Jak sprawdzić procent baterii w telefonie iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max?

iphone 11 pro maksymalna bateria
Bateria iPhone’a 11 Pro Max

W telefonie iPhone 8 i wcześniejszych można wybrać opcję wyświetlania procentowej zawartości baterii na pasku stanu telefonu iPhone. Aby sprawdzić poziom naładowania baterii, musisz przejść do sekcji Ustawienia > Bateria i włączyć przełącznik Procent baterii&#8221. Nie jest to jednak możliwe w przypadku nowszych iPhone’ów, w tym iPhone’ów X, XR, XS, XS Max i iPhone’ów z serii 11. Dzieje się tak dlatego, że nowe iPhone’y mają szerokie wcięcie lub wycięcie w górnej części obudowy, przez co brakuje miejsca na wyświetlanie ikony procentowej baterii.

Sprawdź procent baterii w telefonie iPhone 11

Chociaż nie ma sposobu, aby pokazać procentowa wartość baterii w telefonach iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Nadal jednak można sprawdzić, ile dokładnie baterii pozostało w telefonie iPhone. Można to zrobić gestem machnięcia, niezależnie od tego, na jakim ekranie lub w jakiej aplikacji się znajdujesz.

Aby ją wyświetlić, przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu, aby otworzyć okno Centrum sterowania. Procent baterii będzie wyświetlany u góry.

wyświetlanie procentowej zawartości baterii w telefonie iphone 11

Wskazówka: Procentowy stan baterii można sprawdzić także podczas ładowania iPhone’a za pomocą kabla Lightning lub bezprzewodowej ładowarki z certyfikatem Qi.

sprawdzanie stanu baterii iphone'a podczas ładowania

Zapytaj Siri [Metoda alternatywna]

Choć nie jest to najwygodniejszy sposób na sprawdzenie procentowej zawartości baterii w telefonie iPhone X lub nowszym, możesz go użyć, jeśli chcesz.

Aby to zrobić, wystarczy zapytać Siri “Ile baterii mi zostało&#8221 lub “Jaki jest procent mojej baterii”. Siri pokaże Ci na ekranie pozostały poziom naładowania.

POWIĄZANE: Oto, jak pokazać procent baterii w telefonie iPhone SE 2.

Jak dodać widżet baterii na iPhonie 11?

W telefonie iPhone 8 lub starszym z najnowszym systemem iOS 13 można dodać widżet baterii do ekranu głównego. Nie wydaje się to jednak możliwe na telefonach iPhone 11 i 11 Pro, mimo że działają one pod kontrolą systemu iOS 13. Dzieje się tak dlatego, że widget baterii nie jest dostępny na liście dostępnych widgetów w iPhone’ach z serii 11.

Zaskakujące jest to, że Widżet baterii jest widoczny tylko po sparowaniu określonego akcesorium przez Bluetooth w telefonie iPhone 11, XS lub XR. A potem pozostanie tam na zawsze. Wykonaj poniższe kroki, aby wyświetlić widżet baterii w nowszych iPhone’ach z wcięciem.

  1. Ważne – Sparuj urządzenie Bluetooth, takie jak AirPods, z telefonem iPhone.
  2. Przesuń palcem w prawo na ekranie głównym.
  3. Przewiń do dołu i stuknij przycisk “Edytuj&#8221.
  4. W sekcji Więcej widżetów stuknij przycisk Baterie ikonę , aby dodać go do listy aktualnie wyświetlanych widżetów. dodawanie widżetu baterii w telefonach iPhone 11 i XR
  5. Opcjonalnie – Przeciągnij widżet baterii na górę, jeśli chcesz go wyświetlać ponad wszystkimi widżetami.
  6. Naciśnij przycisk Gotowe.
  7. Teraz przesuń palcem w prawo od ekranu głównego, aby wyświetlić procentowy czas pracy baterii iPhone’a, a także innych urządzeń Apple (Apple Watch, AirPods, etui AirPod) podłączonych do iPhone’a. widżet baterii wyświetlany na iphone'ie 11

WSKAZÓWKA BONUSOWA: Jak zawsze mieć iPhone’a w trybie niskiego poboru mocy

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka