Jak wyłączyć i ponownie uruchomić iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max

Podobnie jak zeszłoroczne iPhone’y XR, XS i XS Max, iPhone’y firmy Apple z linii 2019 są wyposażone w wyświetlacze bez ramek i nie mają przycisku Home. Jeśli aktualizujesz telefon z iPhone’a 8 lub starszego, możesz napotkać trudności podczas próby wyłączenia iPhone’a 11. Dzieje się tak, ponieważ funkcja wyłączania została całkowicie zmieniona w nowszych iPhone’ach, począwszy od iPhone’a X.

W iPhone’ach 8, 7 i wcześniejszych możesz nacisnąć i przytrzymać przycisk zasilania, a następnie przeciągnąć suwak, aby wyłączyć telefon. Z drugiej strony, nie jest możliwe wyłączenie iPhone’a 11 lub 11 Pro w ten sam sposób. W nowszych iPhone’ach, w tym w iPhonie 11, przycisk zasilania został zastąpiony przyciskiem bocznym. Przycisk boczny znajduje się po prawej stronie urządzenia, a jego naciśnięcie i przytrzymanie aktywuje Siri. Dlatego do wyłączenia lub ponownego uruchomienia telefonu trzeba użyć innej kombinacji przycisków fizycznych.

Jak wyłączyć iPhone’a 11 lub 11 Pro?

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny oraz jeden z przycisków głośności, aż pojawi się suwak wyłączania. jak wyłączyć telefon iphone 11
  2. Przeciągnij suwak z napisem “Przesuń, aby wyłączyć&#8221 w prawo. Możesz także uzyskać dostęp do Emergency SOS i Medical ID z tego ekranu. wyłączanie telefonu iphone 11 i iphone 11 pro
  3. Telefon zostanie teraz wyłączony.

Oprócz tego możesz wykonać powyższe kroki, aby wyłączyć iPhone’a X, XR, XS i XS Max.

Aby ponownie włączyć tę funkcję, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk boczny.

WSKAZÓWKA: Jeśli masz nowego iPhone’a SE 2, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak ponownie uruchomić iPhone’a SE 2020.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a 11

Jeśli urządzenie jest zamrożone lub z jakiegoś powodu nie reaguje, możesz je uruchomić ponownie, aby przywrócić jego normalny stan. Aby to zrobić, naciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności. Następnie naciśnij przycisk zmniejszania głośności i zwolnij go. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż na ekranie pojawi się logo Apple.

Alternatywny sposób wyłączania

Czy wiesz, że możesz wyłączyć iPhone’a bez użycia przycisków fizycznych?? Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności.

  1. Przejdź do sekcji Ustawienia > Ogólne.
  2. W sekcji Ogólne przewiń do dołu i stuknij w Wyłącz. wyłączanie iphone'a 11
  3. Przesuń, aby wyłączyć urządzenie.

Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik okazał się pomocny.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka