Jak usuwać aplikacje, których nie ma na ekranie głównym iPhone’a w systemie iOS 14

Chcesz opróżnić zajmowaną pamięć masową lub pozbyć się niechcianych aplikacji z iPhone’a lub iPada? Choć aplikacje można łatwo odinstalować, procedura usuwania aplikacji działa nieco inaczej w systemach iOS 14 i iPadOS 14. Dzięki Bibliotece aplikacji w iOS 14 użytkownicy mają teraz możliwość ukrywania aplikacji, a nawet stron aplikacji z ekranu głównego. Jeśli więc usuniesz aplikację z ekranu głównego, nadal pozostanie ona zainstalowana na Twoim telefonie iPhone. Jak można odinstalować aplikację po usunięciu jej z ekranu głównego??

usuwanie aplikacji z ekranu głównego iPhone'a w systemie iOS 14
Opcja usuwania aplikacji z Ekranu głównego w systemie iOS 14

Istnieje wiele sposobów na usunięcie aplikacji, która jest ukryta na ekranie głównym. Zanim to zrobisz, musisz znaleźć aplikację, którą chcesz całkowicie odinstalować z urządzenia. Po wykonaniu tych czynności możesz po prostu usunąć aplikację, którą usunąłeś z ekranu głównego iPhone’a.

Teraz zobaczmy, jak trwale usuwać aplikacje zamiast ukrywać je z ekranu głównego. Poniższe metody są obsługiwane przez iPhone’a 11, iPhone’a 12 oraz wcześniejsze iPhone’y z systemem iOS 14 lub iOS 15.

Jak usunąć aplikację, która została usunięta z Ekranu głównego w systemie iOS 14

Aby usunąć aplikację, której nie ma na Ekranie głównym iPhone’a lub iPada, skorzystaj z jednego z poniższych sposobów.

Wyszukaj i usuń aplikację z Biblioteki aplikacji

Ręczne znajdowanie aplikacji na ekranie głównym jest dość uciążliwe Biblioteka aplikacji zwłaszcza jeśli aplikacja jest ukryta w pewnej grupie aplikacji, o której istnieniu nie wiesz. Na szczęście możesz po prostu wyszukać aplikację w Bibliotece aplikacji i odinstalować ją. Aby to zrobić,

 1. Przesuń palcem w lewo na ekranie głównym, aż zobaczysz Bibliotekę aplikacji.
 2. Przesuń palcem w dół na ekranie Biblioteki aplikacji, aby wykonać wyszukiwanie.
 3. W polu wyszukiwania u góry wpisz nazwę aplikacji, którą chcesz usunąć.
 4. Naciśnij długo przycisk ikonę aplikacji (nie nazwę aplikacji). wyszukać aplikację w Bibliotece aplikacji
 5. Wybierz opcję “Usuń aplikację”. Następnie ponownie stuknij Usuń, aby potwierdzić. usuwanie aplikacji, których nie ma na ekranie głównym w systemie iOS 14 na telefonie iPhone

To wszystko. Aplikacja i jej dane zostaną na zawsze usunięte z urządzenia.

Usuwanie aplikacji w Bibliotece aplikacji

Aplikacje, których nie ma na ekranie głównym, można usunąć bezpośrednio z Biblioteki aplikacji w systemie iOS 14. Dla tego,

 1. Przesuń palcem po ekranie głównym w skrajnie prawą stronę, aby otworzyć Bibliotekę aplikacji.
 2. W Bibliotece aplikacji wyszukaj aplikację, którą chcesz usunąć. Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji, poszukaj jej w odpowiedniej grupie aplikacji, takiej jak Społeczne, Gry i Narzędzia.biblioteka aplikacji w ios 14
 3. Stuknij długo ikonę aplikacji.
 4. Wybierz “Usuń aplikację&#8221 i stuknij ‘Usuń&#8221 ponownie, aby ją odinstalować. Jak usunąć aplikację, która jest ukryta na ekranie głównym iPhone'a?

Alternatywny sposób – Będąc w Bibliotece aplikacji, naciśnij i przytrzymaj pusty obszar na ekranie, aby włączyć tryb dżwigni. Wszystkie ikony aplikacji zaczną tańczyć. Następnie stuknij przycisk przycisk x w lewym górnym rogu aplikacji i stuknij przycisk Usuń, aby potwierdzić swój wybór. Następnie stuknij ‘Gotowe” w prawym górnym rogu.

włączanie trybu jiggle w bibliotece aplikacji w systemie ios 14

jak trwale odinstalować aplikację, która nie pojawia się na telefonie iPhone

Usuwanie aplikacji z App Store

Choć można ręcznie aktualizować aplikacje, niewiele osób wie, że można je usuwać bezpośrednio z App Store w systemie iOS 13 lub nowszym. Aby to zrobić,

 1. Otwórz App Store.
 2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu.
 3. Przewiń w dół, aby wyświetlić aplikacje z dostępnymi aktualizacjami, a następnie listę ostatnio zaktualizowanych aplikacji. Lista dostępnych aktualizacji aplikacji w App Store na telefonie iPhone
 4. Zlokalizuj aplikację, którą chcesz odinstalować.
 5. Przesuń palcem w lewo na kafelek z aplikacją, aby ukryć opcję ‘Usuń. Jak usunąć aplikację, która została usunięta z Ekranu głównego iPhone'a?
 6. Stuknij “Usuń”, a następnie wybierz ‘Usuń&#8221 w oknie potwierdzenia.

Używanie wyszukiwarki Spotlight (w systemie iOS 15)

Za pomocą strony Wyszukiwanie w świetle reflektorów, można wykonać wyszukiwanie uniwersalne, aby szybko znaleźć wszystko na swoim urządzeniu z systemem iOS. System iOS 15 jeszcze bardziej usprawnia tę funkcję, ponieważ dodano w nim funkcję możliwość instalowania aplikacji a także usuwać aplikacje bezpośrednio z aplikacji Spotlight. W systemie iOS 15 można nawet uzyskać dostęp do Spotlight z samego ekranu blokady, ale aby usunąć aplikację, urządzenie powinno być odblokowane.

Jak usuwać aplikacje przy użyciu funkcji Spotlight w systemie iOS 15?,

 1. Przeciągnij palcem w dół, gdy jesteś na ekranie głównym.
 2. Wpisz nazwę aplikacji w polu wyszukiwania u góry. wyszukiwanie aplikacji za pomocą światła punktowego na telefonie iPhone
 3. Naciśnij długo ikonę aplikacji, którą chcesz usunąć.
 4. Stuknij “Usuń aplikację”. Pojawi się potwierdzenie, dotknij ‘Usuń”, aby kontynuować. Jak usunąć aplikacje, których nie ma na Ekranie głównym w systemie iOS 14?

Z poziomu ustawień

Jest to najczęstszy sposób odinstalowywania aplikacji lub usuwania ich z iPhone’a lub iPada. Zaletą tej metody jest to, że pokazuje ona zarówno rozmiar aplikacji, jak i rozmiar danych aplikacji. Do tego,

 1. Przejdź do Ustawienia > Ogólne > Pamięć masowa iPhone’a.
 2. Poczekaj, aż załaduje się ekran Pamięć masowa iPhone’a. Może to zająć trochę czasu, w zależności od liczby aplikacji zainstalowanych na urządzeniu.
 3. Przewiń ekran w dół i znajdź aplikację, której chcesz się pozbyć.
 4. Stuknij kafelek z wybraną aplikacją. Pamięć masowa iPhone'a z listą zainstalowanych aplikacji
 5. Stuknij w “Usuń aplikację&#8221, a następnie ponownie stuknij w ‘Usuń aplikację&#8221, aby trwale usunąć aplikację. Jak usunąć aplikację w systemie iOS 14?

UWAGA: Zamiast usuwać, możesz użyć przycisku “Wyładuj aplikację”Funkcja pozwalająca zwolnić pamięć masową wykorzystywaną przez aplikację, przy jednoczesnym zachowaniu nienaruszonych dokumentów i danych. iPhone automatycznie przywróci Twoje dane, gdy następnym razem ponownie zainstalujesz aplikację z App Store.

WSKAZÓWKA: Usuń ograniczenia w usuwaniu aplikacji na telefonie iPhone

Nie można usuwać aplikacji w systemie iOS 14 lub opcja ‘Usuń aplikację” jest całkowicie niedostępna? Nie martw się! W systemie iOS dostępna jest przydatna funkcja, która pozwala użytkownikom zapobiegać usuwaniu aplikacji na telefonie iPhone. Jeśli nie możesz odinstalować aplikacji w systemie iOS 13 lub nowszym, upewnij się, że takie ograniczenie nie jest włączone.

W tym celu przejdź do Ustawienia > Czas ekranu > Zawartość & Ograniczenia prywatności > iTunes & Zakupy w App Store. Stuknij “Usuwanie aplikacji” i wybierz “Zezwól na“. Teraz będzie można usuwać aplikacje.

can

WSKAZÓWKI:

 • Jak przywrócić aplikację Wiadomości na ekran główny iPhone’a
 • Jak umieścić ukryte aplikacje z powrotem na ekranie głównym iPhone’a
 • Oto, jak przywrócić ikonę telefonu na telefonie iPhone
Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka