Czym są opłaty NCF w nowych przepisach TRAI dotyczących DTH?

Airtel DTH

Indyjski Urząd Telekomunikacyjny alias TRAI wprowadziła nowe zasady dla operatorów DTH i telewizji kablowej w Indiach. Nowe zasady pozwalają użytkownikom na selektywny wybór i płacenie tylko za kanały, które chcą oglądać. Zmiana wejdzie w życie od 1 lutego 2019 roku dla użytkowników, którzy przeszli na nowe plany oparte na TRAI. Dzięki nowemu zarządzeniu taryfowemu TRAI klienci mogą teraz tworzyć własne pakiety, wybierając bukiet nadawców lub pakiet ala-carte. W opcji ala-carte, można wybrać pojedyncze kanały, podczas gdy opcja bouquet jest jak pakiet wartości z wstępnie wybranymi kanałami wymienionymi przez nadawcę.

Oprócz opłat za kanały wybrane w ramach pakietu ala-carte lub bukietu nadawcy, klient musi płacić taryfę podstawową, którą TRAI nazywa “Network Capacity Fee” (NCF). W tym artykule omówimy opłaty NCF, które obowiązują zgodnie z nowym zarządzeniem TRAI zarówno dla telewizji kablowej, jak i DTH.

dodawanie bukietu nadawców w airtel dth

Co to jest opłata za przepustowość sieci (NCF)??

‘Network Capacity Fee‘to w zasadzie kwota płacona przez abonentów dystrybutorowi za dystrybucję subskrybowanych przez nich kanałów telewizyjnych. W żadnym wypadku nie obejmuje to opłaty abonamentowej za kanał płatny lub pakiet kanałów płatnych. Płacąc NCF operatorowi DTH, takiemu jak Airtel DTH, użytkownik otrzymuje 100 kanałów SD FTA (Free-to-Air). Spośród tych 100 kanałów SD, 25 kanałów w pakiecie podstawowym to obowiązkowe kanały DD, które pozostaną częścią każdego pakietu zgodnie z mandatem TRAI.

Czytaj także: Jak wybrać kanały w Airtel DTH zgodnie z nowymi zasadami TRAI

Opłaty NCF dla nowych zasad DTH w Indiach

Opłata za pojemność sieci dla pierwszych 100 kanałów Standard Definition (SD) wynosi Rs. 130 bez podatku, niezależnie od dostawcy DTH. Zastosowanie ma również 18% podatek od towarów i usług, co daje łączną kwotę NCF w wysokości Rs. 153. Oprócz NCF za pierwsze 100 kanałów FTA, użytkownik musi zapłacić NCF za wszystkie „płatne kanały”, które subskrybuje w następujący sposób.

  • KFK w wysokości Rs. 20 + 18% podatku za każde 25 dodatkowych kanałów.
  • NCF dla 15 lub mniejszej liczby kanałów wynosi Rs. 1 za kanał plus podatki.

Warto zauważyć, że jeden kanał HD jest liczony jako dwa kanały przy całkowitej liczbie kanałów. Na przykład, jeśli wykupisz abonament na 5 kanałów HD, zostaną one policzone jako 10 kanałów. Być może zwiększy to koszt całego planu zgodnie z obowiązującym NCF. Zrozummy to na przykładzie.

Załóżmy, że wybrałeś 75 płatnych kanałów, z których 25 to kanały HD, a pozostałe 50 to kanały SD. W tym przypadku koszt KFK wyniesie Rs. 130 (za 100 kanałów FTA) + Rs. 40 (za 25 kanałów HD) + Rs. 40 (za 50 kanałów SD) + 18% GST. Całkowita kwota NCF wyniesie Rs. 248.

Opłaty NCF w planie airtel dth

Mamy nadzieję, że dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, w jaki sposób opłata za pojemność sieci zostanie zastosowana do określonego planu DTH. Zainteresowani mogą sprawdzić lista 100 kanałów FTA SD udostępnionej przez Airtel. Abonenci Airtel DTH mogą również sprawdzić taryfę bukietu nadawców i poszczególnych kanałów w ramach usługi Ala-carte tutaj.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka