Jak uzyskać dostęp do YouTube na Amazon Fire TV i Fire TV Stick

Użytkownicy Amazon Fire TV muszą być świadomi trwającego konfliktu między Amazonem a Google, który skłonił Google do zablokowania dostępu do YouTube na urządzeniach Amazona, takich jak Echo Show i Fire TV, począwszy od 1 stycznia 2018 r. Jeśli Twoje urządzenie Amazon ma najnowszy firmware, to prawdopodobnie nie znajdziesz już na nim aplikacji YouTube. Jest to z pewnością rozczarowujące dla użytkowników Amazona, ponieważ YouTube jest największą platformą do strumieniowania wideo i ograniczenie dostępu do niej jest bardzo bolesne.

Na szczęście jakiś czas temu Mozilla ogłosiła aplikację Firefox dla Amazon Fire TV, która jest teraz dostępna do pobrania za darmo w Amazon AppStore. Oprócz tego Amazon oficjalnie udostępnił wszystkim użytkownikom Fire TV własną przeglądarkę Silk.

Firefox dla Fire TV

Jak uzyskać YouTube na Amazon Fire Stick

Aby uzyskać dostęp do serwisu YouTube na Amazon Fire TV stick, wystarczy pobrać aplikację “Firefox dla Fire TVna swoim Fire TV lub Fire TV Stick. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

  1. Będąc na ekranie głównym, wybierz ikonę wyszukiwania w lewym górnym rogu i wyszukaj “Firefox”. Alternatywnie możesz użyć pilota z obsługą głosową i powiedzieć “Firefox”.
  2. Wybierz “Firefox for Fire TV” z wyników wyszukiwania.
  3. Naciśnij przycisk Wejdź na stronę  przycisk, aby zainstalować.

Po instalacji możesz otwierać YouTube i inne witryny bezpośrednio z ekranu głównego przeglądarki Firefox na Fire TV i Fire TV Stick. Interfejs jest bardzo podobny do interfejsu aplikacji YouTube i umożliwia bezproblemowe oglądanie filmów na dużym ekranie.

Użytkownicy mogą również zalogować się na swoje konto YouTube, aby wyświetlić rekomendacje, subskrypcje, polubione filmy, historię, przesłane materiały i wiele innych. Co więcej, mogą oni korzystać z pilota Fire TV lub aplikacji mobilnej Fire TV, aby łatwo nawigować, wyszukiwać, odtwarzać, wstrzymywać, przewijać filmy do przodu i do tyłu. Interfejs użytkownika zawiera także listę sugestii i oferuje możliwość polubienia, odrzucenia, zasubskrybowania i zgłoszenia filmu.Oprócz oglądania YouTube, użytkownicy mogą używać Firefoksa dla Fire TV do wyszukiwania i uzyskiwania dostępu do ulubionych treści internetowych i filmów bezpośrednio na ekranie telewizora.

Podczas naszego krótkiego użytkowania dostęp do YouTube na Fire TV Stick za pomocą przeglądarki Firefox był bardzo imponującym doświadczeniem. Na razie nie możemy powiedzieć, kiedy waśń między Amazonem a Google zostanie rozwiązana, ale jest to obecnie doskonałe i oficjalnie udostępnione obejście problemu.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka