Jak wyłączyć i ponownie uruchomić Samsung Galaxy M42 5G

W nowszych smartfonach Samsung Galaxy nie znajdziesz już tradycyjnego przycisku zasilania. Klawisz boczny, który domyślnie aktywuje Bixby, zastępuje teraz starszy klawisz zasilania. Dobrą rzeczą jest to, że Samsung One UI 3 oferuje ustawienie umożliwiające zmianę domyślnej funkcji klawisza bocznego. W ten sposób możesz ustawić klawisz boczny tak, aby pokazywał menu zasilania zamiast Bixby. Nowi użytkownicy Galaxy zazwyczaj nie są tego świadomi, dlatego przy próbie wyłączenia lub ponownego uruchomienia telefonu mogą się zaciąć.

Aby to ułatwić, poniżej znajdziesz krótki przewodnik, jak wyłączyć Samsung Galaxy M42 5G. Ponadto istnieją dwie inne metody, których możesz użyć, aby wyłączyć urządzenie bez użycia przycisków fizycznych.

3 sposoby wyłączania telefonu Galaxy M42

Używanie przycisków sprzętowych

Polecamy tę metodę, ponieważ przydaje się, gdy ekran jest uszkodzony i chcesz wyłączyć telefon bez ekranu dotykowego.

 1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Przycisk boczny i Zmniejsz głośność naciśnij przycisk (po prawej stronie) w tym samym czasie, aż na ekranie pojawi się menu zasilania. jak wyłączyć galaxy m42
 2. Wybierz “Wyłączenie”. menu wyłączania w galaxy M42 5G
 3. Stuknij ponownie przycisk Wyłącz, aby wyłączyć urządzenie. jak wyłączyć galaxy m42

Aby włączyć Galaxy M42, naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund klawisz boczny. Telefon włączy się ponownie, a na ekranie pojawi się logo Samsung.

Aby ponownie uruchomić lub zrestartować Galaxy M42 5G, po prostu wykonaj powyższe kroki i dotknij przycisku “Restart” zamiast Wyłącz.

Korzystanie z szybkich ustawień

Czy wiesz, że istnieje wirtualny skrót do menu zasilania w Szybkie ustawienia na One UI? Jest to alternatywny sposób wyłączania smartfonu bez użycia fizycznych przycisków sprzętowych. Z wirtualnego skrótu można korzystać w sytuacjach, gdy przycisk boczny nie działa lub gdy używasz urządzenia samodzielnie. Jak wyłączyć Galaxy M42 z panelu szybkich ustawień,

 1. Przeciągnij palcem w dół (za pomocą dwóch palców) z górnej części ekranu, aby otworzyć panel szybkich ustawień w widoku rozszerzonym.
 2. Dotknij ikony “Zasilanie” widocznej w prawym górnym rogu, obok ikony wyszukiwania.

  wyłącz lub zrestartuj Galaxy M42 z panelu szybkich ustawień
  Panel szybkiego dostępu w One UI 3.1

 3. Na ekranie menu zasilania wybierz opcję Wyłącz lub Uruchom ponownie.
 4. Dotknij ponownie odpowiedniego przycisku, aby potwierdzić.

Korzystanie z Samsung Bixby

Asystent głosowy Bixby

Nawet jeśli nie lubisz Bixby, możesz użyć inteligentnego asystenta Samsunga do ponownego uruchomienia lub wyłączenia telefonu Galaxy. Aby to zadziałało, musisz najpierw Upewnij się, że funkcja Głos Bixby jest skonfigurowana. Następnie uruchom Bixby za pomocą klawisza bocznego lub aplikacji Bixby.

Gdy Bixby jest gotowy i aktywny, użyj poleceń głosowych, takich jak „Wyłącz mój telefon” lub „Zrestartuj urządzenie”, i pozwól Bixby wykonać niezbędne czynności.

Jak wymusić ponowne uruchomienie Galaxy M42 5G

Nie jest to częste, ale czasami Twój Galaxy M42 może utknąć na logo Samsunga lub ekran dotykowy przestanie działać. W takim przypadku, gdy urządzenie jest zamrożone, nie odpowiada lub utknęło w pętli startowej, zwykłe ponowne uruchomienie może nie pomóc. Aby to naprawić, możesz spróbować wymusić ponowne uruchomienie smartfona, aby przywrócić go do normalnego stanu.

Aby wymusić ponowne uruchomienie Samsung Galaxy M42 5G, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk boczny przez około 20 sekund. Notatka: Przytrzymaj oba przyciski, aż zobaczysz ekran startowy z logo firmy Samsung. Następnie odczekaj ponad minutę i pozwól urządzeniu się uruchomić.

Wskazówka: Zmień funkcję klawisza bocznego

Domyślnie Galaxy M42 aktywuje głos Bixby zamiast Menu zasilania po długim naciśnięciu przycisku bocznego. Na szczęście możesz zmienić ustawienia klawisza bocznego, jeśli rzadko używasz Bixby lub nie chcesz używać przycisków zasilania i głośności do wyłączania lub ponownego uruchamiania urządzenia.

Aby zmienić funkcję klawisza bocznego w Galaxy M42, przejdź do Ustawienia > Funkcje zaawansowane > Klawisz boczny.

Ustawienia interfejsu Samsung One UI

zmiana ustawień klawiszy bocznych w galaxy M42

W ustawieniu “Naciśnij i przytrzymaj&#8221 wybierz opcję “Wyłącz menu&#8221 zamiast opcji Obudź Bixby.

remapowanie klawisza bocznego w galaxy M42

Voila! Po przytrzymaniu klawisza bocznego zostaną wyświetlone opcje wyłączenia i ponownego uruchomienia urządzenia.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka