Jak wyciszyć Historie na Facebooku dla iPhone’a i Androida

Aplikacja Facebooka przeszła w ostatnim czasie wiele zmian pod względem ogólnego interfejsu użytkownika i wyglądu. W związku z tą zmianą zmieniono umiejscowienie kilku ustawień, co utrudnia ich lokalizację podstawowym użytkownikom. Obejmuje to możliwość zobaczenia swoich zarchiwizowanych historii, wyciszonych historii itd.

Być może, jeśli wyciszyłeś czyjąś historię na Facebooku i chcesz ją wyciszyć, nadal jest to możliwe. Kroki, które należy w tym celu wykonać, są jednak różne dla iPhone’a i Androida. W przeciwieństwie do aplikacji Facebook dla systemu Android, jej odpowiednik dla systemu iOS nie zawiera opcji “Ustawienia historii&#8221. Co więcej, wcześniej wyciszone historie pojawiały się na końcu kanału z historiami i można je było łatwo wyłączyć.

Niemniej jednak zobaczmy, jak można wyciszyć historie z Facebooka, aby były widoczne w Twoich historiach. Warto wspomnieć, że Facebook nie powiadamia danej osoby o wyciszeniu lub usunięciu wyciszenia jej historii.

Jak wyłączyć wyciszenie aplikacji Facebook Story na telefonie iPhone

W nowej wersji aplikacji Facebook dla iPhone’a możesz łatwo przeglądać archiwum historii, edytować prywatność historii i widzieć wyciszone historie. Aby to zrobić,

1. Otwórz aplikację Facebook i poszukaj karuzeli Stories w górnej części karty Strona główna.
  2. Następnie stuknij i przytrzymaj suwak „Dodaj do historii” znajdujący się na skraju po lewej stronie. historie w aplikacji facebook na iphone'a
  3. Stuknij opcję „Edytuj prywatność historii”, która pojawi się w dolnej części ekranu.
  4. W sekcji Prywatność historii stuknij przycisk “Historie, które wyciszyłeś”. Zostaną wyświetlone wszystkie wyciszone historie. ustawienia prywatności historii na facebooku
  5. Aby wyłączyć wyciszenie historii, wystarczy dotknąć przycisku “Wyłącz wyciszenie&#8221 obok konkretnego kontaktu lub strony. usuwanie wyciszenia historii na Facebooku w telefonie iPhone

Wyciszanie historii na Facebooku w systemie Android

Procedura usuwania wyciszenia historii różni się znacznie w aplikacji Facebooka dla systemu Android. Wykonaj poniższe kroki.

1. Otwórz aplikację Facebook i dotknij zakładki menu (ikona hamburgera) w prawym górnym rogu.
  2. Przewiń w dół i przejdź do Ustawień & Prywatność > Ustawienia. ustawienia aplikacji facebook
  3. Przesuń palcem w dół i poszukaj menu Opowieści. Następnie stuknij w “Ustawienia historii”. ustawienia historii w serwisie facebook na androida
  4. Wybierz opcję “Historie, które wyciszyłeś”. wyświetlanie wyciszonych historii w aplikacji facebook na Androida
  5. Stuknij przycisk “Unmute” obok konkretnego znajomego lub strony, aby wyłączyć wyciszenie jego historii. usuwanie wyciszenia facebookowych historii na androidzie

Wyciszanie czyjejś historii w aplikacji Facebook Messenger

Oprócz aplikacji Facebooka historie są widoczne w aplikacji Messenger oraz w jej interfejsie na pulpicie. Historie można również wyciszać i usuwać z nich dźwięk w aplikacji Messenger, zarówno w telefonie iPhone, jak i w systemie Android. Oto jak możesz to zrobić.

1. Otwórz aplikację Messenger.
  2. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu. aplikacja facebook messenger
  3. W sekcji Preferencje stuknij opcję “Historia&#8221. historia w messengerze
  4. Na stronie z historiami wybierz opcję “Historie, które wyciszyłeś”. wyciszone historie w komunikatorze
  5. Aby wyłączyć wyciszenie historii, stuknij “Pokaż” w systemie Android. W przypadku iPhone’a musisz usunąć zaznaczenie pola wyboru obok kontaktu i kliknąć Zastosuj. Następnie stuknij “Zapisz” na następnym ekranie, aby zastosować zmiany.

usuń wyciszenie czyjejś historii w komunikatorze facebook

ekran zapisywania zmian