iOS 15: Jak zmienić domyślny ekran główny na iPhonie

W systemie iOS 14 firma Apple wprowadziła funkcję zupełnie nowa biblioteka aplikacji i widżety ekranu głównego, aby ludzie mogą lepiej dostosować swój ekran główny iPhone’a. System iOS 14 umożliwia ponadto ukrywanie stron poszczególnych aplikacji na ekranie głównym. Dzięki systemom iOS 15 i iPadOS 15 można teraz zmieniać układ stron ekranu głównego na telefonie iPhone lub iPadzie. Co więcej, w systemie iOS 15 można usuwać poszczególne strony ekranu głównego, aby pozbyć się pustych ekranów głównych lub niechcianych stron aplikacji.

Możliwość zmiany kolejności stron ekranu głównego w systemach iOS 15 i iPadOS 15 pozwala pośrednio zmienić domyślny ekran główny w telefonie iPhone i iPadzie. Jest to coś, co do tej pory nie było możliwe, a większość użytkowników iPhone’a nadal nie wie o tej ukrytej sztuczce.

Teraz, gdy w końcu można zmienić główny ekran główny iPhone’a, można łatwo ustawić stronę wybranej aplikacji jako domyślną. Oszczędza to czas i kłopoty, bo nie trzeba się męczyć z rozmieszczaniem najczęściej używanych aplikacji na skrajnie lewym ekranie głównym.

Oto, jak można zmienić domyślny ekran główny na inny ekran. Powinno to działać na wszystkich iPhone’ach, w tym na iPhone’ie SE, iPhone’ie XR, iPhone’ie 11, iPhone’ie 12 i iPhone’ie 13, o ile działają one pod kontrolą systemu iOS 15.

Jak zmienić ekran główny w systemie iOS 15 na telefonie iPhone

1. Zaktualizuj iPhone’a do iOS 15 (iPada do iPadOS 15), jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  2. Naciśnij długo pusty obszar na ekranie głównym.
  3. Po przejściu do trybu dżwigni stuknij ikonę strona kropki w pobliżu dolnej środkowej części ekranu. edytuj Ekran główny iPhone'a
  4. Na ekranie Edytuj strony upewnij się, że strona, którą chcesz przenieść, jest włączona (ma zaznaczone pole wyboru). Jak przełączyć ekran główny w telefonie iPhone
  5. Stuknij i przytrzymaj stronę aplikacji, którą chcesz ustawić jako nowy ekran główny. Następnie przeciągnij i przesuń na pierwszą pozycję. jak zmienić domyślny ekran główny w systemie iOS 15 na telefonie iPhone
  6. Po przejściu do ekranu głównego stuknij “Gotowe” w prawym górnym rogu.

To wszystko. Przeciągnięcie palcem w górę od dolnej krawędzi ekranu (lub naciśnięcie przycisku Home) przeniesie Cię teraz bezpośrednio do nowego ekranu głównego.

WSKAZÓWKI:

• Jak zwiększyć rozmiar ikony aplikacji w systemie iPadOS 15 na iPadzie