Jak uruchomić Asystenta Google za pomocą przycisku zasilania w telefonie OnePlus 6?

Jakiś czas temu opublikowaliśmy artykuł o tym, jak uruchomić Asystenta Google na smartfonie OnePlus za pomocą gestów nawigacyjnych. Dla tych, którzy nie wiedzą, że OnePlus wprowadził gesty nawigacyjne podobne do tych z iPhone’a X w modelu OnePlus 5T, a to samo można znaleźć w najnowszym flagowcu OnePlus 6. Takie podejście do nawigacji oparte na gestach z pewnością świetnie zastępuje klawisze ekranowe. Dzieje się tak dlatego, że oferują one stosunkowo więcej miejsca na ekranie i bezproblemowy sposób nawigacji po urządzeniu.

Jedynym problemem związanym z gestami nawigacyjnymi OnePlus jest to, że użytkownicy nie mogą łatwo uruchomić Asystenta Google. Aby to zrobić, wystarczy użyć komend głosowych, takich jak „Ok Google” lub „Hey Google”. Na szczęście firma OnePlus rozwiązała ten problem za pomocą OxygenOS Open Beta 3 niedawno wydany dla OnePlus 6. Dzięki wersji Open beta 3 użytkownicy OnePlus 6 mogą uruchamiać Asystenta Google lub inne aplikacje asystenckie innych firm, po prostu przytrzymując przycisk zasilania przez 0 sekund.5 sekund.

Choć większość z Was może myśleć, że ta pewna funkcjonalność uruchamiania asystenta może spowodować przypadkowe zablokowanie urządzenia. Na szczęście tak się nie dzieje, ponieważ menu wyłączenia lub ponownego uruchomienia jest wyświetlane po naciśnięciu przycisku zasilania przez 3 sekundy. Warto zauważyć, że ta funkcja nie jest domyślnie włączona i trzeba ją włączyć, aby móc z niej korzystać. Teraz zobaczmy, jak włączyć to nowe ustawienie.

Uruchamianie Asystenta Google za pomocą klawisza zasilania na urządzeniach OnePlus

Szybko aktywuj aplikację asystenta

Szybko aktywuj aplikację asystenta

asystent google oneplus

Asystent Google
  1. Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje tę konkretną funkcję oprogramowania. Wskazówka – Użytkownicy OnePlus 6 mogą zainstalować wersję Open beta 3, aby uzyskać ją już teraz.
  2. Aby go włączyć, przejdź do Ustawienia > Przyciski & gesty i włącz opcję “Szybka aktywacja aplikacji asystenta”.
  3. To jest to. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 0.5s, aby uruchomić aplikację Google Assistant.

Mimo to jest to z pewnością mile widziany dodatek do OnePlus 6. Chcielibyśmy, aby powyższa funkcja pojawiła się wkrótce także w innych urządzeniach OnePlus, w tym w OnePlus 5T.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka