Jak opuścić Twittera dla Mastodona w 8 prostych krokach!

Po przejęciu Twittera przez Elona Muska za 44 miliardy dolarów, wielu użytkowników wyraziło rozczarowanie nowymi zmianami na platformie. W całym tym chaosie użytkownicy przechodzą na popularną platformę mediów społecznościowych, Mastodon. Mastodon został założony w 2016 roku przez Eugena Rochko. Eugen Rochko uruchomił go po rozczarowaniu Twitterem. W tym artykule powiem ci, Jak opuścić Twittera dla Mastodona.

Mastodon to darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, które umożliwia użytkownikom tworzenie własnych serwisów społecznościowych. Twitter zmienił wiele zasad, na przykład użytkownik musi zapłacić za niebieską plakietkę na platformie, a na Twitterze pojawiają się oszustwa phishingowe. Tak więc, bez dalszych ceregieli, dowiedzmy się, jak opuścić Twittera dla Mastodon.

Jak opuścić Twittera dla Mastodona?

Aby opuścić Twittera i dołączyć do Mastodon, należy wykonać następujące kroki.

Krok 1: Usuń lub dezaktywuj swoje konto na Twitterze

Pierwszym krokiem, który należy wykonać, jest pozbycie się konta na Twitterze. Możesz usunąć swoje konto na Twitterze lub je dezaktywować. Aby dezaktywować swoje konto na Twitterze, wykonaj następujące kroki.

1. Przejdź do strony Strona internetowa Twittera.
  2. Stuknij w przycisk Więcej opcji tuż nad przyciskiem Tweet.
  3. Pojawi się menu, dotknij Ustawienia i wsparcie.
  4. Stuknij w Ustawienia i prywatność.
  5. Przewiń w dół w sekcji Sekcja konta i dotknij Dezaktywacja konta.
  6. Potwierdź, że chcesz dezaktywacja konta.

Krok 2: Usuń aplikację Twitter z telefonów i tabletów

Następnym krokiem jest usunięcie aplikacji Twitter, aby uniknąć wchodzenia na platformę. Aby usunąć aplikację na iOS, przytrzymaj Twittera, aż drgnie, a następnie kliknij ikonę X w rogu. W systemie Android przeciągnij aplikację Twitter na górę ekranu, pojawi się ikona Odinstaluj, dotknij jej, a aplikacja zostanie usunięta.

Krok 3: Utwórz swoje pierwsze konto Mastodon

Po zakończeniu korzystania z Twittera utwórz konto Mastodon. Aby to zrobić, należy wykonać następujące kroki,

1. Przejdź do Mastodon
2. Wybierz swoją nazwę
3. Odkryj swoje plemię
4. Dołącz.

Krok 4: Znajdź swoich znajomych z Twittera

Teraz musisz śledzić swoich znajomych na Twitterze, możesz wyszukiwać użytkowników w podobny sposób, jak na Twitterze. Jeśli użytkownik, którego szukasz, znajduje się na innym serwerze, musisz podać jego pełny adres. Jeśli znajdują się one na tym samym serwerze, wystarczy wyszukać nazwę użytkownika.

Krok 5: Napisz swój pierwszy post

Skrajnie lewa kolumna jest punktem wyjścia. Pośrodku znajduje się pole tekstowe, w którym możesz napisać, co masz na myśli. Masz 500 znaków na jeden post. Gdy będziesz gotowy do wysłania, po prostu dotknij przycisku, aby opublikować.

Krok 6: Poznaj swój nowy dom

Poznaj swoją nową stronę główną, masz pasek wyszukiwania nad polem tekstowym posta, w którym możesz wyszukiwać rzeczy. Podobnie jak w przypadku innych platform, należy używać #hashtagów w postach, które mają być widoczne dla innych użytkowników. Nad paskiem wyszukiwania znajduje się pięć skrótów, jeden do tworzenia nowych postów, ikona koła zębatego, ikona pokazująca czas lokalny, ikona kuli ziemskiej, która wyświetla federacyjną oś czasu, oraz ikona wylogowania.

Krok 7: Edytuj swoje doświadczenie

Ponieważ poszczególni administratorzy serwerów opracowują własne procedury moderowania. Podczas gdy niektóre serwery pozwalają na wszystko, inne mają administratorów-wolontariuszy. Użytkownicy mają możliwość wyciszania, zgłaszania lub blokowania użytkowników i domen.

Krok 8: Rozpocznij swoją nową podróż na Mastodon

Możesz teraz łatwo korzystać z platformy. Odkryj nowe społeczności na platformie Mastodon. Instancje Mastodon mogą być zaprojektowane tak, aby zaspokajać określone lokalizacje, zainteresowania, grupy itp.

Zakończenie

Mastodon to darmowe oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym, które umożliwia użytkownikom tworzenie własnych serwisów społecznościowych. Po przejęciu Twittera, Mastodon jest jedną z najbardziej poszukiwanych platform, a użytkownicy dołączają do niej jako alternatywa dla Twittera. Aby wiedzieć o, Jak opuścić Twitter dla Mastodon, Przeczytaj cały artykuł i udostępnij go znajomym. Aby uzyskać więcej popularnych rzeczy, odwiedzaj witrynę.

Jak opuścić Twittera na rzecz Mastodona?

1. Usuń lub zablokuj swoje konto na Twitterze
2. Usuwanie aplikacji Twitter z telefonów i tabletów
3. Utwórz swoje pierwsze konto Mastodon
4. Znajdowanie znajomych z Twittera
5. Utwórz swój pierwszy post
6. Poznaj swój nowy dom
7. Edytuj swoje doświadczenie
8. Rozpocznij nowe życie na Mastodon

Czy mogę zostać zweryfikowany na Mastodon??

Nie. Nie ma uniwersalnego systemu weryfikacji, takiego jak na Twitterze. Jednak niektóre serwery pozwalają użytkownikom wybrać niebieskie i białe znaczniki wyboru, które będą wyświetlane obok ich nazwy.

Czym jest Mastodon Instances?

Instancja reprezentuje instancję oprogramowania Mastodon działającą w tej domenie.