Jak wyświetlić swoje zarchiwizowane historie na Facebooku 2020

W ostatnim czasie Facebook wprowadził wiele subtelnych zmian w interfejsie swojej aplikacji mobilnej. Zmiany nie są jednak zauważalne dla wszystkich użytkowników, ponieważ są one początkowo wprowadzane dla ograniczonej grupy odbiorców. Po przeprojektowaniu interfejsu użytkownika brakuje opcji przeglądania archiwum historii na Facebooku. Wcześniej ustawienie ‘Zobacz archiwum&#8221 pojawiało się na górze głównego kanału informacyjnego w aplikacji Facebooka, ale teraz już nie.

zobacz archiwum historii w aplikacji facebook

Opcja wyświetlania archiwum

brak archiwum historii w aplikacji Facebooka

Zobacz brakujące archiwum

Facebook dla Androida – Przed vs Po wejściu na stronę

Na szczęście nadal można przeglądać zarchiwizowane historie w aplikacji Facebook 2019 dla systemu Android. Facebook właśnie zmienił sposób rozmieszczenia ustawień i są one teraz ukryte głęboko w aplikacji. Nie jesteśmy pewni, dlaczego Facebook przeniósł tę opcję ze strony głównej w dziwne miejsce, przez co naprawdę trudno ją znaleźć. Teraz zobaczmy, jak wyświetlić archiwum historii na Facebooku.

Aktualizacja – Szybki sposób na przeglądanie archiwum historii w serwisie Facebook 2020

W nowej wersji Facebooka na iPhone’a i Androida możesz łatwo zobaczyć swoje zarchiwizowane historie za pomocą kilku stuknięć.

Aby to zrobić, otwórz aplikację Facebook i poszukaj karuzeli z historiami w górnej części karty Strona główna. Następnie stuknij i przytrzymaj suwak “Dodaj do historii&#8221, znajdujący się na skraju po lewej stronie. Dotknij opcji “Archiwum historii&#8221, która pojawi się na dole, aby znaleźć swoje archiwum historii.

jak wyświetlić archiwum historii w aplikacji facebook 2020

ZWIĄZANE: Jak wyciszyć czyjąś historię w aplikacji na Facebooku

Jak zobaczyć archiwum opowiadań w nowej aplikacji Facebooka

1. Otwórz Facebooka i stuknij zakładkę menu w prawym górnym rogu.
  2. Stuknij nazwę swojego profilu, aby wyświetlić swój profil. aplikacja facebook zakładka_menu
  3. Teraz stuknij w 3 kropki (przycisk Więcej). profil na Facebooku
  4. Wybierz opcję “Archiwum opowiadań”. przeglądanie zarchiwizowanych historii na Facebooku
  5. To jest to! Teraz możesz uzyskać dostęp do swoich zarchiwizowanych historii. archiwum historii na facebooku

Notatka: Za pomocą powyższego ustawienia można przeglądać archiwum historii nawet wtedy, gdy w telefonie nie jest zainstalowana aplikacja do przechowywania historii Zobacz archiwum przycisk pojawia się w zakładce kanału informacyjnego.

Aby włączyć lub wyłączyć opcję zapisywania historii w archiwum, dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia. Teraz włącz lub wyłącz ustawienie “Zapisz w archiwum&#8221.

ustawienia historii

zapisywanie historii do archiwum

WSKAZÓWKA: Jak wyświetlić listę zastrzeżoną w serwisie Facebook 2021

Czym są zarchiwizowane historie na Facebooku?

Podobnie jak w przypadku Instagrama, funkcja Archiwum automatycznie zapisuje wszystkie historie opublikowane przez użytkownika po ich zniknięciu. Jest to bardzo przydatne, ponieważ można je później przeglądać, ponownie udostępniać zapisane historie oraz zapisywać zdjęcia lub filmy w telefonie. Możesz też utworzyć wyróżnienie historii, wybierając jedną lub więcej historii z przeszłości.

Jak wyświetlić archiwum historii w Messengerze

aplikacja facebook messenger

historia w komunikatorze

zobacz archiwum historii w messengerze

archiwum historii w messengerze

Oprócz aplikacji Facebook można też oglądać swoje historie w aplikacji Messenger. Aby to zrobić, otwórz aplikację Messenger i stuknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu. Przewiń w dół i otwórz opcję Opowieści w preferencjach. Na stronie z historiami stuknij przycisk “Wyświetl archiwum historii&#8221, aby uzyskać dostęp do swoich starych historii.

Wskazówka dodatkowa: Jak znaleźć zarchiwizowane wiadomości e-mail w aplikacji Gmail na telefonie iPhone