Jak odzyskać uszkodzone pliki z dysku USB za pomocą Recoverit

Jakiś czas temu dane z mojego dysku USB zostały uszkodzone po podłączeniu go do publicznego komputera. To skłoniło mnie do szukania różnych sposobów odzyskiwania danych z dysku USB. Chociaż istnieje kilka narzędzi, które mogą zrobić to samo, nie wszystkie spełniły moje oczekiwania. Na szczęście udało mi się odzyskać utracone dane za pomocą doskonałego narzędzia do odzyskiwania danych z dysku USB, które jest dostępne zarówno dla systemów Windows, jak i Mac. Czytaj dalej i dowiedz się, jak odzyskiwanie uszkodzonych plików z dysku USB dysk z mojego praktycznego doświadczenia.

Odzyskiwanie danych Recoverit: Prosty, 3-etapowy proces odzyskiwania danych

Ze wszystkich narzędzi do odzyskiwania danych, które wypróbowałem, Recoverit był tym, które spełniło moje oczekiwania. Opracowany przez Wondershare, może wykonywać odzyskiwanie danych na wszystkich rodzajach urządzeń, takich jak dyski USB, karty SD, odtwarzacze MP3, aparaty cyfrowe itp. Nie ma znaczenia, czy dane zostały uszkodzone, czy przypadkowo usunięte, funkcja odzyskiwanie danych z dysku flash spełni Twoje oczekiwania. Ma najwyższy wskaźnik skuteczności odzyskiwania danych i jest znany z szerokiego wsparcia technicznego.

Aplikacja posiada przyjazny dla użytkownika interfejs i obsługuje ponad 1000 różnych formatów danych. Dotyczy to wszystkich rodzajów zdjęć, filmów, dokumentów i innych plików danych. Oferuje on również dwa różne tryby skanowania, które możemy wybrać według własnego uznania. Bez dalszego zastanawiania się, wykonaj poniższe kroki, aby odzyskać pliki z uszkodzonego dysku USB za pomocą Recoverit.

Krok 1: Wybierz tryb odzyskiwania

Aby rozpocząć, wystarczy zainstalować i uruchomić program Odzyskiwanie danych Recoverit w systemie Windows lub Mac. Z jego ekranu powitalnego można przejść do wielu trybów odzyskiwania danych. W tym przypadku należy wybrać tryb “Odzyskiwanie z urządzeń zewnętrznych&#8221. W tym samym czasie podłącz uszkodzony dysk USB do systemu.

Odzyskiwanie danych Recoverit

Krok 2: Potwierdź lokalizację do skanowania

Gdy Recoverit wykryje podłączony dysk USB, wyświetli listę dostępnych lokalizacji do przeskanowania. Z tego miejsca wybierz ikonę dysku USB i rozpocznij proces.

Krok 3: Zapisz wyodrębnione dane

Gdy aplikacja spróbuje wyodrębnić dane, możesz chwilę poczekać, aż zakończy proces odzyskiwania danych z dysku flash.

Na koniec aplikacja wyświetli wyodrębnioną zawartość w różnych kategoriach. Wystarczy odwiedzić odpowiednie sekcje i wyświetlić podgląd danych. Po wybraniu plików, które chcesz odzyskać, kliknij przycisk „Odzyskaj” i zapisz je. Zalecałbym zapisanie ich w systemie, a nie na uszkodzonym dysku USB.

Jeśli nie możesz znaleźć swojej zawartości, kliknij opcję „Całościowe odzyskiwanie”. Wykona ono głębokie skanowanie dysku USB, aby uzyskać lepsze wyniki.

Wskazówki, jak zapobiec uszkodzeniu dysku USB

Teraz, gdy już wiesz, jak odzyskać uszkodzone pliki z USB, będziesz w stanie odzyskać utracone dane. Jeśli jednak nie chcesz cierpieć z powodu tej samej sytuacji, rozważ skorzystanie z poniższych wskazówek.

• Staraj się nie podłączać dysku USB do komputera publicznego lub innego systemu, któremu nie ufasz.
  • Zawsze miej włączoną zaporę sieciową i skanuj dysk USB za każdym razem, gdy go podłączasz lub zanim przeniesiesz jakiekolwiek dane.
  • Rozważ formatowanie dysku USB co jakiś czas, aby pozbyć się wszelkich złośliwych elementów.
  • Przechowuj na dysku USB tylko te treści, do których masz zaufanie
  • Trzymaj dysk USB w futerale, aby chronić go przed wodą lub uszkodzeniami fizycznymi.

Jak widać, z pomocą Recoverit Data Recovery odzyskanie danych z dysku flash jest całkiem proste. Obsługuje on wszystkie wiodące marki napędów USB i sprawi, że odzyskasz swoje utracone dane w mgnieniu oka.

Możesz pobrać bezpłatną wersję programu Recoverit z jego strony internetowej, która umożliwia skanowanie i podgląd utraconych danych. Aby odzyskać dane, należy jednak kupić licencję, która kosztuje 40 dolarów w przypadku systemu Windows i 90 dolarów w przypadku komputerów Mac.