Jak wyłączyć licznik polubień i wyświetleń na Instagramie 2021

Instagram jest testowanie nowej funkcji gdzie użytkownicy mogą zdecydować, czy chcą ukryć polubienia, czy nie. Zamiast przymusowego ukrywania liczby polubień, nowa opcja daje użytkownikom większą kontrolę i pozwala im wybrać to, co jest dla nich najlepsze. Teraz możesz wybrać, czy chcesz widzieć liczbę polubień i wyświetleń postów innych osób. Ponadto można również wyłączyć licznik polubień własnych postów.

Ponieważ ta funkcja jest obecnie w fazie testowej, ustawienie wyłączania polubień na Instagramie nie jest dostępne dla wszystkich. Co więcej, nie możesz zdecydować się na testowanie nowej funkcji Instagrama, która ukrywa liczbę polubień, ponieważ jest to aktualizacja po stronie serwera. Firma obecnie wprowadza tę funkcję globalnie dla niewielkiego odsetka użytkowników.

Jak skorzystać z aktualizacji Instagrama dotyczącej ukrywania liczników polubień

nowa aktualizacja umożliwiająca wyłączenie polubień na instagramie
“Ukryj liczbę polubień” powiadomienie o aktualizacji na Instagramie

Na szczęście wczoraj wieczorem dostałem tę nową funkcję jako aktualizację w aplikacji Instagram. Upewnij się tylko, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Instagram na swoim urządzeniu. Gdy aktualizacja będzie już dostępna, na górze Twojego kanału pojawi się baner “Wybierz, jak widzisz polubienia postów&#8221. Po prostu naciśnij “Przejdź do ustawień&#8221, aby uzyskać ustawienia ukrycia liczby polubień i wyświetleń w aplikacji Instagram.

Jeśli przez pomyłkę odrzucisz powiadomienie, po prostu zamknij Instagram w ostatnio otwartych aplikacjach na telefonie iPhone lub z systemem Android. Następnie otwórz aplikację ponownie i powinieneś zobaczyć nową opcję w ustawieniach.

Teraz zobaczmy, jak można ukryć lub wyłączyć licznik polubień na Instagramie zarówno dla innych, jak i własnych postów.

Jak wyłączyć licznik polubień postów innych osób

Dokonaj tej zmiany, jeśli nie chcesz widzieć całkowitej liczby polubień i wyświetleń postów z innych kont, które pojawiają się na Twojej osi czasu. Aby ukryć liczbę polubień na Instagramie,

  1. Stuknij zakładkę Profil na dole po prawej stronie, a następnie stuknij przycisk menu w prawym górnym rogu.
  2. Przejdź do sekcji Ustawienia > Prywatność Posty. ustawienia prywatności w aplikacji instagram
  3. Na stronie Posty włącz przycisk przełączający obok opcji “Ukryj polubienia i liczbę wyświetleń”. jak wyłączyć licznik polubień na Instagramie

Voila! Całkowita liczba polubień i wyświetleń będzie teraz ukryta w Twoim Insta Feed. Nadal można jednak wyświetlić pełną listę osób, które polubiły dany post, a nawet przeszukiwać listę według nazwiska lub nazwy użytkownika.

liczba polubień ukryta w instagramie

Aby zobaczyć listę polubień postu, wystarczy stuknąć inne lub Lubiane przez pod postem.

sprawdzić, kto polubił post na Instagramie
Liczba polubień ukryta w Instagram Feed

Posty wideo nadal pokazują polubienia i odsłony

Po wyłączeniu licznika polubień zauważyłem, że polubienia i odsłony nadal pojawiają się w przypadku filmów publikowanych na Instagramie. Nie będą one jednak wyświetlane w kanale. Oto przykład, który pokazuje zarówno odsłony, jak i polubienia danego wideo.

licznik polubień i wyświetleń na instagramie

Nie jestem pewien, dlaczego są one widoczne, skoro ustawienie ukrywania liczników jest włączone. Może to być błąd lub celowe działanie zespołu Instagrama.

Jak ukryć polubienia własnych postów na Instagramie

W razie potrzeby możesz nawet ukryć polubienia przed swoimi followersami na Instagramie. Mimo to nadal można zobaczyć całkowitą liczbę polubień i wyświetleń własnych postów. Należy pamiętać, że liczniki polubień i wyświetleń można wyłączyć tylko w przypadku pojedynczych postów, ponieważ nie ma domyślnego ustawienia umożliwiającego taką zmianę.

Jak wyłączyć liczbę polubień na Instagramie przed udostępnieniem posta,

  1. Stuknij opcję “Ustawienia zaawansowane&#8221 na ekranie Udostępnianie. zaawansowane ustawienia w poście instagrama
  2. Włącz przełącznik dla opcji “Ukryj polubienia i liczbę wyświetleń tego postu”. ukryć liczbę polubień i wyświetleń poszczególnych postów na instagramie
  3. Wróć i udostępnij post.

Po udostępnieniu – Nadal możesz ukryć liczbę polubień na wypadek, gdybyś zapomniał zmienić ustawienia liczby polubień przed wysłaniem postu lub zmienił zdanie po jego opublikowaniu.

W tym celu przejdź do swojego profilu w aplikacji Instagram i otwórz konkretny post. Stuknij trzy kropki widoczne w prawym górnym rogu postu. Wybierz opcję “Ukryj liczbę polubień&#8221 lub “Ukryj liczbę polubień i wyświetleń”.

jak wyłączyć polubienia własnego postu na instagramie

Jak nadal widzieć całkowitą liczbę polubień własnych postów?

Mimo że nikt z Twoich obserwujących nie może tego zrobić, nadal możesz zobaczyć całkowitą liczbę polubień, jakie dostałeś na swoich postach na Instagramie. Liczba polubień nie będzie jednak widoczna bezpośrednio pod Twoim postem.

Aby sprawdzić, ile polubień otrzymał Twój post, wystarczy dotknąć przycisku inni i sprawdź całkowitą liczbę polubień na następnej stronie.

Dowiedz się, ile polubień uzyskał Twój własny post na Instagramie
Całkowita liczba polubień nie jest widoczna publicznie

Jak ukryć polubienia na Instagramie we własnych postach?

Jeśli chcesz odzyskać liczbę polubień swoich postów na Instagramie w dowolnym momencie, to również jest to możliwe.

Aby ukryć polubienia i odsłony udostępnionego już przez siebie postu, przejdź do sekcji Posty w swoim profilu i otwórz konkretny post. Stuknij 3 kropki w prawym górnym rogu postu i wybierz opcję “Ukryj licznik polubień&#8221 lub “Ukryj licznik polubień i wyświetleń”.

instagram feed

jak ukryć liczbę polubień na instagramie

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny. Podziel się swoją opinią poniżej.

Jak oceniasz artykuł?
Biblioteka