Jak wyłączyć ciche dostarczanie wiadomości na iPhonie, iPadzie i Apple Watchu

Systemy iOS 12 i iOS 13 znacznie ułatwiają zarządzanie powiadomieniami na telefonie iPhone i iPadzie. Możesz wyłączyć wszystkie powiadomienia lub włączyć ciche powiadomienia dla określonych aplikacji. Z “Dostarczaj po cichuDzięki funkcji ” można odbierać powiadomienia w trybie cichym, aby nie przeszkadzały podczas korzystania z urządzenia. W ten sposób unikniesz konieczności przełączania iPhone’a w tryb Nie przeszkadzać tylko po to, by wyciszyć powiadomienia.

Dla nowych użytkowników systemu iOS wyłączenie funkcji dostarczania po cichu na telefonie iPhone, iPadzie i zegarku Apple Watch może być nieco trudniejsze. Wyciszenie powiadomień w systemie iOS może być konieczne, gdy nie chcesz przegapić ważnych wiadomości z aplikacji. Zanim to zrobisz, sprawdź, jakie aplikacje są ustawione na ciche dostarczanie powiadomień.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia > Powiadomienia. Zostaną tu wymienione wszystkie aplikacje zainstalowane na urządzeniu z systemem iOS. Przewiń w dół i poszukaj komunikatu “Deliver Quietly” wyświetlanego obok określonej aplikacji.

Powiadomienia aplikacji ustawione na ciche dostarczanie na iphone'a
Aplikacje na iOS ustawione na ciche dostarczanie powiadomień

Jak wyłączyć ciche powiadomienia na telefonie iPhone

Istnieją dwa sposoby wyłączenia trybu cichego dla powiadomień w telefonie iPhone. Ciche powiadomienia można wyłączyć w telefonie iPhone lub iPadzie bezpośrednio w Centrum powiadomień lub w ustawieniach powiadomień.

Korzystanie z Centrum powiadomień

 1. Przeciągnij palcem w dół od lewego górnego rogu ekranu w stanie odblokowanym. Lub przesuń palcem w górę od środka ekranu blokady, aby przejść do Centrum Powiadomień.
 2. Przesuń palcem w lewo nad powiadomieniem z aplikacji, dla której chcesz wyłączyć ciche powiadomienia.
 3. Stuknij w Zarządzaj, a następnie stuknij w “Dostarczaj cicho”.

  zarządzanie powiadomieniami w systemie ios 13

  jak wyłączyć funkcję

 4. Powtórz kroki dla wszystkich aplikacji, dla których chcesz zatrzymać ciche dostarczanie.

Korzystanie z ustawień

Jeśli nie ma oczekującego powiadomienia z aplikacji z włączoną opcją dostarczania po cichu, skorzystaj z tej metody.

 1. Przejdź do Ustawień > Powiadomień.
 2. Stuknij aplikację, dla której chcesz wyłączyć ciche dostarczanie.
 3. Włącz pole wyboru dla Ekranu blokady i banerów. Włącz także przełącznik Dźwięki i odznaki. jak wyłączyć ciche powiadomienia na iphone'ie

To wszystko. Wykonanie tej czynności spowoduje cofnięcie funkcji Dostarczaj cicho dla poszczególnych aplikacji.

Wyłączyć dostarczanie po cichu na Apple Watch

Czy nie otrzymujesz podglądu wiadomości, gdy ktoś wysyła Ci SMS-y?? Jeśli nie widzisz wiadomości na swoim Apple Watchu, to mogą one być dostarczane po cichu. Aby otrzymywać powiadomienia na nadgarstku za każdym razem na Apple Watchu, upewnij się, że ustawienie “Dostarczaj po cichu&#8221 jest wyłączone dla tej konkretnej aplikacji.

Aby wyłączyć ciche dostarczanie na uruchomionym Apple Watch WatchOS 5 a później wykonaj poniższe kroki.

 1. Dotknij i przytrzymaj górną część tarczy zegarka, aby otworzyć Centrum powiadomień. Następnie przesuń palcem w dół.
 2. Przesuń palcem w lewo na powiadomieniu aplikacji, dla której chcesz wyłączyć ciche powiadomienia.
 3. Stuknij przycisk Więcej (menu z trzema kropkami) i wybierz Dostarczaj powiadomienia w sposób wyróżniający się.

jak wyłączyć dostarczanie po cichu na Apple Watch

Teraz na zegarku Apple Watch będą wyświetlane powiadomienia z nadgarstka z dźwiękiem lub powiadomieniem haptycznym.

Czym jest funkcja Cicha dostawa na telefonie iPhone??

Narzędzie Deliver Quietly, wprowadzone w systemie iOS 12, to skuteczny i szybki sposób na wyciszenie alertów i powiadomień dla niektórych aplikacji. Przydaje się, gdy chcesz pozbyć się częstych powiadomień z zajętych aplikacji, takich jak Facebook czy WhatsApp. W ten sposób można uniknąć rozproszenia uwagi i uniemożliwić niepożądanym aplikacjom zakłócanie rutyny pracy. Pamiętaj, że aplikacje ustawione na ciche dostarczanie powiadomień nadal będą otrzymywać wszystkie powiadomienia.

Co się dzieje po cichym włączeniu dostarczania powiadomień dla aplikacji??

Nowe powiadomienia z danej aplikacji będą dostarczane po cichu i będą się pojawiać tylko w Centrum Powiadomień. Nie zobaczysz cichych powiadomień na ekranie blokady. Co więcej, wyciszone powiadomienia nie będą odtwarzać dźwięków, wibracji, wyświetlać banera ani ikony odznaki.

Jak wyłączyć grupowanie powiadomień na telefonie iPhone?

Jak zapewne zauważyłeś, system iOS 12 i nowsze wersje grupują razem wiele powiadomień z tej samej aplikacji, aby zmniejszyć bałagan w Centrum Powiadomień. Nadal jednak możesz wyświetlać pojedyncze powiadomienia z ulubionych aplikacji. Można to zrobić, wyłączając powiadomienia grupowe dla określonych aplikacji. Aby to zrobić,

 1. Przejdź do pozycji Ustawienia > Powiadomienia.
 2. Stuknij aplikację, dla której chcesz odgrupować powiadomienia. Domyślnym ustawieniem jest Automatyczny, który pokazuje powiadomienia z każdej aplikacji w grupach.
 3. Stuknij opcję Grupowanie powiadomień i wybierz opcję Wył.

  usuwanie grup powiadomień w systemie ios

  jak wyłączyć powiadomienia grupowe w telefonie i tablecie ipad

 4. Powtórz te czynności dla każdej aplikacji, dla której chcesz usunąć grupy powiadomień.

Jedynym minusem jest to, że nie można wyłączyć powiadomień grupowych dla wszystkich aplikacji jednocześnie. Trzeba zmienić odpowiednie ustawienia dla każdej aplikacji z osobna.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka