Jak przesunąć pasek zadań z boku na dół w systemie Windows 10?

Domyślnie pasek zadań systemu Windows jest umieszczony na dole ekranu w systemie Windows 10 i wcześniejszych wersjach systemu Windows. Czasami jednak może się zdarzyć, że pasek zadań zostanie przesunięty na prawą lub lewą stronę ekranu. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu przypadkowego kliknięcia myszą lub wciśnięcia niewłaściwego skrótu klawiaturowego. Ponieważ większość użytkowników systemu Windows jest zaznajomiona z dolną pozycją, chcą oni przenieść pasek zadań z powrotem na dół.

Przywrócenie domyślnej pozycji paska zadań w systemie Windows 10 jest dość łatwe. Poniżej podano dwa sposoby zmiany położenia paska zadań z pionowego na poziome i odwrotnie.

Zobaczmy teraz, jak przesunąć pasek zadań systemu Windows 10 na dół za pomocą myszy lub klawiatury.

Jak zmienić położenie paska zadań w systemie Windows 10

Metoda 1

Ta metoda przydaje się, gdy mysz nie działa i chcesz przesunąć pasek zadań na sam dół za pomocą klawiatury. Aby to zrobić,

  1. Przejdź do menu Start i kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia. Przejdź do Personalizacja i wybierz Pasek zadań. Alternatywnie, kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce na pasku zadań i wybierz “Ustawienia paska zadań”.
  2. Poszukaj opcji “Położenie paska zadań na ekranie”. przesuwanie paska zadań na dół w systemie windows 10 za pomocą klawiatury
  3. Kliknij menu rozwijane i wybierz opcję “Dół”. zmiana położenia paska zadań w systemie windows 10

Wykonanie tej czynności spowoduje natychmiastową zmianę położenia paska zadań i przywrócenie go na pierwotne miejsce.

Sposób 2

Aby to zadziałało, najpierw upewnij się, że ustawienie “Zablokuj pasek zadań&#8221 jest wyłączone.

odblokowanie paska zadań w systemie windows 10Następnie kliknij puste miejsce na pasku zadań. Przytrzymaj i przeciągnij przeniesienie paska zadań z prawej lub lewej krawędzi do dolnej części ekranu za pomocą głównego przycisku myszy (Patrz zrzut ekranu). Pasek zadań zostanie zablokowany w pozycji poziomej. W podobny sposób można przesunąć pasek zadań do górnej krawędzi ekranu.

przesuwanie paska zadań systemu Windows 10 z boku na dół ekranu

Wskazówka: Zablokuj pasek zadań w jednym miejscu

Po zmianie położenia paska zadań na pulpicie można go zablokować, aby zapobiec przypadkowemu przesunięciu lub zmianie rozmiaru paska zadań.

Aby zablokować pasek zadań w systemie Windows 10, Kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar na pasku zadań i kliknij opcję “Zablokuj pasek zadań&#8221. Ikona zaznaczenia obok tego ustawienia oznacza, że pasek zadań jest zablokowany i nie można go przesuwać ani zmieniać jego położenia.

jak zablokować pasek zadań w systemie windows 10 w jednym miejscu

Można również zablokować lub odblokować pasek zadań, przechodząc do sekcji Ustawienia > Personalizacja > Pasek zadań.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka