Jak uruchomić Instagram w trybie pełnoekranowym na iPadzie

Instagram, mimo że jest jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych, nie zdecydował się jeszcze na wprowadzenie dedykowanej aplikacji dla iPada. Jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę ekosystem iPada, a także rozczarowujące dla osób, które wolą używać tabletów do korzystania z sieci społecznościowych. Najwyraźniej jedynym sposobem, aby uzyskać Instagram na iPadzie, jest albo zainstalowanie wersji na iPhone’a, albo dostęp do niej przez przeglądarkę.

aplikacja instagram na iPhone'a

aplikacji internetowej instagram

Instagram na iPhone’a vs Aplikacja Progressive Web App (na iPada)

Jednak Wersja aplikacji Instagram na iPhone’a kiepskie wrażenia z użytkowania na dużym ekranie iPada. Powodem jest to, że aplikacja jest radykalnie mała i ma przestarzałe elementy w porównaniu z aplikacją na iPhone’a. Co więcej, nie wykorzystuje ona przestrzeni ekranu iPada nawet po zwiększeniu rozmiaru aplikacji, co skutkuje niską rozdzielczością. Zaskakujące jest to, że nie ma też obsługi trybu poziomego.

Progresywna aplikacja internetowa Instagrama na iPada

Na szczęście istnieje proste obejście, które pozwala korzystać z Instagrama na iPadzie w stosunkowo lepszy sposób, jeśli nie najlepszy. Można to zrobić, instalując aplikację Instagrama progresywna aplikacja internetowa (PWA) na iPada. To najwyraźniej najlepszy sposób, aby aplikacja Instagram działała na pełnym ekranie na iPadzie. PWA działa całkiem dobrze na iPadzie i bez przeglądarki Safari lub Chrome.

W przeciwieństwie do wersji na iPhone’a, Instagram rozszerza się na cały ekran i to w wysokiej rozdzielczości. Aplikacja webowa umożliwia także przeglądanie Instagramu w trybie poziomym na iPadzie, czego nie ma nawet w aplikacji natywnej.

aplikacja internetowa instagrama w trybie poziomym na ipadzie
Instagram PWA w trybie krajobrazowym na iPadzie

Nie trzeba dodawać, że jest też kilka niedociągnięć, ponieważ jest to aplikacja internetowa, a nie natywna aplikacja dla iPada.

W aplikacji internetowej nie można na przykład opublikować zdjęcia, filmu ani nawet historii z Instagrama, co jest bardzo uciążliwe. Możesz jednak przeglądać historie, profile i posty osób, które śledzisz na Instagramie. Ponadto możesz polubić posty, przeszukiwać profile, odkrywać ludzi, dodawać komentarze, śledzić lub odrzucać użytkowników, wyświetlać powiadomienia, mieć dostęp do swojego profilu i wiele więcej.

Jak wyświetlić Instagram na pełnym ekranie na iPadzie

Bez dalszej zwłoki zobaczmy, jak można zainstalować aplikację internetową Instagram na iPadzie.

  1. W systemie iOS 13 odwiedź stronę instagram.com w Safari.
  2. Stuknij przycisk “Udostępnij&#8221 i wybierz “Dodaj do ekranu głównego”. dodać instagram do ekranu głównego ipada w safari
  3. Otwórz aplikację internetową Instagram na ekranie głównym.
  4. Zaloguj się do swojego konta na Instagramie. zaloguj się do aplikacji internetowej instagram
  5. To wszystko. Możesz teraz przeglądać Instagram zarówno w trybie pionowym, jak i poziomym.

    strona profilu instagramowego

    odkrywaj ludzi na instagramie

Wciąż mamy nadzieję, że Instagram wyda natywną aplikację dostosowaną specjalnie do iPada. Do tego czasu ta aplikacja internetowa jest świetną alternatywą dla użytkowników iPada, chyba że chcą oni publikować aktualizacje lub udostępniać historie.

Wskazówka: @joshuamarino

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka