Jak przenieść gry Steam na inny napęd lub dysk

Steam by Valve to największa na świecie platforma gier online dla komputerów PC i Mac, która oferuje niesamowite wrażenia z gry. Steam posiada ogromną bibliotekę popularnych gier od wielu głównych wydawców i od początku istnienia łączy graczy z całego świata. Z pewnością Steam jest niezwykle popularny, ma ponad 30 milionów aktywnych kont użytkowników. Oto przydatna wskazówka dla poważnych graczy korzystających ze Steama.

Klient Steam z systemów Windows i Mac pozwala użytkownikom przeglądać, kupować i pobierać ulubione gry. Steam domyślnie instaluje się w katalogu C:\Program Files\Steam, a gry zainstalowane na Steamie są przechowywane w katalogu ..\Folder Steamapps. Być może, jeśli twoja partycja systemowa (i.e. Dysk C) zaczyna brakować miejsca lub musisz przeprowadzić czystą instalację systemu Windows lub jeśli przenosisz się na nowy komputer, to zaleca się Przenieś instalację Steam i gry do innej lokalizacji w twoim komputerze.

Można to łatwo zrobić i uniknąć ryzyka utraty wszystkich gier o dużym rozmiarze pobranych przez Steam, gdyby stało się coś gorszego. Uważnie wykonaj opisane poniżej czynności, aby Całkowite przeniesienie Steam na inną partycję lub dysk twardy. Poniższe instrukcje pozwolą przenieść instalację Steam wraz z grami:

Ważne: To jest zaleca się utworzenie kopii zapasowej folderu SteamApps przed wykonaniem tego procesu.

1. Wyloguj się i zamknij klienta Steam z zasobnika systemowego w systemie Windows.

2. Przejdź do folderu, w którym zainstalowany jest Steam (domyślnie: C:\Program Files\Steam\)

3. Wystarczy wyciąć i wkleić wspomniany plik i foldery (steamapps folder , userdata folder i steam.exe plik) do nowej określonej lokalizacji, na przykład: D:\u2009\u2009

4. Po zakończeniu przesyłania plików usuń folder Steam z dysku C: dysk.

5. Uruchom Steam.exe, zaktualizuje się, aby ponownie pobrać tylko pliki Steam (około 30MB).

Teraz zaloguj się na swoje konto i kontynuuj korzystanie z usługi Steam z nowej lokalizacji. Ponadto, cała przyszła zawartość gier zostanie pobrana do nowego folderu D:\Steam\Steamapps\.

Uwaga: W przypadku zainstalowanych gier może być konieczne sprawdź pliki pamięci podręcznej gry. Aby to zrobić,

1. Otwórz klienta Steam, przejdź do sekcji Biblioteka, kliknij prawym przyciskiem myszy na grę i wybierz z menu opcję Właściwości.

2. Wybierz zakładkę „Pliki lokalne” i kliknij przycisk Sprawdzić integralność pamięci podręcznej gry… przycisk.

3. Steam zweryfikuje pliki gry – proces ten może potrwać kilka minut. Po zakończeniu procesu okno „Sprawdź” zostanie automatycznie zamknięte. To wszystko!

>> W podobny sposób możesz przenieść Steam na dowolny inny komputer z systemem operacyjnym Windows. (Możesz być zalogowany do Steam tylko na jednym komputerze w tym samym czasie).)

Podpowiedź: „Podczas instalacji Steam masz możliwość zainstalowania Steam w lokalizacji innej niż domyślna”. Ponieważ Steam opiera się na plikach gier znajdujących się w folderze SteamApps, pliki gier trafią do folderu, w którym zainstalowany jest Steam.”