouTube został ukarany grzywną za naruszenie „Ustawa o ochronie prywatności dzieci w Internecie„. Ustawa ta zabrania platformom gromadzenia danych widzów, którzy mają mniej niż 13 lat. Aby umieścić reklamy na kanale, reklamodawcy muszą znać informacje o swoich widzach i grupach wiekowych. Jeśli kanał ma „stworzone dla kanałów dziecięcych„Zasadniczo powoduje to, że uzyskasz mniejsze przychody niż inne kanały.

Ponadto dzieci prawdopodobnie nie klikną reklamy, nie mają pieniędzy, więc reklamodawcy nie chcą promować swoich reklam i usług na kanale dla dzieci.

7. Czy Twoje filmy są „bezpieczne” do oglądania??

Jeśli Twoje filmy pokazują treści dla dorosłych, przemoc lub cokolwiek nieodpowiedniego dla podstawowych odbiorców, Twój kanał ma zabójców CPM. Żaden reklamodawca nie chce emitować swojej reklamy na kanale, który pokazuje jakiekolwiek nieodpowiednie treści. Nawet jeśli Twój kanał ma tylko jeden film, który podlega definicji treści wrażliwych YouTube, może to być ogromny powód obniżenia monetyzacji.

Ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń?

Ile płaci YouTube za 1 milion wyświetleń??

Jak już powiedzieliśmy, na CPM i liczbę wyświetleń wpływa wiele czynników, w tym grupa wiekowa, do której kierujesz reklamy, oraz nisze, które obserwujesz. Jeśli mielibyśmy powiedzieć liczbę, to średnio YouTuber zarabia od 2,000 do 5,000 USD za 1 milion wyświetleń.

Nie oznacza to, że nie można zarobić więcej przy większej lub mniejszej liczbie wyświetleń. Jeśli CPM jest niski, możesz nie wylądować między 2,000 a 5,000 USD. Jeśli Twój kanał ma wyższy CPM, możesz zarobić więcej niż 5,000 USD przy nawet 800,000 wyświetleń. Wszystko zależy od czynników, o których właśnie rozmawialiśmy.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że otrzymałeś odpowiedź na pytanie, ile YouTube płaci za 1 milion wyświetleń. Liczba ta wynosi od 2,000 do 5,000 dolarów. Ale inne czynniki wpływają na CPM, takie jak docelowa grupa wiekowa, nisza, rodzaje reklam, które są na Twoim kanale. Możesz dowiedzieć się jeszcze więcej przy znacznie mniejszej liczbie wyświetleń.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie pouczający, skomentuj go poniżej i nie zapomnij podzielić się nim ze znajomymi. Odwiedzaj witrynę i życzę miłego dnia!

Często zadawane pytania

Ile pieniędzy można uzyskać z 1 miliona wyświetleń w YouTube??

Średnio YouTube zarabia od 2,000 do 5,000 USD z 1 miliona wyświetleń w YouTube.

Ile warte są 2 miliony wyświetleń w YouTube?

2 miliony wyświetleń na YouTube są warte około 8 000-10 000 USD. 

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka