Jak tworzyć reklamy WhatsApp | 4 proste kroki

Reklama jest ważnym narzędziem marketingowym dla rozwoju firmy. Pomaga dotrzeć do właściwych odbiorców we właściwym miejscu i czasie. Marketing biznesowy rozwinął skrzydła również na internetowych platformach społecznościowych. Możesz łatwo prowadzić działania marketingowe dla swojej firmy, aby zwiększyć sprzedaż dla określonych odbiorców. Whatsapp jest najlepszą opcją do promowania swojej firmy. Aby to zrobić, musisz wiedzieć Jak tworzyć reklamy WhatsApp.

WhatsApp to platforma komunikacyjna sprawdzana częściej niż inne aplikacje społecznościowe. Możesz dezaktywować inne konta w mediach społecznościowych, ale każdy używa Whatsapp, aby pozostać w kontakcie z ludźmi. Dlaczego więc nie uczynić tej platformy skuteczną platformą marketingową dla swojej firmy?.

Wiem, że możesz myśleć, że to skomplikowane. Nie martw się! Przeanalizowałem Twoje pytania i stworzyłem prosty przewodnik, który pomoże Ci wykorzystać WhatsApp jako niesamowite narzędzie reklamowe.

Jak utworzyć reklamy WhatsApp| 3 kroki do utworzenia konta biznesowego WhatsApp

Jak utworzyć reklamy WhatsApp| 3 kroki do utworzenia konta WhatsApp Business

Jeśli chcesz połączyć się z klientami na Whatsapp, Możesz łatwo utworzyć konto biznesowe WhatsApp. Pomoże Ci to dotrzeć do maksymalnej liczby odbiorców, prezentując swoje produkty lub usługi. Zobaczmy, jak utworzyć konto biznesowe WhatsApp i uzyskać profesjonalną wiedzę na temat tworzenia reklam WhatsApp.

Krok 1: Zainstaluj aplikację WhatsApp Business

Jak utworzyć reklamy WhatsApp| 3 kroki do utworzenia konta biznesowego WhatsApp
 1. Otwórz sklep z aplikacjami lub sklep Google Play i pobierz aplikację biznesową WhatsApp.
 2. Jeśli masz już konto komunikatora WhatsApp, możesz przenieść swoją kolekcję multimediów i czatów do aplikacji WhatsApp Business za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 3. Pojawi się wyskakujące okienko: Zezwól WhatsApp Business na dostęp do zdjęć, multimediów i filtrów na Twoim urządzeniu. Kliknij Zezwól, i to wszystko.

Krok 2: Utwórz konto WhatsApp Business

Jak utworzyć reklamy WhatsApp| 3 kroki do utworzenia konta biznesowego WhatsApp
 1. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem WhatsApp, zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego numeru. Zweryfikuj swój numer i zacznij.
 2. Utwórz swój profil, wpisując nazwę firmy, zdjęcie profilowe i kategorię.
 3. Po zakończeniu kliknij przycisk Dalej ikona.

Krok 3: Kliknij ustawienia

Jak utworzyć reklamy WhatsApp| 3 kroki do utworzenia konta biznesowego WhatsApp
 1. Teraz zacznij tworzyć swój profil biznesowy WhatsApp. Kliknij trzy kropki na w prawym górnym rogu ekranu i dotknij ikona Ustawienia ikona.
 2. Teraz stuknij przycisk Nazwa firmy i kliknij przycisk Edytuj ikona w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Teraz dokonaj ustawień i poinformuj klientów o swojej firmie. Możesz dodać lokalizację, produkty i usługi, którymi się zajmujesz, godziny pracy, adres e-mail i stronę internetową.
 4. Te niesamowite funkcje w profilu biznesowym pomogą Ci zaoszczędzić czas i skupić się na tym, co ważne. Na przykład, jeśli klienci wysyłają SMS-y na Whatsapp, odpowiedzą natychmiast.

Utworzenie konta WhatsApp Business pomoże Ci nawiązać kontakt z klientami, zwiększyć sprzedaż i zobaczyć sukces Twojej firmy. Jest to również łatwa metoda, aby dowiedzieć się, jak tworzyć reklamy WhatsApp.

Jak utworzyć reklamy WhatsApp | Połącz konto biznesowe WhatsApp ze stroną biznesową na Facebooku

Jak tworzyć reklamy WhatsApp| 3 kroki do utworzenia konta biznesowego WhatsApp

Reklamy WhatsApp to świetna strategia łączenia się z klientami. Będzie to najlepsze narzędzie reklamowe dla Twojej firmy, aby zwiększyć sprzedaż i pozostać w kontakcie z odbiorcami. W tym celu musisz wiedzieć, jak tworzyć reklamy Whatsapp, łącząc swoje konto WhatsApp Business ze stroną Facebook Business.

Przejdź przez poniższą serię kroków i dowiedz się, jak tworzyć reklamy WhatsApp dla swojej firmy.

Krok 1: Kliknij ustawienia

 1. Otwórz aplikację Facebook, otwórz stronę biznesową na Facebooku i kliknij przycisk Ustawienia ikona.
 2. Teraz zostaniesz przekierowany na stronę ustawień. Zobaczysz różne opcje, od ogólnych po historię zarządzania stroną. Przejdź przez te opcje. i kliknij ikonę Whatsapp ikonę.

Krok 2: Połącz WhatsApp z Facebookiem

Połączenie konta biznesowego WhatsApp ze stroną biznesową na Facebooku
 1. Połącz swoje konto biznesowe WhatsApp z Facebookiem. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie numeru Whatsapp, a otrzymasz kod na Whatsapp.
 2. Po otrzymaniu kodu potwierdź swoje konto WhatsApp. Zobaczysz wyskakujące okienko, które połączyło WhatsApp z Twoją stroną biznesową na Facebooku.
 3. Zostaniesz zapytany, czy chcesz dodać przycisk Whatsapp do swojej strony. Zależy to od tego, czy wybierzesz opcję Nie teraz lub przycisk Dodaj. Możesz to na razie pominąć i zrobić później. 
 4. Możesz również dodać przycisk przycisk CTA dla swojego konta WhatsApp Business. Pomoże to ludziom połączyć się z Tobą za pośrednictwem strony internetowej lub wykonać połączenie.
 5. Na koniec zobaczysz ikonę WhatsApp konto połączone na następnej stronie.

Krok 3: Tworzenie reklam WhatsApp

Jak tworzyć reklamy WhatsApp| Połącz konto biznesowe WhatsApp ze stroną biznesową na Facebooku
 1. Teraz otwórz stronę menedżera reklam Facebooka. Zobaczysz opcję Utwórz. Kliknij ikonę Utwórz ikona.
 2. Zostaniesz przekierowany na stronę i klikniesz na Utwórz nową kampanię ikona.
 3. Teraz przejdź do menu rozwijanego, takiego jak nazwa kampanii, typ zakupu, cel kampanii, organizacja budżetu kampanii. Możesz dokonać ustawień zgodnie ze swoimi preferencjami.
 4. Zobaczysz przycisk Utwórz Nowy zestaw reklam poniżej i puste pole pod ikoną nazwa zestawu reklam. Wpisz nazwę swojej reklamy w polu.
 5. Inną opcją jest Utwórz nową reklamę, i puste pole pod przyciskiem Nazwa reklamy pojawi się. Wpisz nazwę reklamy w polu.
 6. Na koniec kliknij przycisk Zapisz ikona.

Krok 4: Dostosowanie ustawień na stronie reklam

Jak tworzyć reklamy WhatsApp| Połącz konto biznesowe WhatsApp ze stroną biznesową na Facebooku
 1. Teraz zostaniesz przekierowany na stronę reklam i tutaj możesz dokonać ustawień reklam WhatsApp.
 2. Teraz przycisk Miejsce docelowe wiadomości pojawi się opcja. Zobaczysz trzy opcje wysyłania ludzi do Messenger, WhatsApp Business i Instagram direct. Pomoże to w zarządzaniu firmą.
 3. Musisz kliknąć ikonę Ikona WhatsApp Business, aby utworzyć reklamy WhatsApp. Pomoże Ci to, ponieważ gdy osoba kliknie Twoją reklamę, w WhatsApp otworzy się wątek wiadomości z Twoją firmą. Twoja reklama będzie wyświetlana osobom, które częściej wysyłają wiadomości w WhatsApp.
 4. Po kliknięciu opcji WhatsApp Business zobaczysz ikonę Wybierz stronę. Kliknij na niego i połącz swoją stronę z WhatsApp Business konto.
 5. Dostosuj inne ustawienia, takie jak budżet, harmonogram i odbiorcy. Możesz pominąć pozostałe ustawienia i pozostawić je bez zmian.

Krok 5: Przejrzyj i opublikuj

 1. Teraz kliknij poziom reklamy. Możesz dostosować inne ustawienia, takie jak Wybierz obraz lub wideo, dodaj tekst główny, nagłówek lub opisy. Musisz mieć pewność, że Twój cel jest jasny, aby Twoi odbiorcy połączyli się z Tobą na WhatsApp.
 2. Jeśli ludzie klikną Twoją reklamę, zostaną przekierowani do WhatsApp i będą mogli łatwo czatować na koncie biznesowym WhatsApp.
 3. Gdy skończysz, zobaczysz teraz opcję Recenzja i publikacja ikona. Kliknij na nią i możesz łatwo wyświetlać reklamy na WhatsApp.

To wszystko o tym, jak tworzyć reklamy WhatsApp za pomocą prostej serii kroków.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że dowiedziałeś się, jak tworzyć reklamy WhatsApp. Możesz łatwo stworzyć udaną reklamę i połączyć się z ludźmi korzystającymi z platformy komunikatorów internetowych. Zostaw swoje przemyślenia w sekcji komentarzy. Nadszedł czas na podsumowanie artykułu. Miłego dnia!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka