Jak sprawić, by iPhone cały czas działał w trybie niskiego poboru mocy

iPhone jest wyposażony w Tryb niskiego poboru mocy który pomoże Ci uzyskać dodatkową żywotność baterii w telefonie iPhone, gdy zajdzie taka potrzeba. Opcja aktywacji trybu niskiego poboru mocy pojawia się, gdy bateria iPhone’a spadnie do 20%. Co więcej, tryb niskiego poboru mocy wyłącza się automatycznie po naładowaniu iPhone’a do 80% lub więcej. Użytkownicy iPhone’a mogą w każdej chwili ręcznie włączyć tryb niskiego poboru mocy, aby wydłużyć czas pracy baterii w danym dniu.

A co, jeśli chcę, aby mój iPhone cały czas działał w trybie niskiego poboru mocy?? Cóż, zawsze możesz to zrobić, włączając z powrotem Tryb niskiego zużycia energii, gdy system iOS wyłączy go, gdy poziom naładowania baterii osiągnie 80%. Nie jest to jednak wykonalne, zwłaszcza jeśli chcesz, aby Twój iPhone zawsze działał w trybie niskiego poboru mocy. Ponadto ciągłe włączanie trybu niskiego poboru mocy będzie miało wpływ na sposób działania niektórych funkcji i usług na telefonie iPhone.

Niemniej jednak osoby dojeżdżające codziennie do pracy i intensywnie korzystające z telefonu mogą chcieć stale używać trybu niskiego zużycia energii. Na szczęście istnieje automatyzacja skrótów, której możesz użyć, aby na stałe pozostawić iPhone’a w trybie niskiego zużycia energii.

Oto jak można ustawić iPhone’a w trybie niskiego poboru mocy przez cały czas w systemach iOS 13, iOS 14 i iOS 15 (beta).

Jak sprawić, by iPhone zawsze działał w trybie niskiego poboru mocy

 1. Otwórz Aplikacja Skróty. Jeśli aplikacja nie jest jeszcze zainstalowana, pobierz ją z App Store.
 2. W Skrótach stuknij w zakładkę “Automatyzacja&#8221. kartę automatyzacji w skrótach na telefonie iPhone
 3. Stuknij “Utwórz automatyzację osobistą&#8221, jeśli nie masz jeszcze żadnej automatyzacji. Lub stuknij opcję + ikona w prawym górnym rogu i wybierz “Utwórz automatykę osobistą”. tworzenie nowej automatyzacji w skrótach
 4. Na ekranie Nowe automatyzacje przewiń w dół i stuknij opcję “Tryb niskiego zużycia energii&#8221. dodaj automatyzację skrótu trybu niskiego zużycia energii w systemie iOS
 5. Zaznacz opcję “Jest wyłączona”Ustawienia&#8221 i upewnij się, że “Czy włączone&#8221&#8221 jest odznaczone. Następnie stuknij Dalej. jak utrzymać iPhone'a w trybie niskiego zużycia energii przez cały czas
 6. Stuknij przycisk “Dodaj akcję”. Następnie wyszukaj hasło “Low Power” i wybierz “Set Low Power Mode”.

  dodaj akcję w skrótach na iOS

  Jak sprawić, by tryb niskiego zużycia energii w telefonie iPhone był zawsze włączony

 7. Stuknij “Dalej” w prawym górnym rogu.jak zawsze używać iPhone'a w trybie niskiego zużycia energii
 8. Wyłącz przełącznik przy opcji “Pytaj przed uruchomieniem&#8221 i wybierz “Nie pytaj&#8221, aby potwierdzić. wyłącz zapytanie przed uruchomieniem w skrótach
 9. Stuknij „Gotowe”. Twoja automatyzacja jest teraz gotowa.
 10. Ważne: Po raz pierwszy musisz ręcznie włączyć Tryb niskiego poboru mocy. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Ustawienia > Bateria > Tryb niskiego poboru mocy lub szybko ją włącz z Centrum sterowania.

To jest to. Teraz iPhone zawsze będzie działał w trybie niskiego poboru mocy. A tryb oszczędzania energii będzie się włączał automatycznie za każdym razem, gdy Ty lub Twój iPhone go wyłączycie.

Powiadomienie o uruchomionej automatyzacji pojawi się także po wyłączeniu trybu niskiego poboru mocy. Gdy urządzenie jest w trybie LPM, ikona baterii na pasku stanu zmieni kolor na żółty.

automatycznie włączaj tryb niskiego zużycia energii na iPhonie
Uruchomiona automatyzacja trybu niskiego zużycia energii

Wady korzystania z tej automatyzacji

Ponieważ to automatyzacja wymusza, aby iPhone zawsze działał w trybie niskiego poboru mocy, nie można już wyłączyć LPM, ponieważ jest on włączany automatycznie. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy wyłączyć automatyzację.

Aby to zrobić, przejdź do zakładki Skróty i stuknij w kartę “Automatyzacja&#8221. Poszukaj na liście opcji “Gdy tryb niskiego zużycia energii jest wyłączony&#8221 i stuknij ją.

lista automatyzacji w aplikacji Skróty na iPhonie

Następnie wyłącz przełącznik obok opcji “Włącz tę automatyzację&#8221 i naciśnij przycisk Gotowe.

Jak wyłączyć automatyzację w skrótach?

W ten sposób wyłączysz automatyzację i będziesz mógł włączyć lub wyłączyć tryb niskiego zużycia energii w zwykły sposób. W podobny sposób można włączyć automatyzację w dowolnym momencie.

ZWIĄZANE: Jak dodać tryb niskiego poboru mocy do gestu machnięcia w górę/w dół na iPhonie

Czy tryb niskiego poboru mocy wpływa na stan baterii iPhone’a??

Teraz pojawia się pytanie, czy tryb niskiego poboru mocy jest szkodliwy dla stanu baterii iPhone’a? Istnieje duże błędne przekonanie, że tryb niskiego poboru mocy szybciej drenuje baterię. To jednak nie jest prawda.

Cała istota tej funkcji polega na wydłużeniu pozostałego czasu pracy baterii. Tryb niskiego poboru mocy nie ma negatywnego wpływu na sprzęt iPhone’a, niezależnie od tego, w jakim procencie baterii i na jak długo go włączysz. Ten tryb po prostu zmienia niektóre ustawienia jak zmniejszyć zużycie energii na telefonie iPhone. Na przykład takie funkcje, jak pobieranie wiadomości e-mail, automatyczne pobieranie, odświeżanie aplikacji w tle i niektóre efekty wizualne są tymczasowo wstrzymywane.

W związku z tym, niezależnie od tego, co sugerują plotki, trzymanie iPhone’a w trybie niskiego poboru mocy przez cały czas jest całkowicie bezpieczne i w porządku. W ten sposób nie uszkodzisz ani nie zepsujesz swojej baterii.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka