Jak wyciszyć oryginalny dźwięk w rolkach na Instagramie

Jeśli lubisz oglądać lub tworzyć nagrania, musisz zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest dźwięk lub muzyka w nagraniu. W zasadzie Instagram Reel bez dźwięku jest jak ciało bez duszy. Dźwięk w tle lub podkład głosowy wraz z odpowiednią ścieżką muzyczną sprawiają, że oglądanie kołowrotków jest przyjemne i zabawne. Domyślnie Instagram dodaje Twój własny oryginalny dźwięk, gdy nagrywasz rolkę, ponieważ nie ma opcji wyciszenia mikrofonu podczas nagrywania. Użytkownicy i twórcy mogą również wyszukać i dodać utwór z biblioteki muzycznej Instagrama.

To powiedziawszy, ludzie mogą swobodnie używaj oryginalnego dźwięku w swoich rolkach, gdy udostępniasz rolkę z oryginalnym dźwiękiem z konta publicznego. Oczywiście Twój dźwięk jest przypisany do Ciebie, gdy ktoś stworzy nagranie, używając opcji “Użyj dźwięku&#8221 w Twoim nagraniu.

Być może niekiedy nie chcesz, aby przypadkowe osoby dodawały Twój oryginalny dźwięk lub głos do swoich nagrań. Ponieważ szpule nie pozwalają na ograniczenie użycia oryginalnego dźwięku, jedyną opcją pozostaje wyciszenie oryginalnego dźwięku w szpulach. Zamiast tego można zastąpić prawdziwy dźwięk podkładem głosowym lub utworem z biblioteki dźwiękowej Reels. Co więcej, można usunąć oryginalny dźwięk z rolki, jeśli wolimy dodać do niej muzykę popularną, ulubioną lub zapisaną.

Niezależnie od tego, co się dzieje, zobaczmy, jak można wyciszyć dźwięk w rolkach na Instagramie. Zobaczymy też, jak włączyć lub wyłączyć dźwięk podczas oglądania materiałów filmowych.

Jak usunąć dźwięk z nagrania na Instagramie?

Aby usunąć lub wyciszyć dźwięk z kamery w nagraniu na Instagramie, wykonaj poniższe kroki.

1. Gdy skończysz nagrywać rolkę, stuknij przycisk “Podgląd&#8221. podgląd rolki na instagramie
  2. Stuknij w ikona muzyki w sekcji Narzędzia u góry. edytować muzykę z bębnów na instagramie
  3. W sekcji Elementy sterujące dźwiękiem stuknij i przesuń palcem w dół ikonę ‘Dźwięk z kamery‘ suwak do dołu, aż pokaże zero. Wykonanie tej czynności spowoduje całkowite wyłączenie głośności oryginalnego dźwięku w nagraniu. WSKAZÓWKA: Przesuń suwak w górę lub w dół, aby dostosować intensywność lub głośność dźwięku z kamery.

jak wyciszyć oryginalny dźwięk w aplikacji Reels

jak wyciszyć dźwięk z kamery w rolkach na Instagramie

4. Aby dodać muzykę do rolki po nagraniu, dotknij przycisku “Dodaj”opcja na sąsiednim suwaku. Teraz wyszukaj i dodaj żądaną muzykę lub ścieżkę dźwiękową do swojej rolki.
  5. Dodać inne efekty, naklejki, tekst, jeśli chcesz. Następnie kliknij przycisk Dalej, aby udostępnić nagranie.

WSKAZÓWKA: Jeśli chcesz zmienić lub usunąć dodaną muzykę, wróć do sekcji ‘Sterowanie dźwiękiem. Stuknij opcję ‘Edytuj&#8221 pod suwakiem ścieżki dźwiękowej, a następnie stuknij ikonę ‘Kosza&#8221 w lewym górnym rogu, aby usunąć utwór. Następnie możesz dodać nowy utwór.

jak edytować audio w instagramie

jak usunąć dźwięk z instagramowych reeli

RELATED: Jak pobrać audio z Instagram Reels na swój telefon

Jak usunąć podkład głosowy z nagrań na Instagramie

Aby usunąć nagrany przez siebie podkład głosowy,

1. Stuknij w “Podgląd” na dole po prawej stronie po nagraniu rolki.
  2. Stuknij przycisk ikona mikrofonu widoczny na górze obok innych narzędzi. dodawanie lub edytowanie funkcji VoiceOver w rolkach
  3. W sekcji Głos, dotknij przycisku “Krzyżyk” (ikona X) po lewej stronie przycisku nagrywania. jak usunąć podkład głosowy z nagrań na instagramie
  4. Wybierz “Odrzuć stronę ”aby usunąć najnowszy klip lektora z rolki. jak usunąć podkład głosowy z nagrania na instagramie
  5. Naciśnij przycisk Gotowe, aby wrócić do ekranu edycji.

Jak włączyć lub wyłączyć dźwięk w rolkach na Instagramie?

Zastanawiasz się, jak wyciszyć dźwięk podczas odtwarzania rolki na Instagramie?? Cóż, to całkiem proste, a sposób jest podobny do tego, w jaki pauzuje się rolki na Instagramie.

jak wyłączyć dźwięk na instagramowych rolkach

jak włączyć dźwięk w rolkach na instagramie

Aby wyłączyć dźwięk w rolkach na Instagramie, wystarczy stuknij raz na ekranie smartfonu. Na środku ekranu pojawi się teraz na krótko ikona wyciszenia głośnika, informująca, że rolki są odtwarzane w trybie wyciszenia. Należy pamiętać, że dźwięk bębna pozostanie wyciszony także w przypadku innych bębnów oglądanych z rzędu. Dzieje się tak nawet po zamknięciu (nie wymuszeniu wyjścia) i ponownym otwarciu aplikacji Instagram.

W podobny sposób stuknij ponownie w ekran, aby przywrócić dźwięk w rolkach. Na ekranie pojawi się teraz ikona wyciszenia lub głośnika, co oznacza, że dźwięk w rolkach na Instagramie jest teraz włączony.