Jak pobrać Status WhatsApp do galerii telefonu z Androidem

Kilka dni temu WhatsApp wprowadził “Status WhatsApp” jako prezent dla użytkowników z okazji 8. urodzin. WhatsApp Status jest najwyraźniej klonem historii Snapchata, które WhatsApp wykorzystuje do zastąpienia swojego podstawowego “tylko tekst” statusu. Aktualizacja trafiła do ponad miliarda użytkowników na Androida, iPhone’a i Windows Phone. Nowy status WhatsApp aka WhatsApp Stories pozwala użytkownikom dzielić się chwilami w formie spersonalizowanych zdjęć, filmów i GIF-ów. Historie pojawiają się w nowej zakładce ‘Status’, gdzie Ty i Twoje kontakty możecie je obejrzeć w ciągu 24 godzin.

Jednak WhatsApp nie zapisuje statusów znajomych i rodziny w galerii telefonu, w przeciwieństwie do mediów. Być może, jeśli chcesz pobieranie historii WhatsApp na Androida co obejmuje zdjęcia, wideo i GIF-y, to możesz to łatwo zrobić za pomocą “Story Saver dla Whatsapp“. Aplikacja oferuje łatwy w użyciu interfejs do zapisywania zdjęć i filmów udostępnionych przez kontakty.

Jak pobrać Historie WhatsApp do galerii telefonu w systemie Android –
  1. Zainstaluj aplikację “Story Saver for Whatsapp” z Google Play.
  2. Stuknij w “Ostatnie historie”. Zdjęcia i filmy będą wyświetlane w poszczególnych zakładkach.
  3. Wybierz zdjęcia lub wideo do zapisania. Można wybrać wiele historii lub wszystkie naraz.
  4. Kliknij ikonę pobierania u góry.

Zdjęcia zostaną zapisane w folderze ‘StoryPictures’, natomiast filmy w folderze ‘StoryVideos’ w galerii telefonu.
Opcjonalnie możesz wyświetlić wszystkie historie jako pokaz slajdów, korzystając z opcji “Zapisane historiestatus”. Aplikacja umożliwia również przeglądanie ostatnich historii bez widocznego statusu z pulpitu nawigacyjnego. Istnieje możliwość ponownego umieszczenia/przekazania statusu kontaktu w aplikacji WhatsApp lub udostępnienia go za pomocą menu Udostępnij w systemie Android. Lista opcji jest wyświetlana po długim naciśnięciu historii podczas przeglądania ich w sekcji Zapisane. Aplikacja jest obsługiwana przez reklamy, ale nie wymaga żadnych niepożądanych uprawnień z wyjątkiem zapisywania danych w pamięci masowej.

Pamiętaj, aby nie udostępniać statusu swojego kontaktu publicznie bez jego zgody. ��

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka