Jak przywrócić stare menu Start w systemie Windows 8

Styl Metro UI to jedna z najczęściej wymienianych funkcji systemu Windows 8, która wnosi zupełnie nowy, nowoczesny interfejs do kolejnej dużej wersji systemu Windows. Styl Metro, widoczny wcześniej w systemie Windows Phone 7, został zaprojektowany specjalnie dla urządzeń dotykowych, takich jak tablety i komputery dotykowe. System Metro jest zintegrowany i domyślnie włączony, gdy instalujesz Windows 8 Developer Preview na pulpicie i sterujesz nim za pomocą myszy i klawiatury.

Wygląda jednak na to, że większość użytkowników komputerów stacjonarnych uważa interfejs Metro za fajny tylko przez krótką chwilę. To dlatego, że Windows 8 nie zawiera starego, klasycznego menu Start, a prawdziwej mocy interfejsu Metro nie można doświadczyć na tradycyjnych systemach. Na szczęście istnieje prosty sposób na całkowite wyłączenie interfejsu Metro UI w systemie Windows 8 i ponowne włączenie klasycznego przycisku/menu start, tak jak w systemach Windows 7, Vista i XP.

Aby włączyć stare menu Start w wersji deweloperskiej systemu Windows 8, otworzyć regedit. Aby otworzyć edytor rejestru w systemie Windows 8, przejdź do Start > Szukaj, wybierz Aplikacje z prawego paska bocznego, wpisz regedit w pasku wyszukiwania i wybierz „regedit” z listy aplikacji.

Przejdź do HKEY_CURRENT_USER}Software}Microsoft}Windows}CurrentVersion}Explorer i zmień wartość RPEnabled z „1” na „0” (bez cudzysłowów). Zamknij edytor rejestru, pojawi się stare menu startowe. Może być konieczne wylogowanie się, aby zobaczyć zmiany.

Jest jednak jedno ograniczenie. Po włączeniu klasycznego menu start nie będzie już można zobaczyć ani używać interfejsu Metro UI. Wystarczy zmienić wartość z powrotem na „1”, aby uzyskać ją ponownie.

Aktualizacja: Wyłączenie interfejsu Metro UI za pomocą powyższej metody również wyłącza interfejs wstążki w eksploratorze.

Tip via [mask_link href="https://www.neowin.net/news/windows-8-how-to-re-enable-the-classic-start-menu" target="_blank"]Neowin[/mask_link]

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka