Cele kampanii reklamowych na Facebooku | Wybierz właściwy cel w 2022 roku

Firmy rozwijają swoje skrzydła na platformach mediów społecznościowych, aby rozszerzyć swoją działalność. Potęga mediów społecznościowych przyniosła firmom ogromne sukcesy. Różne platformy mediów społecznościowych, takie jak Reddit, Instagram i Facebook, oferują zaawansowane funkcje umożliwiające pozostawanie w kontakcie z klientami. Jedną z niesamowitych funkcji Facebooka, które można wykorzystać do tworzenia reklam, jest kampania Facebook Ads. Aby skutecznie korzystać z tej funkcji, musisz wiedzieć o Cele kampanii Facebook Ads.

Prawie 97% firm korzysta z platform mediów społecznościowych, aby zwiększyć zasięg swojej marki. Potrzebna jest jednak tylko odpowiednia strategia, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów. Aby to osiągnąć, musisz określić cele i zadania dla swojej firmy. Podobnie, należy ustawić cele kampanii dla reklam na Facebooku, aby podejmować właściwe decyzje.

Wiem, że wielu z was nie wie, jak wybrać odpowiednie cele kampanii reklamowych na Facebooku. Aby ci to ułatwić, przedstawiam prosty przewodnik, który pomoże ci wybrać właściwe cele. Zacznijmy więc.

3 Cele i zadania kampanii Facebook Ads dla biznesu

Cele kampanii reklamowych na Facebooku | Wybierz właściwy cel w 2022 roku

Reklamodawcy i marketerzy wiedzą, że reklamy na Facebooku są ważne dla zwiększenia liczby klientów dla firmy. Być może myślisz, że stworzyłeś reklamy i twoja praca jest skończona? Odpowiedź jest duża NIE. Wybierając cele kampanii reklamowej na Facebooku, musisz wyznaczyć odpowiednie cele dla swoich odbiorców.

Na przykład firmy produkujące napoje bezalkoholowe, takie jak Coca-Cola i Pepsi, wybrały cel kampanii jako świadomość marki. Ten cel pomógł im stworzyć świadomość marki dla ich napoju bezalkoholowego i generuje.

Podobnie, musisz wybrać odpowiednie cele kampanii reklamowej na Facebooku, aby odnieść sukces w swojej firmie. Cel kampanii opisuje, w jaki sposób ludzie mogą do Ciebie dotrzeć. Zacznijmy od tego, jak ustawić cele kampanii reklamowej na Facebooku.

1. Świadomość Cele kampanii Facebook Ads

Cele kampanii Facebook Ads | Wybierz właściwy cel w 2022 roku

Aby ustawić Facebook Cel kampanii reklamowej, wykonaj następujące kroki-

 1. Otwórz Utwórz nową kampanię Strona.
 2. Poniżej znajduje się opcja „Wybierz cel kampanii.”
 3. Teraz ustaw Cel świadomości. Zobaczysz dwie opcje w ramach tego celu: Świadomość marki i zasięg.

Świadomość marki pomaga dotrzeć do dużej liczby odbiorców. Pomaga ludziom zidentyfikować Twoją markę wśród różnych marek. Świadomość marki zwiększa szansę, że ludzie będą chcieli kupować produkty od Ciebie. Pomaga zwiększyć liczbę odwiedzin witryny, zwiększyć liczbę odbiorców i zwiększyć liczbę potencjalnych klientów firmy.

Jednak świadomość marki wymaga dużego budżetu, aby kontynuować proces reklamowy. Duże organizacje biznesowe mogą stosować tę strategię, a małe organizacje biznesowe mogą wybrać inne cele.

Zasięg pomaga uzyskać coraz więcej wyświetleń reklamy. Jeśli ustawisz opcję Zasięg Cel, Facebook pomaga wyświetlać reklamy wśród odbiorców docelowych zgodnie z limitami budżetu. Ten cel jest najbardziej odpowiedni, gdy chcesz, aby reklamy były widoczne dla odbiorców niszowych. Zasięg również zwiększa liczbę wyświetleń dla Twojej firmy.

2. Cele kampanii reklamowej na Facebooku

Cele kampanii Facebook Ads | Wybierz właściwy cel w 2022 roku

Kolejnym celem jest Uwzględnienie. Pod Rozważanie, zobaczysz różne opcje, takie jak Ruch, zaangażowanie, instalacje aplikacji, wyświetlenia wideo, generowanie potencjalnych klientów i wiadomościs. Jeśli chcesz, aby odbiorcy podjęli działanie, rozważenie jest jednym z najlepszych celów kampanii reklamowych na Facebooku.

 1. Ruch iZwiększa liczbę obserwujących w witrynie i umożliwia ustawienie optymalizacji dostarczania reklam, takich jak Kliknięcia linków.
  W sekcji Kliknięcia linków zobaczysz dwie opcje, takie jak Wyświetlenia strony docelowej i kliknięcia linków. Kliknięcia linków dostarczą reklamy do osób, które najczęściej klikają w linki.
 1. Zaangażowanie pomaga uzyskać więcej polubień strony, reakcji na wydarzenia, reakcji na posty, komentarzy lub udostępnień.
 1. Instalacje aplikacji pomagają zwiększyć liczbę pobrań aplikacji.
  Instalacje aplikacji są prawdopodobnie wyświetlane osobom, które pobiorą aplikację. Jeśli klikną Twoją reklamę, zostaną przeniesieni do sklepu z aplikacjami w celu pobrania aplikacji.

W sekcji Instalacje aplikacji pojawią się dwie opcje:- Zautomatyzowane reklamy aplikacji i reklamy aplikacji.

Zautomatyzowane reklamy aplikacji automatycznie usprawniają proces kampanii reklamowej. Jednocześnie, Reklamy aplikacji pomaga Ręczna konfiguracja i uruchomienie kampanii aplikacji.

 1. Wyświetlenia wideo pomaga zwiększyć liczbę wyświetleń reklam wideo wśród odbiorców docelowych.
  Możesz wybrać opcję Optymalizacja dostarczania reklam jak ThruPlay i 2-sekundowe ciągłe wyświetlenia wideo. Odtwarza reklamy przez 15 sekund lub krócej i 2 sekundy lub dłużej.
 2. Generowanie leadów pomaga utworzyć formularz jako Pytanie dotyczące treści jak pytania niestandardowe lub pytania Perfil. Możesz także wybrać rodzaj informacji potrzebnych od klientów, takich jak adres e-mail, kontakt, imię i nazwisko lub inne szczegóły.
 3. Wiadomości pomagają rozpocząć rozmowę z ludźmi. Jeśli ktoś kliknie Twoją reklamę, zostanie przeniesiony do komunikatora, a Ty będziesz musiał odpowiedzieć na jego wiadomości lub zapytania.

3. Cele kampanii konwersji reklam na Facebooku

Cele kampanii Facebook Ads | Wybierz właściwy cel w 2022 roku

Cele kampanii konwersji reklam na Facebooku umożliwiają odbiorcom podjęcie określonych działań w związku z reklamą. Możesz wybrać różne opcje, takie jak potencjalny klient i zakup. Cele kampanii konwersji reklam na Facebooku pomagają zwiększyć sprzedaż w firmie.

W ramach celu Konwersja widoczne są dwie opcje, takie jak Sprzedaż katalogowa i ruch w sklepie.

Sprzedaż katalogowa pomaga zaprezentować produkty odbiorcom, podczas gdy Ruch w sklepie pomaga dodać wiele sklepów, aby kierować cały ruch do witryny firmy.

Podsumowanie

To wszystko na temat celów kampanii reklamowych na Facebooku. Ustaw te cele i zobacz rozwój swojej firmy. Te cele kampanii reklamowych na Facebooku działają zgodnie z celami Twojej firmy. Jeśli chcesz zobaczyć dobre wyniki, wypróbuj różne cele kampanii reklamowych na Facebooku i zobacz, co działa najlepiej dla Ciebie. Bądź na bieżąco z kolejnymi ekscytującymi aktualizacjami.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka