Gmail, Dokumenty Google i Kalendarz w trybie offline w Google Chrome [Gmail Offline App]

Google wreszcie udostępnił najpopularniejsze usługi internetowe w trybie offline – Gmail, Dokumenty i Kalendarz, dzięki aplikacjom offline dla przeglądarki Chrome. Teraz możesz uzyskać dostęp do wszystkich tych 3 ważnych usług bez Internetu, podróżując samolotem, pociągiem lub na wzgórzach.

Gmail w trybie offline to aplikacja z Chrome Web Store, która jest przeznaczona na sytuacje, gdy trzeba czytać, odpowiadać, porządkować i archiwizować wiadomości e-mail bez połączenia z internetem. Ta aplikacja działająca w technologii HTML5 jest oparta na aplikacji internetowej Gmail na tablety, która została stworzona z myślą o działaniu z dostępem do sieci lub bez niego. Po zainstalowaniu aplikacji Gmail Offline w Chrome Web Store możesz nadal korzystać z Gmaila, gdy stracisz połączenie, klikając ikonę Gmail Offline na stronie „nowej karty” w Chrome.

Gmail w trybie offline jest już dostępny, wystarczy zainstalować rozszerzenie ’Poczta Google w trybie offlinePobierz na Chrome. Kalendarz Google i Dokumenty Google w trybie offline będą udostępniane w ciągu najbliższego tygodnia, począwszy od dziś. Aby korzystać z Kalendarza lub Dokumentów w trybie offline, wystarczy kliknąć ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu aplikacji internetowej i wybrać opcję dostępu offline.

Aplikacja Gmail Offline, obecnie w wersji beta zapewnia dostęp w trybie offline, umożliwiając czytanie, odpowiadanie, wyszukiwanie i archiwizowanie wiadomości e-mail, gdy użytkownik jest offline. Aplikacja ma fajny i uproszczony interfejs użytkownika, oferujący bardzo szybki dostęp do poczty elektronicznej i innych opcji. Po pierwszym uruchomieniu aplikacja Gmail Offline będzie automatycznie synchronizować wiadomości i działania oczekujące w kolejce, gdy tylko Chrome będzie uruchomiony i dostępne będzie połączenie z Internetem. Jeśli dodano kilka kont Gmail, można przełączać się między różnymi kontami.

Zrzuty ekranu: Podgląd aplikacji Offline Gmail na Chrome

(Kliknij na obrazek, aby zobaczyć go w pełnym rozmiarze)

Notatka: Poczta jest synchronizowana z pamięcią masową przeglądarki Google Chrome na komputerze, na którym zainstalowano aplikację. Oznacza to, że potencjalnie może być ona dostępna dla każdego, kto ma dostęp do przeglądarki. Dla własnego bezpieczeństwa nie instaluj Gmaila Offline dla Chrome na komputerze publicznym lub współdzielonym.

Aby usunąć dane offline z pamięci masowej przeglądarki, wystarczy wykonać poniższe kroki:

2. Szukaj poczty.google.com
3. Najedź kursorem na wyniki wyszukiwania i kliknij „X” , aby je usunąć