Jak pobrać wiele zdjęć ze Zdjęć Google na Androida

Zdjęcia Google to bez wątpienia wspaniała usługa, która pozwala użytkownikom tworzyć kopie zapasowe zdjęć i filmów oraz przechowywać je w chmurze, oferując nieograniczoną bezpłatną przestrzeń dyskową. Strona Zdjęcia aplikacja oferuje wiele przydatnych funkcji, a także zaawansowane opcje edycji. Osobiście uwielbiamy Zdjęcia Google i ich wieloplatformowe podejście, ale brakuje w nich naprawdę przydatnej i niezbędnej opcji. Na przykład aplikacja Zdjęcia Google dla iPhone’a i Androida nie oferuje funkcji wsadowego pobierania zdjęć. To samo jest jednak możliwe za pomocą interfejsu internetowego na komputerze stacjonarnym.

W tej chwili Zdjęcia Google umożliwiają pobieranie tylko jednego zdjęcia na raz na urządzeniach mobilnych. Może to być uciążliwe dla osób, które chcą pobrać wiele zdjęć z chmury i zapisać je lokalnie na telefonie do przeglądania w trybie offline lub innych zadań. Co zaskakujące, w aplikacji nie ma opcji masowego pobierania zdjęć. W związku z tym użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak pobrać każde zdjęcie osobno na swój telefon. Użytkownicy mogą jednak pobierać pojedyncze zdjęcia, które nie są przechowywane lokalnie na urządzeniu, stukając trzy kropki i wybierając ‘Zapisz na urządzeniu&#8221, opcję wcześniej dostępną w menu jako Restore i Pobierz.

Cóż, jeśli niedawno przeniosłeś się na nowy smartfon i chcesz pobrać wiele zdjęć z Zdjęć Google do galerii telefonu, to jest to możliwe. Obejście polega na użyciu aplikacji Dysk Google lub menedżera plików innej firmy, takiego jak Solid Explorer. Możesz wybrać jedną z tych dwóch opcji, ale my sugerujemy Dysk Google, ponieważ jest on preinstalowany na większości telefonów z systemem Android.

Nowa metoda (zalecana) – Pobieranie wielu zdjęć Google za pomocą programu Phone Saver

Wybierz katalog


Wybierz wiele obrazów

Wybierz opcję Wygaszacz telefonuNajwyraźniej Google usunął teraz opcję Zdjęcia Google z menu aplikacji Dysk Google. Co więcej, Solid Explorer jest aplikacją płatną, a nie każdy chciałby płacić za aplikację. Nie martw się, wymyśliliśmy nowy, prostszy sposób pobierania wielu zdjęć z aplikacji Zdjęcia Google na telefon z systemem Android. Ta nowa metoda wykorzystuje program Phone Saver, pomysłową aplikację bez żadnych prób i ograniczeń.

 1. Zainstaluj stronę Oszczędzacz telefonu z Google Play.
 2. Otwórz aplikację i stuknij opcję ‘Zezwalaj”, aby przyznać dostęp do pamięci masowej.
 3. Stuknij + i wybrać katalog, w którym chcesz zapisać pobrane zdjęcia. Wskazówki: Możesz utworzyć nowy folder za pomocą istniejącej aplikacji Menedżer plików dla określonej lokalizacji.
 4. Przejdź do ustawień Phone Saver i włącz opcję ‘Register with media scanner. Dzięki temu pobrane pliki pojawią się w galerii.
 5. Otwórz aplikację Zdjęcia Google.
 6. Wybierz żądane zdjęcia, dotknij menu udostępniania i wybierz opcję ‘Oszczędzacz telefonu.
 7. Stuknij opcję Duży rozmiar lub Rzeczywisty rozmiar.

To jest to! Wybrane zdjęcia zostaną natychmiast pobrane i zapisane w wybranej lokalizacji.

Metoda 1 – Pobieranie wielu zdjęć jednocześnie z usługi Zdjęcia Google przy użyciu usługi Dysk Google

Dysk Google

Wybierz wiele zdjęć

Pobieranie zdjęć
 1. Upewnij się, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Dysk Google na swoim telefonie.
 2. Otwórz Dysk Google.
 3. Stuknij menu hamburgerowe w lewym górnym rogu i wybierz “Zdjęcia Google”.
 4. Teraz naciśnij długo zdjęcie i wybierz żądane zdjęcia, które chcesz zapisać lokalnie.
 5. Następnie stuknij przycisk Pobierz.
 6. Rozpocznie się pobieranie, co można sprawdzić w powiadomieniach.

Wskazówka: Możesz pobrać dowolne zdjęcia, także te, które są już zapisane w galerii.

Zdjęcia są zapisywane w pełnej rozdzielczości w folderze Pobierz w galerii urządzenia. Wypróbowaliśmy tę metodę na systemie Android, powinna ona działać także na telefonie iPhone.

Metoda 2 – Wsadowe pobieranie zdjęć z Google Photos przy użyciu aplikacji Solid Explorer

Wybierz wiele zdjęć
Wybierz katalog zapisu

Osoby korzystające z Solid Explorera lub podobnej aplikacji menedżera plików w systemie Android mogą zamiast tego użyć tej metody.

 1. Zainstaluj Solidny Eksplorator z Google Play.
 2. Otwórz aplikację Zdjęcia Google i po prostu zaznacz wiele zdjęć.
 3. Następnie dotknij menu ‘Udostępnij” i wybierz “Zapisz do..”(Solid Explorer) opcja.
 4. W sekcji Udostępnij jako stuknij opcję ‘Rozmiar rzeczywisty.

Rozpocznie się pobieranie i zostaniesz poproszony o wybranie katalogu/folderu do zapisania zdjęcia na wewnętrznej pamięci masowej. Wystarczy wybrać żądaną lokalizację, a pliki zostaną zapisane i będzie można je wyświetlić w galerii. Jedynym minusem jest to, że za każdym razem trzeba wybrać lokalizację zapisu, ale można też wybrać niestandardowy katalog, inaczej niż w przypadku Google Drive. (Uwaga: Solid Explorer jest płatną aplikacją z 14-dniowym okresem próbnym i kosztuje Rs. 20 tylko w Indiach, ale naszym zdaniem warto.)

Mam nadzieję, że powyższy przewodnik okazał się pomocny. Proszę podzielić się swoją opinią!

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka