4 Sposoby na usunięcie pływającego przycisku Home Button na iPhonie

AssistiveTouch na iOS to świetna funkcja dostępności, która umożliwia dostęp do różnych menu i funkcji bez konieczności używania gestów machnięcia lub naciskania przycisków fizycznych. Po włączeniu funkcji AssistiveTouch na ekranie pojawia się wirtualny przycisk, który można przeciągnąć na dowolną krawędź ekranu.

asystujący przycisk dotykowy na ekranie iPhone'a
Wirtualny przycisk home na ekranie iPhone’a

Można używać AssistiveTouch aka pływającego przycisku głównego, aby przechodzić do ekranu głównego, robić zrzuty ekranu, blokować ekran, uruchamiać Siri, otwierać Centrum sterowania i wykonywać inne czynności. Jest to bardzo przydatna funkcja, gdy fizyczny przycisk home jest uszkodzony lub gdy masz iPhone’a z funkcją Face ID. Korzystając z AssistiveTouch, możesz ponownie uruchomić iPhone’a lub iPada bez przycisku zasilania, a także włączyć lub wyłączyć tryb cichy bez użycia przełącznika.

Dlaczego na ekranie mojego iPhone’a jest okrąg?

Wirtualny przycisk home na iPhonie lub iPadzie działa jak prawdziwy przycisk home. Można też dostosować elementy sterujące miękkim przyciskiem głównym do własnych upodobań. Choć ikona okręgu nie jest domyślnie włączona, być może kiedyś włączono funkcję AssistiveTouch.

Łatwo jest usunąć pływającą ikonę lub kropkę skrótu, jeśli przeszkadza Ci ona lub nie jest już potrzebna. W nowszych wersjach systemów iOS i iPadOS zmieniono ustawienie umożliwiające włączanie i wyłączanie funkcji AssitiveTouch. Teraz nie znajdziesz przycisku Funkcja dostępności w Ustawieniach > Ogólne już nie. Jak mogę się pozbyć pływającego przycisku Home na telefonie iPhone??

Nie martw się! Istnieje wiele sposobów na usunięcie pływającej ikony na telefonie iPhone. Oto, jak można usunąć wirtualny przycisk domowy w iPhone’ie 12/12 Pro, iPhone’ie 11/11 Pro i wszystkich wcześniejszych iPhone’ach.

Jak pozbyć się pływającego przycisku na telefonie iPhone?

  1. Otwórz aplikację Ustawienia.
  2. Przejdź do strony “Dostępność”. Menu ustawień systemu iOS 14
  3. W sekcji ‘Fizyczne i motoryczne&#8221 stuknij “Dotyk”. zmienić ustawienia dostępności w systemie iOS 14
  4. Stuknij w opcję “AssitiveTouch” u góry. włączyć lub wyłączyć dotyk asystujący na iPhonie
  5. Wyłącz przełącznik obok “AssitiveTouch”. Jak usunąć pływający przycisk home na iPhonie

To jest to. Wykonanie tej czynności spowoduje natychmiastowe usunięcie przycisku sterowania lub kropki Centrum sterowania z ekranu iPhone’a.

Szybko schowaj/ukryj pływający przycisk home

Alternatywnie możesz skorzystać z poniższych metod, aby łatwo włączyć lub wyłączyć AssitiveTouch. Jest to przydatne dla użytkowników, którzy często korzystają z AssitiveTouch, ale nie lubią ciągłego wirtualnego przycisku home na ekranie.

Korzystanie z Siri

Nie ma sensu, aby przycisk AssistiveTouch zawsze znajdował się na ekranie, jeśli nie używasz go przez cały czas. W takim przypadku możesz po prostu poprosić Siri, aby zrobiła to, co trzeba.

Po prostu powiedz “Hej Siri&#8221 i poproś o “Wyłącz AssistiveTouch.”

Za pomocą przycisku bocznego lub przycisku Home

Korzystanie z Skróty dostępności, Możesz szybko włączyć lub wyłączyć AssistiveTouch, klikając potrójnie przycisk Side/Home na telefonie iPhone.

Aby go uruchomić, przejdź do Ustawienia > Dostępność > Skrót dostępności i wybierz opcję ‘AssistiveTouch. Teraz kliknij potrójnie przycisk Boki/Home, aby dodać lub usunąć pływający przycisk domowy.

Skrót do szybkiego włączania i wyłączania pływającego przycisku home na iPhonie

Korzystanie z Centrum Sterowania

Możliwe jest także wyłączenie pływającego przycisku home na iPhonie bezpośrednio z Centrum Sterowania. Aby to zrobić,

  1. Przejdź do Ustawienia > Centrum sterowania.
  2. W sekcji Więcej elementów sterujących stuknij przycisk + przycisk obok Skróty dostępności. dodać skróty ułatwiające dostęp do Centrum sterowania na iPhonie
  3. Przejdź do Centrum sterowania i stuknij w przycisk sterowania ‘Skróty dostępności. Skróty dostępności w Centrum sterowania na telefonie iPhone
  4. Stuknij ‘AssistiveTouch’, aby dodać lub usunąć ikonę kółka na iPhonie. Jak pozbyć się pływającego przycisku na telefonie iPhone?
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka