Co musisz zrobić, jeśli zobaczysz błąd VPN w serwisie Netflix

netflix w telewizji

Globalna pandemia zmieniła życie milionów ludzi w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Wiele osób straciło życie, walcząc z następstwami choroby. Mimo że niektóre grupy bagatelizują skutki wirusa, nikt nie może zaprzeczyć faktom. Jest to choroba, na którą nie ma jeszcze lekarstwa, i musimy ją przeżyć. Na horyzoncie widać pewne nadzieje, ale może to być jeszcze trochę za daleko.

Tymczasem jedyne, co możemy zrobić, to odwrócić uwagę od surowej rzeczywistości dzisiejszych warunków życia.

Ostatnie kilka miesięcy dla wielu osób minęło jak mgnienie oka. Z perspektywy czasu widać, że blokada trwała od dwóch tygodni do dwóch miesięcy, w zależności od lokalizacji i stanu zdrowia użytkownika. Wystarczyło to jednak, by ludzie zaczęli odczuwać, że wszystko wymyka się spod kontroli (jak można czytaj tutaj). Wiele krajów zrobiło wszystko, aby wirus nie przedostał się na ich teren, ale nie respektuje on żadnych granic. Dopóki istnieje człowiek, do którego można się przywiązać, dopóty wirus będzie się rozprzestrzeniał.

Dzienniki pandemii

prywatność

Niemniej jednak ludzkość już wcześniej stawała przed podobnym wyzwaniem i poradziliśmy sobie z nim, nawet przy ograniczonej technologii i zasobach. Jednak teraz jest inaczej, ponieważ znajdujemy się w okresie globalizacji historii. Nie możemy po prostu ignorować naszych sąsiadów i musimy współpracować, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Podczas gdy ludzie walczyli w szpitalach i na ulicach, inni próbowali nadrobić zaległości w życiu osobistym. Niektórzy zaczęli oglądać programy, które chcieli oglądać, zanim nastąpiła blokada.

To był czas aktualizacji i każdy chyba wie, jakie to uczucie, gdy korzysta z internetu i szuka rozrywki. Być może zauważyłeś, że nastąpił wzrost ruchu i zapotrzebowania na usługi przesyłania strumieniowego. Jednym z gigantów w tej branży jest Netflix, który może się pochwalić ponad 13 000 tytułów. Można powiedzieć, że jest to niekończący się strumień rozrywki, ponieważ są tam tak wiele opcji.

Niestety, my, ludzie, zawsze chcemy czegoś więcej. Podobnie, rozrywka, którą zapewnia ta platforma, może być dla Ciebie niewystarczająca. Powszechnie wiadomo, że każde terytorium lub kraj na świecie ma swoją wersję Netflixa. Często są one nazywane regionami, a każdy z nich ma unikalne programy dostępne tylko w danym regionie.

Wyjątkiem są programy międzynarodowe, które są dostępne wszędzie. Zdarzają się jednak przypadki, gdy sam Netflix może zablokować wybraną zawartość.

Wielka blokada

vpn

Możesz pomyśleć, że to niesprawiedliwe dla wszystkich, którzy chcą korzystać z tej usługi. W końcu, czy nie powinieneś mieć wszystkiego, co chcesz, w tej konkretnej usłudze? Istnieje jednak wiele ważnych powodów, dla których Netflix robi to ze swoimi treściami, podobnie jak wszyscy inni. Po pierwsze, przechowywanie tak wielu programów kosztuje dużo danych, którymi trzeba zarządzać. Liczba 13 000, o której wspomnieliśmy wcześniej, dotyczy tylko jednego regionu, więc oznacza to, że w każdym regionie może być ich więcej lub mniej.

Tymczasem niektóre programy są ograniczone do jednego obszaru tylko ze względu na głównego dystrybutora lub życzenia twórców. Jest to korzystne zarówno dla Netflixa, jak i dla serialu, ponieważ mogą się oni bardziej skupić na lokalnej demografii. Nie każdy element rozrywki musi być międzynarodowy; niektóre treści powinny pozostać w swoim oryginalnym miejscu. Jednak niektórzy ludzie mogą chcieć oglądać te treści i zamiast tego sięgają do innych źródeł, takich jak piractwo.

Sieci VPN stały się powszechne w tej praktyce, ponieważ niektórzy chcieliby, aby treści były hostowane w innym kraju. Wcześniej było to o wiele za łatwe, ponieważ prawie każdy dostawca VPN może ominąć limity lokalizacji i udostępnić Ci treści z innego kraju. To był jeden z powodów, dla których Netflix i inne serwisy streamingowe zyskały na popularności i zyskały widzów.

Niestety, wszystko się skończyło, gdy serwisy streamingowe zaostrzyły zasady dystrybucji ze względu na prawa autorskie. Namierzyli adresy IP tych sieci VPN i zablokowali je w swoich systemach. Dostawca IPVanish czasami działa, ponieważ inni wciąż mogą omijać te ograniczenia. Niektórzy jednak całkowicie zrezygnowali z walki z tymi gigantami streamingu.

Niektórzy nawet poparli ich roszczenia do wolnego użytkowania i praw autorskich, tak jak powinno to mieć miejsce w przypadku tych serwisów. Jedyną smutną rzeczą jest to, że teraz może być trudno wybrać inną lokalizację dla Netflixa. Wciąż jest jednak nadzieja, gdyż wielu dostawców VPN wyszło z lasu, by stawić czoła nowej potrzebie.

Wiele osób nadal chce mieć dostęp do serwisu Netflix w innej lokalizacji z różnych powodów, np. z powodu preferowanych programów itp. Może nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale nadal możesz uzyskać do niego dostęp, znajdując dostawcę VPN, który Ci w tym pomoże. Dostosowali się do tej nowej sytuacji i wykorzystali ją na swoją korzyść. Niektórzy przestudiowali schematy działania tych platform streamingowych i starali się jak najszybciej zastąpić ich adresy IP.

RELATED: Jak uzyskać skrót do Netfliksa na pulpicie lub w Docku na komputerze Mac

Inne możliwości, inne opcje

Możesz zacząć od zbadania opcji VPN w swojej okolicy. Większość z nich może już nie obsługiwać usług Netflix, a przy korzystaniu z nich może pojawić się komunikat o błędzie. Po sprawdzeniu firmy należy sprawdzić, czy ma ona dodatkowe zabezpieczenia i korzyści dla strumieni. To jest zwykle ich cel w dzisiejszych czasach, ponieważ coraz więcej osób próbuje go złamać.

Jeśli masz już gotowego dostawcę, sprawdź jego opcje lokalizacyjne. Należy znaleźć się w pobliżu oryginalnej lokalizacji treści i sprawdzić, czy rzeczywiście działają. Komunikat o błędzie nie powinien się pojawiać, a aplikacja Netflix powinna działać bez zarzutu. Możesz powtórzyć ten proces kilka razy, aby ustalić, który adres IP nie jest blokowany, a zatem dostęp do niego jest wygodniejszy. Jednak w niektórych przypadkach może być konieczne ręczne wprowadzenie adresu IP na interfejsie sieci VPN.

Z drugiej strony, być może trzeba będzie poszukać innego dostawcy, jeśli jeden z nich nie działa. Nie jest to łatwe, ponieważ usługi te nie są przystępne cenowo ani dostępne dla niektórych osób. Jednak znalezienie idealnej dla siebie usługi ułatwi poszukiwania. Może nie potrwać długo, zanim ktoś zauważy, że używasz VPN, więc bądź ostrożny. Nie ma nic nielegalnego w korzystaniu z VPN, ale w przyszłości może się to zmienić.

Jeśli chodzi o rozrywkę, króluje obecnie streaming. Ludzie z całego świata przekonują się, jak bardzo usprawniło to ich życie domowe. Platforma streamingowa nie zniknie na jakiś czas i już odcisnęła swoje piętno na naszej kulturze. Treści mogą być ograniczone, ale nie powstrzyma to widzów przed dobrą zabawą przy dostępie do nich za pośrednictwem VPN.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka