Jak sprawić, by Twoja lista znajomych była prywatna w aplikacji Facebook 2020

Lista znajomych na Facebooku jest domyślnie publiczna. Oznacza to, że każdy może zobaczyć, kto jest Twoim znajomym na Facebooku, bez dodawania Cię do znajomych. Jeśli poważnie traktujesz swoją prywatność w sieciach społecznościowych, nie jest dobrym pomysłem publiczne pokazywanie swoich znajomych na Facebooku. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć ukryć swoją listę znajomych na Facebooku.

Dla tych, którzy nie wiedzą, że, Facebook ma ustawienia prywatności która pozwala użytkownikom kontrolować, kto może zobaczyć ich listę znajomych. Istnieje kilka opcji, które możesz wybrać zgodnie z własnymi preferencjami. Chociaż opcja uczynienia znajomych prywatnymi istnieje od dawna na Facebooku. Możesz jednak utknąć, próbując ukryć lub uczynić prywatną listę znajomych za pomocą telefonu komórkowego.

Zobaczmy, jak ukryć sekcję ‘Znajomi&#8221 na swoim profilu na Facebooku, aby Twoja lista znajomych nie była widoczna dla innych znajomych.

Jak sprawić, by lista znajomych na Facebooku była prywatna na telefonie iPhone

  1. Otwórz aplikację Facebook i dotknij zakładki Menu w prawym dolnym rogu.
  2. Przewiń w dół i przejdź do Ustawień & Prywatność > Skróty Prywatność. skróty prywatności w aplikacji na Facebooku
  3. W sekcji Prywatność stuknij w “Zobacz więcej ustawień prywatności”. zmień ustawienia prywatności w aplikacji facebook na telefonie komórkowym
  4. Na ekranie Ustawienia prywatności stuknij przycisk “Kto może zobaczyć Twoją listę znajomych??”. edytuj Kto może zobaczyć twoją listę znajomych w aplikacji na Facebooku
  5. Wybierz opcję “Tylko jaJeśli nie chcesz, aby ktokolwiek inny widział listę Twoich znajomych z Facebooka, wybierz ustawienie &#8221Edytuj informacje&#8221. Możesz też wybrać inne ustawienia prywatności. Uczyń listę znajomych na Facebooku prywatną na telefonie iPhone

To wszystko. Kroki są podobne dla użytkowników Androida.

Oto, co oznaczają wszystkie opcje prywatności:

  • Publiczne: Listę Twoich znajomych może zobaczyć każdy, kto jest na Facebooku lub poza nim
  • Znajomi: Listę znajomych mogą zobaczyć tylko Twoi znajomi
  • Znajomi z wyjątkiem: Wszyscy Twoi znajomi mogą zobaczyć listę, z wyjątkiem tych z ograniczeniami
  • Konkretni znajomi: Pokaż listę tylko niektórym znajomym
  • Tylko ja: Lista jest prywatna i tylko Ty możesz zobaczyć swoich znajomych

UWAGA: Ludzie mogą nadal widzieć wspólnych znajomych (Wzajemni znajomi), gdy odwiedzą Twój profil. Ponadto, jeśli Twój znajomy ma publiczną listę znajomych, każdy będzie mógł się dowiedzieć, że jesteście przyjaciółmi.

Wskazówka: Możesz także wybrać opcję pokazywania listy znajomych tylko wybranym osobom z listy utworzonej w serwisie Facebook. Mogą to być np. listy niestandardowe, takie jak Zamknij znajomych i Znajomych.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka