Jak skonfigurować ustawienia Gboard na telefonie iPhone i w systemie Android?

Gboard lub Klawiatura Google to bardzo popularna klawiatura wirtualna, dostępna dla obu Android i iOS. Ponieważ jest to aplikacja Google’a, zwykle jest to domyślna klawiatura na większości urządzeń z systemem Android. Podobnie jak kilka innych aplikacji klawiatury wirtualnej, Gboard jest wyposażony w funkcję autokorekty.

Autokorekta automatycznie poprawia wyrazy podczas pisania i usuwa błędy interpunkcyjne. Autokorekta jest domyślnie włączona i jest błogosławieństwem, o ile działa zgodnie z przeznaczeniem. Nie można jednak ślepo polegać na funkcji opartej na sztucznej inteligencji, która może błędnie zinterpretować wprowadzone przez użytkownika dane i zepsuć konwersację tekstową.

Być może, jeśli automatyczna korekta jest dla Ciebie irytująca lub nie czujesz się z nią komfortowo, możesz ją wyłączyć. Wtedy nie będziesz musiał się martwić o żenujące błędy autokorekty w mediach społecznościowych, wiadomościach lub e-mailach służbowych. Zobaczmy, jak można wyłączyć autokorektę w aplikacji Gboard w systemach Android, iPhone i iPad. Oprócz tego w aplikacji Gboard jest jeszcze kilka innych ustawień, które można wyłączyć, jeśli chcesz.

Jak znaleźć ustawienia klawiatury Gboard

Na iPhonie

Jeśli używasz aplikacji Gboard lub innych aplikacji innych firm, takich jak SwiftKey, zmiana ustawień klawiatury może być nieco skomplikowana. Dzieje się tak dlatego, że ustawienia klawiatur innych firm w systemie iOS nie są dostępne z poziomu interfejsu Ustawienia systemu iOS.

UWAGA: Zanim przejdziesz do ustawień klawiatury, upewnij się, że aplikacja Gboard jest aktywna na telefonie iPhone lub iPadzie. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień, przewiń w dół i otwórz Gboard. Następnie stuknij w Klawiatury i włącz przełącznik dla Gboard, jeśli nie jest on jeszcze włączony. Włącz także przełącznik dla “Zezwól na pełny dostęp”.

jak włączyć gboard w systemie ios

Aby przejść do ustawień Gboard, wykonaj poniższe kroki.

 1. Otwórz aplikację do obsługi wiadomości lub Notatki, aby uruchomić klawiaturę.
 2. Stuknij ikonę kuli ziemskiej w lewym dolnym rogu, aż na ekranie pojawi się klawiatura Gboard. działanie klawiatury google na iphonie
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ustawień (ikona koła zębatego) na klawiaturze i dotknij Ustawienia. otwórz ustawienia gboard w systemie ios
 4. Przejdź do ustawień klawiatury. ustawienia klawiatury gboard ios

W systemie Android

 1. Przejdź do Ustawień w telefonie lub tablecie.
 2. Stuknij kolejno System > Języki & wejście.
 3. Stuknij pozycję Klawiatura wirtualna > Gboard.
 4. Możesz teraz uzyskać dostęp do różnych ustawień Gboard. ustawienia klawiatury gboard w systemie android

Wyłączanie autokorekty w aplikacji Gboard (Klawiatura Google)

Na iPhone’ie i iPadzie

Otwórz Ustawienia Gboard > Ustawienia klawiatury. Wyłącz przycisk przełączania obok Autokorekta.

jak wyłączyć autokorektę w aplikacji gboard na urządzeniach iphone i ipad

To wszystko. Klawiatura Google nie będzie teraz automatycznie poprawiać literówek za Ciebie. Dlatego pamiętaj, aby sprawdzać pisownię i tekst, który wpisujesz, zanim go opublikujesz.

W systemie Android

Przejdź do ustawień Gboard w systemie Android. Stuknij opcję Korekta tekstu i wyłącz przełącznik dla “Autokorekta“. Teraz Gboard nie będzie poprawiać słów podczas pisania.

jak wyłączyć automatyczną korektę w gboard na androidzie

Wyłączanie przewidywanego tekstu w aplikacji Gboard

Na iOS

Niestety, w aplikacji Gboard na telefonie iPhone nie ma ustawienia umożliwiającego wyłączenie tekstu predykcyjnego. Nadal będą wyświetlane sugestie słów, które Klawiatura Google sugeruje podczas pisania.

Można jednak wyłączyć sugestie Emoji w Gboard w systemie iOS.

Na Androidzie

Tekst predykcyjny to sugestie słów, które pojawiają się na osobnym pasku w górnej części klawiatury ekranowej w miarę wpisywania tekstu. Ta funkcja pomoże Ci poprawić błędy i pozwoli Ci pisać o wiele szybciej niż zwykle. Jeśli jednak otrzymujesz niejasne prognozy lub Gboard nie potrafi dostosować się do Twojego stylu pisania, lepiej wyłączyć funkcję przewidywania tekstu.

Aby to zrobić, otwórz Ustawienia Gboard > Korekta tekstu. Wyłącz przełącznik dla “Pokaż pasek sugestii“. Pasek sugestii słów nie będzie teraz wyświetlany podczas pisania.

wyłączanie paska sugestii słów w gboard na androidzie

Wyłączanie kliknięć klawiatury w Gboard

Osobiście nie lubię kliknięć ani dźwięków wydawanych przez klawiaturę podczas stukania w wirtualne klawisze. Dzieje się tak, ponieważ kliknięcia klawiatury rozpraszają uwagę i są nieco irytujące. Na szczęście dźwięki klawiatury w Gboard w systemie Android można łatwo wyłączyć. Jednak w telefonie iPhone klawiatura Gboard nie emituje żadnych dźwięków.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień Gboard i otwórz Preferencje. Przewiń w dół i wyłącz przycisk przełączający obok “Dźwięk po naciśnięciu klawisza“.

wyłączanie kliknięć klawiatury w Gboard

Wyłączanie wibracji w Gboard

Wyczuwalne sprzężenie zwrotne może być irytujące lub przydatne, w zależności od preferencji i stylu pisania. Gdy włączone jest haptyczne sprzężenie zwrotne, przy każdym naciśnięciu klawisza odczuwalne są delikatne wibracje. Daje to wrażenie pisania na klawiaturze fizycznej. Wyczuwalne sprzężenie zwrotne nie jest jednak częścią standardowej klawiatury systemu iOS. Jeśli nie lubisz haptyki przy naciskaniu klawiszy, możesz ją po prostu wyłączyć w Gboard.

UWAGA: Jeśli ustawienie Haptyka systemowa (znajdujące się w Ustawieniach > Dźwięki & Jeśli w urządzeniu z systemem iOS wyłączona jest funkcja Haptyka), wibracje klawiatury Gboard zostaną automatycznie wyłączone.

Na telefonie iPhone

Przejdź do sekcji Ustawienia Gboard > Ustawienia klawiatury. Następnie należy wyłączyć ustawienie dla “Włącz haptyczne sprzężenie zwrotne po naciśnięciu klawisza“. Teraz podczas pisania na klawiaturze Google nie będziesz odczuwać żadnych wibracji ani dotykowych sprzężeń zwrotnych.

jak wyłączyć wibracje w aplikacji Gboard na telefonie iphone

Na Androida

Otwórz ustawienia Gboard > Preferencje. Przewiń w dół i wyłącz przełącznik obok przycisku “Wyczuwalne sprzężenie zwrotne po naciśnięciu klawisza“.

jak wyłączyć wibracje w gboard na androidzie

Jeśli nie chcesz całkowicie wyłączyć wibracji, stuknij przycisk “Siła wibracji po naciśnięciu klawisza&#8221 i ustaw odpowiednią intensywność.

Wyłączanie pływającej klawiatury w aplikacji Gboard

Gboard dla systemu Android jest wyposażony w funkcję pływającej klawiatury, która umożliwia przesuwanie klawiatury po ekranie. Klawiaturę można umieścić w dowolnym miejscu, a nawet zmienić jej rozmiar, aby ułatwić korzystanie z niej jedną ręką.

Jak pozbyć się pływającej klawiatury w Gboard,

 1. Stuknij ikonę strzałki do przodu na górnym pasku. pływająca klawiatura google na androidzie
 2. Następnie stuknij 3 poziome kropki. ustawienia gboard android
 3. Stuknij przycisk Pływający opcja. Klawiatura zostanie teraz przełączona z powrotem do normalnego widoku. jak wyłączyć pływającą klawiaturę w gboard

Alternatywnie możesz przeciągnąć klawiaturę na dół ekranu, aby zadokować ją do pierwotnej pozycji.

Przesuń pływającą klawiaturę na dolną część wyświetlacza

Wyłączanie wpisywania głosowego w aplikacji Gboard

Jeśli zależy Ci na prywatności i nie korzystasz z metody wprowadzania głosowego, warto wyłączyć wpisywanie głosowe Google. Aby wyłączyć funkcję zamiany mowy na tekst w aplikacji Gboard, wykonaj następujące czynności.

Na iOS

Otwórz Ustawienia Gboard > Ustawienia klawiatury. Wyłącz przycisk przełączania dla “Wprowadzanie głosowe“.

jak wyłączyć wpisywanie głosowe w aplikacji gboard na telefonie iphone

Można też przejść do Ustawień systemu iOS > Gboard i wyłączyć dostęp do mikrofonu.

W systemie Android

Przejdź do ustawień Gboard > Wpisywanie głosowe. Wyłącz przełącznik dla “Używaj wpisywania głosowego“. Spowoduje to wyłączenie nagrywania i wyłączenie funkcji zamiany głosu na tekst.

jak wyłączyć wpisywanie głosowe w gboard

Wyłączanie automatycznej kapitalizacji na klawiaturze Google

Automatyczna kapitalizacja jest domyślnie włączona w aplikacji Gboard, która automatycznie kapitalizuje pierwsze słowo w każdym zdaniu. Istnieje szybki sposób na wyłączenie tej funkcji.

iPhone – Przejdź do ustawień Gboard > Ustawienia klawiatury i wyłącz przełącznik dla Automatyczna kapitalizacja.

jak wyłączyć automatyczną kapitalizację na klawiaturze gboard

Android – Otwórz Ustawienia Gboard > Korekta tekstu i wyłącz przełącznik Automatyczna kapitalizacja.

Daj nam znać, jakie inne ustawienia w Gboard chcesz skonfigurować.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka