Aktualizacja polityki prywatności WhatsApp | Poznaj 3 nowe funkcje (2022)

Meta, firma matka Whatsapp, wprowadziła kilka nowych funkcji na swojej platformie. Wiem, że z niecierpliwością czekałeś na wprowadzenie tych aktualizacji. Wierzę więc, że wasze życzenia zostały spełnione. Trzy nowe Aktualizacja polityki prywatności WhatsApp może obiecać, że zapewni Ci wszystko oprócz najlepszego doświadczenia użytkownika w tej aplikacji. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat, przeczytaj teraz nasz artykuł.

Aktualizacje nie zostały jeszcze wprowadzone na platformę, ponieważ jedna już tam jest. Pozostaje więc tylko powstrzymać ciekawość i czekać na pozostałe aktualizacje. Jestem pewien, że po ich wprowadzeniu nie tylko je pokochasz, ale także poczujesz się znacznie pewniej i bezpieczniej na platformie.

Dlatego przeczytaj nasz artykuł Aktualizacja polityki prywatności WhatsApp ze wszystkimi najnowszymi informacjami i ciesz się korzystaniem z WhatsApp!

Co to jest Aktualizacja polityki prywatności WhatsApp?

Co to jest aktualizacja polityki prywatności WhatsApp?

WhatsApp dodał kilka nowych funkcji, które od dawna są wymagane przez użytkowników. Funkcje te zapewniają bezpieczeństwo wiadomości i poprawiają prywatność online.

1. Opuszczanie grup po cichu

Od sierpnia 2022 r. będziesz mógł opuścić grupę WhatsApp WhatsApp grupy prywatnie bez informowania o tym nikogo w grupie. Tylko administratorzy będą powiadamiani. Usunie to cały dramat lub wstyd, z którym mogłeś się zmierzyć przed opuszczeniem grupy. Pozbędziesz się również DM od ludzi, aby wiedzieć, dlaczego ich porzuciłeś. Ta funkcja jest mile widzianą ulgą dla osób, które chcą pozostawić grupy w spokoju.

2. Wybierz osoby, które mogą Cię widzieć online w WhatsApp

Wybierz osoby, które mogą Cię widzieć online w WhatsApp

WhatsApp miał funkcję, która pozwalała wszystkim wiedzieć, że jesteś online. Wtedy można było ukryć swój status online przed wszystkimi. Później stało się regułą, że tylko osoby z listy kontaktów i osoby, z którymi wcześniej wysłałeś wiadomość, mogą Cię zobaczyć online.

Teraz, jeśli jesteś w WhatsApp, możesz wybrać, kogo możesz zobaczyć online. Możesz mieć tylko nadzieję, że osoby z kręgu Twoich znajomych i rodziny, których nie umieściłeś na białej liście tej ekskluzywnej grupy, nie poczują się urażone.

3. Blokowanie Zrzut ekranu Z WhatsApp’ Zobacz raz wiadomości

Blokowanie zrzutów ekranu z widoku WhatsApp po wiadomościach

Wyświetl raz lub znikające zdjęcia stały się popularną funkcją z wielu powodów. Pomaga to w zapobieganiu nielegalnym treściom przez niektóre osoby, które mogą mieć Twoje prywatne zdjęcia. Ale zawsze istnieje ryzyko, że ktoś może zrobić zrzut ekranu znikającego zdjęcia.

WhatsApp włączy teraz funkcję blokowania zrzutów ekranu dla wiadomości View Once z dodatkową warstwą ochrony. Ta funkcja jest obecnie w trybie testowym. WhatsApp wkrótce ogłosi, kiedy zostanie oficjalnie wprowadzony.

Dlaczego WhatsApp wprowadził te funkcje prywatności??

Dlaczego WhatsApp wprowadził te funkcje prywatności?

Zgodnie z postem, trzy nowe funkcje wprowadzone przez WhatsApp dadzą ci większą kontrolę dzięki zazębiającym się warstwom ochrony. Jednak według raportu jednego z magazynów, zmiany te są spowodowane nowym globalnym raportem WhatsApp dotyczącym prywatności, który znalazł następujące powody:

1. Nie można nie doceniać wpływu rosnącej kontroli prawnej dużych technologii przez organy regulacyjne i sądy.

2. Gdy aplikacja może zapewnić sobie bezpieczeństwo, pomaga uniknąć odpowiedzialności i negatywnego rozgłosu w przyszłości. Te pozwy sądowe są bezpośrednio lub pośrednio związane z przestępstwami lub nadużyciami w aplikacji.

3. WhatsApp może pochwalić się funkcją szyfrowania end-to-end na swojej platformie.

4. Zdaje sobie sprawę z potrzeby złagodzenia zagrożenia konkurencyjnego ze strony innych platform dzięki solidnym zabezpieczeniom prywatności.

Kiedy można korzystać z najnowszych funkcji prywatności WhatsApp?

WhatsApp wyraźnie stwierdził, że wyżej wymienione funkcje są nadal w fazie testów i nie są dostępne w aplikacji. Nie denerwuj się więc, gdy nie możesz ich znaleźć. Należy więc cierpliwie czekać, ponieważ funkcje aktualizacji polityki prywatności WhatsApp poprawią komfort korzystania z platformy i środki bezpieczeństwa dostępne w istniejącej wersji.

Podsumowanie

Podobnie jak inne platformy komunikatorów internetowych, WhatsApp również wprowadził trzy nowe aktualizacje na swojej platformie. Aktualizacje te przyniosłyby ogromne korzyści ich użytkownikom i pomogłyby im uzyskać znacznie lepsze wrażenia użytkownika. Musisz być podekscytowany, że wkrótce będziesz mógł z nich korzystać na platformie. Ale na razie musisz powstrzymać swoją ciekawość. Do tego czasu Whattsapping!

Często zadawane pytania

Czym jest aktualizacja polityki prywatności WhatsApp?

Polityka prywatności WhatsApp mówi, że możesz opuścić grupę po cichu, wybrać osoby, które mogą Cię zobaczyć online i użyć funkcji blokowania zrzutów ekranu.

Dlaczego funkcja prywatności została wprowadzona w WhatsApp?

Trzy nowe funkcje wprowadzone przez WhatsApp zapewnią większą kontrolę dzięki dodatkowym warstwom ochrony.

Kiedy funkcja prywatności zostanie wprowadzona w WhatsApp??

WhatsApp wkrótce wprowadzi funkcję prywatności na swojej platformie. Musisz więc cierpliwie czekać na te funkcje, ponieważ poprawią one komfort użytkowania i środki bezpieczeństwa na platformie.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka